علت سانسور شدن نام علی دایی در صدا سیما + اولین واکنش شهریار فوتبال ایران

چند روز پیش مصاحبه ای با علی پروین صورت گرفت. این مصاحبه به شدت مورد توجه مخاطبین و رسانه ها قرار گرفت. ماجرای اصلی این مصاحبه سانسور شدن نام علی دایی در صدا سیما می باشد. در ادامه به حواشی و جزئیات این موضوع اشاره خواهیم کرد. با ایرانیان سلبریتی همراه باشید.

علت سانسور شدن اسم علی دایی در شبکه 3 چه بود؟

علت سانسور شدن اسم علی دایی در شبکه 3 چه بود؟

کم تر از یک هفته پیش علی پروین در صدا و سیما مصاحبه ای انجام داد. مصاحبه ای که بین اهالی رسانه و حتی مردم خبرساز شد. در این مصاحبه سانسور اسم علی دایی باعث شگفت زدن و حتی عصبانیت بعضی از طرفداران او شده است. با گذشت چند روز از این مصاحبه و پخش آن از شبکه سه صدا و سیما حواشی روز به روز در حال زیادتر شدن است. هر چند که سانسور در صدا و سیما ما زیاد است ولی سانسور نام یک بازیکن و اسطوره بی سابقه بوده است. با این که چند روز از این اتفاق می گذرد ولی هیچ نهاد و شخصی به طور رسمی به این موضوع اشاره نکرده و دلیل آن را بیان نکرده است. اما عده زیادی بر این باور هستند که حمایت علی دایی از افراد معترض در شلوغی و درگیری های دلیل سانسورهای صدا و سیما بوده است. اما همان طور که اشاره کردیم هیچ نهادی تا کنون به این موضوع جنجالی نپرداخته است. در ادامه مقاله به جزئیات بیشتری اشاره خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

واکنش علی دایی به این موضوع

با گذشت چند روز از ین ماجرا، علی دایی یکی از محبوب ترین سلبریتی های ایرانی هیچ گونه واکنشی نسبت به سانسورهای صدا و سیما نشان نداده است. البته با توجه به سخت گیری های نظام جمهوری اسلامی نباید شاهد واکنش خاصی هم باشیم. احتمال می رود این سکوت ادامه دار باشد. اما از این طرف سکه افراد و طرفداران زیادی به دنبال دلیل سانسور علی دایی در صدا و سیما هستند. تا حالا هیچ گونه توییت و پست خاصی از سمت علی دایی نسبت به این ماجرا در فضای مجازی منتشر نشده است. هر چند که کامنت های زیادی از طرف مردم و طرفداران او در مورد این موضوع مشاهده شده است. باید ببینیم آیا این سکوت علی دایی ادامه دار خواهد بود یا نه؟ بدون شک باید شاهد واکنش هنرمندان و ورزشکاران هم نسبت به این ماجرا باشیم.

پشت پرده سانسور شدن نام علی دایی در صدا سیما کیست؟

پشت پرده سانسور شدن نام علی دایی در صدا سیما کیست؟

همان طور که اشاره کردیم افراد و اهالی رسانه به شدت دنبال شفاف سازی ماجرای سانسور اسم علی دایی هستند. اما تا کنون هیچ شخص خاصی این ماجرا را نپذیرفته است. اگر دلیل ماجرای سانسور مربوط به شلوغی و درگیرهای اخیر ایران باشد بدون شک نظام جمهوری اسلامی ایران پشت این ماجرا خواهد بود. اگر دلیل این سانسور ماجرای دیگری هم باشد تا کنون رسانه ای نشده است. مردم و حتی بعضی از اهالی رسانه به دنبال شفاف سازی این ماجرا از طریق نهادهای رسمی همانند صدا و سیما و…. هستند. باید ببینیم آیا این پافشاری ها می تواند دلیل این داستان را پیدا و اعلام کند یا نه؟ هرچند که این ماجرا از محبوبیت و افتخارات علی دایی در بین مردم و طرفداران او کم نکرده است.

بعضی از اصحاب رسانه به این داستان اشاره کردند که چون علی پروین از علی دایی به عنوان اسطوره یاد کرده است باعث سانسور شدن نام او گردیده است. احتمالات مختلف و زیادی نسبت به این ماجرا نسبت داده شده است. اما تا کنون هیچ خبر و واکنش رسمی منتشر نشده است.

کدام اسطوره ها مثل علی دایی اسمشان در صدا سیما تا به حال سانسور شده است؟

همان طور که اشاره کردیم سانسور کردن اشخاص و نام آن ها در صدا و سیما ما بی سابقه نبوده است. اما سانسور بعضی از اشخاص و نام آن ها واقعا عجیب است. در مصاحبه ای که چند روز پیش با علی پروین صورت گرفت به جزء نام علی دایی نام های دیگری هم سانسور شدند.

اصل این مصاحبه اشاره داشت به استقبالی که مردم ایران از کریستیانو رونالدو نشان دادند. علی پروین از این ماجرا گله کرد و در این مصاحبه گفت: ایران ستاره و اسطوره های زیادی دارد همانند علی کریمی، علی دایی، کریم باقری و…… که در مصاحبه منتشر شده شاهد سانسور نام علی دایی و علی کریمی هستیم.

با توجه به حمایت های چشمگیر و مهاجرت علی کریمی یکی دیگر از مشهورترین سلبریتی ها به خارج از ایران و فعالیت های وی علیه نظام جمهوری اسلامی، سانسور شدن نام او توسط صدا و سیما شاید خیلی دور از انتظار هم نبود. در طی مدت اخیر که علی کریمی مهاجرت کرده است قبلا هم شاهد سانسور شدن نام و تصویر او در صدا و سیما بوده ایم. اما سانسور کردن اسم علی دایی شخصی که بسیار محبوب بوده و طرفداران زیادی هم دارد باعث ایجاد این حواشی گردید. علی دایی در ایران زندگی می کند و فعالیت های خود را همانند گذشته انجام می دهد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید