آشنایی با علی سورنا مرد تنها رپ فارس | بیوگرافی و بهترین آهنگ های سورنا

مدتی است که سبک جدیدی به نام رپ در ایران هوادارانی پیدا کرده است و به یکی از محبوب ترین سبک های ایران تبدیل شده است. محبوبیت این سبک به میزانی است که پس از سبک پاپ، رپ از بیشترین مخاطب در ایران برخوردار می‌باشد. قطعا آگاه هستید که فعالیت در این سبک در ایران غیر مجاز می باشد و رپ و خوانندگان آن به رسمیت شناخته نمی‌شوند. اما با این وجود این سبک زیرزمینی سعی کرد که به صورت خودجوش به فعالیت خود ادامه دهد و تا به امروز به پیشرفت‌های فراوانی هم دست پیدا کرده است. امروزه افراد با استعدادی به فعالیت در این سبک می پردازند و به این موسیقی زیبایی بخشیده اند. امروز ما قصد داریم به یکی از محبوب و قدرتمندترین خوانندگان رپ فارسی یعنی علی سورنا بپردازیم. پس با ما همراه باشید و با زندگینامه علی سورنا و آهنگ‌های پر مفهوم او آشنا شوید. او قطعا یکی از بهترین رپر های زیر زمینی می باشد.

بیوگرافی علی سورنا

بیوگرافی علی سورنا

کمتر کسی پیدا می شود ک علی سورنا رپر محبوب را نشناسد. اما شاید شما جزو این دسته باشید و برایتان سوال شده باشد که علی سورنا کیست؟ علی سورنا یکی از معروف ترین خوانندگان سبک رپ در ایرانی می باشد که به آهنگ هایی با مفاهیم عمیق معروف می باشد. علی خدامی ملقب به سورنا در 27 فروردین سال 1369 در شهر تهران به دنیا آمد. او پس از گذراندن دوران دبیرستان راهی دانشگاه شد و در رشته برق صنعتی به تحصیل پرداخت.

در همان سنین بود که او فعالیت خود را در سبک رپ آغاز کرد. در سن 18 سالگی با چندین آرتیست دیگر به نام های بنیامین، فرزان وحشت و بازپرس فعالیت زیرزمینی خود را آغاز و پس از مدتی به شهرت رسید. اشعار او در ابتدا بیشتر در زمینه اعتراضی بودند و به شرایط و مشکلات جامعه می پرداخت. اما پس از چند سال علی استایل خاص خود را پیدا و سعی کرد در زمینه آن به فعالیت بپردازد.

همچنین او در سال های بعدی فعالیتش چندین آلبوم منتشر کرد که آخرین آلبوم او گوزن بود. آلبوم گوزن با محبوبیت فراوانی همراه شد و به یکی از بهترین آلبوم های رپ فارسی تبدیل شد. در ادامه بیشتر به آهنگ و آلبوم های سورنا می پردازیم، پس با ما همراه باشید و با آن ها آشنا شوید.

آلیوم های علی سورنا

گوزن

علی سورنا تا به امروز علاوه بر سینگل ترک های فراوان 5 آلبوم با کیفیت منتشر کرده است. آخرین آلبوم او که در اواخر سال 1399 منتشر شد، آلبوم گوزن بود. این آلبوم از 18 قطعه تشکیل شده که در آن ها آهنگساز های معروفی مانند شمرونی، دهقان، نجوا و خود سورنا فعالیت داشته اند. در ادامه با محبوب ترین ترک های این آلبوم می پردازیم، پس با ما همراه باشید.

نگار

از آلبوم نگار می توان به عنوان یکی از بهترین آلبوم ها تاریخ رپ فارس نام برد. در این مجموعه 13 ترکه، آهنگساز هایی مانند مضراب و آرتور فعالیت داشته اند. تمام این آلبوم دارای یک داستان کلی می باشد که در هر ترک به یک قسمت آن پرداخته می شود. اگر به دنبال دانلود آلبوم نگار علی سورنا هستید در بخش های بعدی با ما همراه باشید و با بهترین روش دانلود آهنگ های او آشنا شوید.

کویر

کویر

یکی از دیگر آلبوم های محبوب علی سورنا، مجموعه کویر می باشد. کویر یک آلبوم کوتاه می باشد که از 7 ترک تشکیل شده است. تمامی آهنگسازی این آلبوم بر دوش سعید دهقان از تشکل ملی بوده است. از معروف ترین ترک های این آلبوم می توانیم به آهنگ های گنجشککا و پشت این جنگ ها اشاره کرد.

بهترین اهنگ های علی سورنا

گوزن

آهنگ گوزن را می توان به عنوان اصلی ترین ترک آلبوم گوزن نام برد. گوزن مانند بسیاری از ترک های علی از مفاهیم عمیقی برخوردار می باشد و شما برای درک آن باید چندین بار این آهنگ را گوش دهد. این پیچیدگی فراوان گوزن به این آهنگ زیبایی بخشیده و شنودگان را به خود جذب کرده است.

ناخدا جلال

اگر آلبوم گوزن سورنا را دنبال کرده باشید حتما با آهنگ ناخدا جلال آشنا هستید. این آهنگ که پربازدید ترین آهنگ این آلبوم بود به یکی از محبوب ترین آهنگ های علی تبدیل شد. همان طور که متوجه شدید، علی سورنا در گوزن از استایلی متفاوت با گذشته خود رونمایی کرد و در سبک استایل جدیدی به رپ خواندن پرداخت. آهنگ ناخدا جلال هم یکی از کار های متفاوت و زیبا او بود. او در این آهنگ به روایت داستان یک ماهیگیر تهی دست و فردی با منسب به نام ناخدا جلال می پردازد.

همان طور که گفته شد علی سورنا ناخدا جلال را به صورت یک داستان زیبا خلق کرده است، اما نکته ای که به این آهنگ زیبایی فراوانی بخشیده است، رپر کردن او با لهجه جنوبی می باشد. علی با توجه به اینکه در تهران به دنیا آمده است این لهجه را به زیبایی تمام ادا می کند.

لغزش

لغزش

یکی از بهترین ترک های علی سورنا ماریان می باشد که البته اسم اصلی آن لغزش می باشد. داستان این آهنگ به این صورت می باشد که علی در این آهنگ با فردی به نام ماریان به حرف زدن می پردازد. بر اساس شواهد ماریان، مادر علی که مریم نام دارد می باشد. او در این آهنگ به مادر خود خبر از پاکی و ترک کردن الکل را می دهد و با دوستان خود به جشن و شادمانی برای این اتفاق می پردازند. او در ادامه این آهنگ به سختی های اعتیادش می پردازد و آن را برای ماریان توضیح می دهد.

اگر آهنگ بعدی این آلبوم که آهنگ دارون می باشد را گوش داده باشید متوجه می شوید که علی به ترک اعتیاد خود پایبند نبوده و دوباره به الکل روی می آورد. آهنگسازی آهنگ لغزش به دست ترانه سرای معروف نجوا می باشد.

مستی

اهنگ مستی علی سورنا یکی از سینگل ترک های بسیار پر طرفدار او بود که آن آهنگ هم در سبک رپ داستانی بود. داستان این آهنگ، داستان یک جوان می باشد که هر روز به مشروب فروشی می رود و دو پیک مشروب می خورد. اما روزی صاحب مشورب فروشی برایش سوال می شود که چرا این جوان هر بار که سفارش مشروب می دهد از هر کدام دو تا می خواهد و …

این آهنگ علاوه بر خط داستانی خود دارای مفاهیم زیبایی می باشد. علی در این آهنگ با همان لحن غمناک و اندوهگین خود به رپر کردن می پردازد و به این آهنگ حس بی نظیری می بخشد.

حرکت

آهنگ حرکت اولین ترک از آلبوم گوزن سورنا می باشد. اسم این آهنگ و همچنین نام ترک آخر این آلبوم که کات نام دارد، اشاره به این دارد که کل این آلبوم به صورت یک فیلم می باشد که شما آن را گوش می دهید. آهنگ حرکت هم مانند آهنگ هایی که تا به اینجا اشاره کردیم، جزو محبوب ترین ترک های سورنا می باشد. این آهنگ در ساوند کلود پس از آهنگ ناخدا جلال از بالاترین میزان بازدید برخوردار می باشد. علی سورنا حرکت را در سبکی متفاوت با باقی ترک هایش طراحی کرده است و این تفاوت به این آهنگ زیبایی بخشیده است. ترانه سرایی این آهنگ به دست دهقان، آهنگساز لیبل ملی تولید شده است.

مجنون شهر

مجنون شهر

مجنون شهر یکی از پر مفهوم ترین آهنگ های سورنا می باشد. این آهنگ یکی از محبوب ترین ترک های آلبوم آوار سورنا می باشد. این آهنگ در سبک اجتماعی نوشته شده و علی سورنا مجنون شهر با لحنی خشمگین و عصبانی مانند اوایل فعالیت خود ضبط کرده است.

نفس

نفس یکی از دیگر کار های پر حس سورنا در تمام دوران حرفه ای اش می باشد. این آهنگ که به صورت یک دلنوشته می باشد از بیت بسیار حرفه ای و زیبایی تشکیل شده است. همچنین یکی از دیگر مواردی که به این کار حس بخشیده، جمله ای از خسرو شکیبایی در فیلم خانه سبز می باشد. این ترک که قبل از آهنگ مهران پخش شده بود مانند مهران از مضمونی غمناک برخوردار بود. سورنا در این آهنگ هم مانند مهران از لحنی سوزناک برای انتقال دادن حس خود استفاده می کند و می توان گفت که در این زمینه هم موفق شده است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید علی سورنا نفس و برخی از دیگر آهنگ های خود را آهنگسازی کرده است و در این زمینه هم تبحر دارد.

گنجشککا

یکی از آهنگ های آلبوم کویر علی سورنا گنجشکک می باشد. این آهنگ که یکی از بهترین آهنگ های او محسوب می شود، به نوعی آهنگی اجتماعی، سیاسی می باشد و دارای مفاهیم به شدت دوست داشتنی و عمیق می باشد. در این آهنگ گنجشککا نماد مردم ایرانی می باشد و او تماما سعی می کند با استفاده از این نماد حال و زندگی مردم بپردازد.

علی در این آهنگ با لحنی به شدت غمگین و ناراحت کننده به خوانندگی می پردازد و شنوندگان خود را در حال و هوای این حس قرار می دهد. پس به شما پیشنهاد می کنیم که اگر این آهنگ سورنا را تا به امروز گوش نداده اید، حتما دانلود و گوش کنید.

مهران

اگر طرفدار سورنا باشید، حتما با آهنگ مهران او خاطره دارد. مهران آهنگ آخرین علی قبل از انتشار آلبوم گوزن بود. این آلبوم در سبک دلنوشته و غمناک می باشد. کلیت این آهنگ در ارتباط با یکی از دوستان صمیمی خود به نام مهران می باشد و او در این موضوع های متفاوتی می پردازد.

یکی از عواملی که به آهنگ مهران زیبایی فراوان بخشیده است، به اصطلاح عامیانه لفظ های او می باشد. او در این آهنگ از لفظ و جملات بسیاری سنگین و پر مفهومی استفاده می کند که دارای معنای زیبایی می باشد. اگر به دنبال دانلود اهنگ مهران علی سورنا هستید، در بخش های بعدی با ما همراه باشید و با بهترین روش آن آشنا شوید.

پشت این جنگ ها

کمتر کسی پیدا می شود که طرفدار سورنا باشد و با آهنگ پشت این جنگ ها آشنا نباشد. این آهنگ که متعلق به مجموعه کویر می باشد، بسیار پر مفهوم و عمیق می باشد. سورنا در این آهنگ با همان لحن سوزناک و جاری از غم خود به خواندن این آهنگ می پردازد. این عامل باعث شده این آهنگ به یکی از بهترین آهنگ های او تبدیل شود و با بازدید های فراوانی همراه باشید.

اما شاید برایتان جالب باشد که بدانید، این آهنگ تنها یک آهنگ ساده استدیویی نیست، بلکه بر اساس گفته های خود سورنا در توییتر تمام این آهنگ فی البداهه می باشد. با این وجود از مفهوم و معانی بسیار عمیقی برخوردار می باشد و شما با استفاده از این آهنگ می تواند به قدرت علی سورنا در نویسندگی پی ببرید.

دانلود آلبوم گوزن علی سورنا

تا یه اینجا علاوه بر آلبوم گوزن با برخی از ترک های آن هم به صورت کلی آشنا شدیم. حال شاید شما هم مانند افراد فراوانی به آلبوم گوزن و دیگر آهنگ علی سورنا علاقه پیدا کرده باشید و به دنبال بهترین روش برای دانلود این آهنگ ها هستید. ما برای دانلود آهنگ ها چند راه را به شما پیشنهاد می کنیم.

یکی از رایج ترین راه هایی که در ایران بسیار هم رواج دارد، استفاده از سایت های موزیک می باشد. شما می توانید با جستجو کردن اسم آهنگ در گوگل و ورود به سایت ها به دانلود آهنگ مورد نظر خود بپردازید. اما از آنجایی که شما هیچ هزینه ای برای این آهنگ ها یه آرتیست ها نمی پردازید، معمولا گوش دادن به آن ها مورد رضایت خواننده ها نیست.

از همین رو ما استفاده از پلتفرم های موسیقی مانند ساوند کلود و اسپاتیفای را به شما پیشنهاد می کنیم. استفاده از این روش به این دلیل مناسب می باشد که هر خواننده بر اساس بازدید های هر آهنگش میزان مشخصی درآمد از این پلتفرم ها کسب می کند و شما با این کار به نوعی از خواننده مورد علاقه خود حمایت مالی می کنید.

علاوه بر این اکثر خواننده های آهنگ های خود را در این پلتفرم ها منتشر می کنند و سورنا هم از این قضیه مستثنی نمی باشد. از همین رو شما می توانید پس از انتشار در اولین فرصت به دانلود آهنگ جدید علی سورنا بپردازید. از همین رو اگر به دنبال گوش دادن آلبوم گوزن و یا دیگر آهنگ های او هستید، اسپاتیفای و ساوند کلود بهترین گزینه شما می باشد.

عکس های علی سورنا نفس

عکس های علی سورنا نفس

تا به اینجا با علی سورنا خواننده مفهومی سبک رپ آشنا شدیم و زندگی او را مورد بررسی قرار دادیم. حال شاید علاقه داشته باشید که عکس های بیشتری از علی را در کنار بقیه رپر ها یا به صورت تنهایی مشاهده کنید. اما شاید برایتان سوال شده باشد که بهترین راه مشاهده عکس های او چیست؟

یکی از راه مشاهده عکس های سورنا استفاده از پیج اینستاگرام او می باشد، البته ما این روش را به شما پیشنهاد نمی کنیم. به این دلیل که علی در شبکه اجتماعی اینستاگرام عکس های زیادی از خود منتشر نمی کند و بیشتر به فعالیت در زمینه حرفه اش می پردازد. در بخش های بعدی بیشتر اینستاگرام علی سورنا را با هم بررسی می کنیم.

اما بهترین راه مشاهده عکس های او از طریق موتور جستجوگر گوگل می باشد. این به صورتی است که شما می توانید با سرچ کردن نام او در گوگل و مراجعه به بخش تصاویر عکس های او را مشاهده کنید. اما اگر علاقه به مشاهده کلیپ علی سورنا دارید، پلتفرم هایی مانند آپارات و یوتیوب بهترین گزینه های شما می باشند.

خریدن کاور آلبوم علی سورنا به صورت NFT

مدتی است که بسیاری از آرتیست های رپ فارسی برای کسب درآمد به فروش کاور آلبوم های خود به صورت مزایده روی آورده اند. علی سورنا هم جزو این دسته از رپر ها محسوب می شود و قصد دارد مزایده ای برای کاور آلبوم های خود برگزار کند. از همین رو اگر شما علاقه به خرید کاور آلبوم های او را دارید، می توانید اخبار آن را از طریق اینستاگرام سورنا پیگیری کنید.

علی سورنا sound cloud

علی سورنا sound cloud

همان طور که گفته شد، علی سورنا اکثر فعالیت های هنری خود از قبیل ترک ها و آلبوم هایش را در پلتفرم هایی مانند اسپاتیفای و ساوند کلود منتشر می کند. اما چندین ماه پیش با انتشار آلبوم گوزن در ساوند کلود به مشکل هایی برخورد. این مشکل ها به صورتی بودند که چندین ترک این آلبوم به دلیل قانون کپی رایت ساوند کلود از این پلتفرم پاک شد.

در پی این اتفاق علی سورنا و آهنگساز های این آلبوم مانند دهقان، شمرونی و نجوا در حاشیه قرار گرفتند و عده زیادی ادعا کردند که ترک هایی از این آلبوم کپی می باشد. اما پس از مدتی علی و آهنگساز های آلبوم گوزن به این حواشی پاسخ دادند و اشاره کردند که به دلیل سمپل (sampel) بودند برخی از بیت ها، از روی ساوند کلود پاک شده اشت.

شما می توانید دیگر ترک های آلبوم گوزن را از طریق سایت های موزیک دانلود و گوش دهد. همچنین شما می توانید با وارد شدن به اینستاگرام علی سورنا spotify و sound cloud او را پیدا و دنبال کنید.

دوست دختر علی سورنا

شاید برای شما هم مانند خیلی از افراد سوال شده باشد که آیا علی سورنا در رابطه ای هست و اگر در رابطه ای قرار دارد دوست دختر او کیست؟ در جواب این سوال باید بگوییم که او تا به امروز هیچ سند و شواهدی مبنی بر در رابطه بودن با کسی را منتشر نکرده است. همچنین او تا به امروز در هیچ کدام از آهنگ هایش به وجود همسر و همدمی اشاره نکرده است و هیچ اطلاعاتی از این موضوع در دسترس نمی باشد.

حاشیه های علی سورنا

حاشیه های علی سورنا

شاید برایتان جالب باشد وقتی بدانید که علی سورنا شاعر، نویسنده و خواننده زیرزمینی یکی از بی حواشی ترین خوانندگان سبک رپ می باشد. از سال ها پیش سبک رپ به دلیل ویژگی های خود با حواشی و دیس و دیس بازی های فراوانی همراه بوده است. اما سورنا همراه با تعداد اندکی از آرتیست های دیگر رپ فارسی از حواشی کمی برخوردار بودند.

البته باید اضافه کنیم که سورنا در اوایل فعالیت خود با حواشی کوچک و دیس و دیس بازی هایی همراه بوده است. این حواشی به صورتی بود که چندین ترک های اولیه او دیس هایی به برخی از دیگر رپر ها بود و به شدت آن ها را مورد انتقاد قرار می داد. معروف ترین دیس علی سورنا در آن زمان به رپر محبوب، سروش هیچکس بود.

اینستاگرام علی سورنا

علی سورنا برخلاف بسیاری از آرتیست ها و سلبریتی ها در شبکه اجتماعی اینستاگرام فعالیت زیادی ندارد. این به صورتی می باشد که تمامی فعالیت ها او تنها به چند بخش محدود می شود. بخش عمده فعالیت های او در زمینه حرفه خود یعنی خوانندگی می باشد. این به طوری است که او در اینستاگرام خود طرفداران خود را از ترک و آلبوم ها جدیدش با خبر می کند و آن ها را از زمان انتشار آثارش آگاه می کند. همان طور که گفته شد بسیاری از پست و استوری های او در ارتباط با آثارش می باشد.

علاوه بر فعالیت حرفه ای او هر از گاهی تصاویری از خود منتشر می کند و طرفدارانش را از حال روز خود آگاه می کند. علی در هایلایت و بخش اصلی پیج اینستاگرامش، لینک های اسپاتیفای و ساوند کلود خود را قرار داده است و شما با استفاده از آن ها می توانید ترک های او را گوش کنید. اما او علاوه بر اینستاگرام در شبکه های اجتماعی توییتر و فیسبوک نیز فعالیت می کند. همچنین باید افزود که هیچ چنل تلگرام علی سورنا تحت نظر مدیریت او وجود ندارد و همه آن ها به صورت فن پیج می باشند.

شما می توانید آدرس پیج های توییتر و فیسبوک او را از طریق هایلایت های اینستاگرامش پیدا و او را در این شبکه ها هم دنبال کنند. پیج اینستاگرام علی سورنا از دنبال کنندگان فراوانی برخوردار می باشد و تا به امروز دارای بیش از 564 هزار فالوور می باشد.

سوالات متداول

سوالات متداول

علی سورنا هم اکنون در کجا زندگی می کند؟

او هم اکنون در ایران ساکن می باشد.

صفحه علی سورنا ویکی پدیا به چه صورت می باشد؟

او دارای صفحه کوچکی در سایت ویکی پدیا می باشد که در آن به اطلاعات کلی او پرداخته اند.

علی سورنا چند سال دارد؟

او متولد 27 فروردین سال 1369 می باشد.

سورنا تا به امروز چند آلبوم منتشر کرده است؟

او تا به امروز 5 آلبوم منتشر کرده است.

4.3/5 - (11 امتیاز)
sara
sara
یکی از اعضا مجموعه ایرانیان سلبریتی و دنبال کننده اخبار و بیوگرافی سلبریتی ها در ایران.