مشهورترین سلبریتی های متولد آذر چه کسانی هستند؟

سلبریتی های متولد آذر دارای اخلاقیاتی مانند پرشوری، شاد بودن، پرتحرکی، شوخ طبع و بذله گو می باشند. آنها خاکی هستند و دوست دارند تا همیشه مطالب جدیدی یاد بگیرند. کنجکاو و خوش قلب می باشند و همیشه دوست دارند تا دائم مسافرت کنند. از همین رو افرادی اجتماعی هستند و در برقراری ارتباط با دیگران مشکلی ندارند. این افراد سخاوتمند هستند و افرادی که با آنها دوست هستند، همیشه از سخاوت آنها صحبت می کنند. انعطاف پذیر می باشند و در شرایط مختلف عکس العمل های گوناگونی دارند. برخی از مواقع فراموشکار هستند و به همین دلیل اگر بدی نسبت به آنها انجام دهید، یادشان نمی ماند. شهامت، معصومیت و زودرنج بودن نیز از خصوصیات آنها می باشد. در ادامه مقاله قصد داریم تا سلبریتی هایی که در این ماه به دنیا آمده اند را به شما معرفی کنیم. با ایرانیان سلبریتی همراه باشید.

سلبریتی های ایرانی متولد آذر

سلبریتی های ایرانی متولد آذر

1- علی شریعتی

استاد تاریخ، سخنران، نویسنده، جامعه شناس، اسلام شناس و پژوهشگر دینی ایرانی می باشد که در 2 آذر سال 1312 به دنیا آمده است. او از مبارزان و فعال مذهبی و سیاسی محسوب می شد و سبک نوینی را در زمینه تاریخ و جامعه شناسی اسلام به وجود آورد. تا به حال یادبودهای زیادی به خاطر او برگزار شده است اما از آن طرف هم منتقدانی داشت. شریعتی در سن 43 سالگی در کشور انگلستان درگذشت و جالب است بدانید که آرامگاه او در شهر دمشق سوریه در مکانی نزدیک به حرم حضرت زینب دفن شده است. او مدتی را به طور مخفیانه زندگی می کرد. گفته می شود که ساواک به دلیل سخنرانی های او می خواست وی را دستگیر کند.

از آن پس به بعد، متن های سخنرانی او با نام های دیگر منتشر می شد. در سال 1352 بود که ساواک پدر و سپس برادر خانم وی را دستگیر کرد و هشدار داد که خود را تسلیم کند. علی خود را معرفی کرد و 18 ماه را در انفرادی به سر برد. پس از آزادی شاه فعالیت او را محدود کرده بود و حسینه ای را که او در آن سخنرانی می کرد را تعطیل و از تدریس در دانشگاه هم محروم شد. ماموران ساواک او را به طور کامل تحت نظر داشتند و روز به روز شرایط برای او سخت تر می شد. او پس از مدتی تصمیمی به مهاجرت می گیرد اما ممنوع الخروج شده بود.

2- ناصر حجازی

2- ناصر حجازی

دروازه بان تیم ملی بود که در 23 آذر سال 1328 در شهر تهران به دنیا آمده است. از او به عنوان یکی از مشهورترین و بهترین دروازه بانان تیم ملی یاد می کنند. در آن زمان به او لقب عقاب آسیا را داده بودند. ناصر توانسته بود تا در دوران حرفه ای خود 2 بار جام قهرمانی جام ملت های آسیا و نیز یکی بار هم جام قهمرانی بازی های آسیایی را بالای سر ببرد. همچنین او با تیم ملی در مسابقات المپیک و جام جهانی حضور داشته و تجربه حضور در این بازی ها را نیز در کارنامه خود ثبت کرده است. در رده باشگاهی هم توانسته با تیم تاج در جام تخت جمشید و نیز جام باشگاه های آسیا قهرمان شود.

ناصر حجازی توانست پس از محمد الدعایه دروازبان عربستانی دومین دروازه بان برتر قرن بیستم در قاره کهن شناخته شود. همچنین در سطح جهانی هم توانست مکان چهل و یکم را در بین تمام دروازه بازان دنیا کسب کند. در ماه فوریه سال 1980 این بازیکن توسط روزنامه نیونیشن سنگاپور به عنوان یکی از ده سنگربان برتر جهان انتخاب شد. همچنین یک وبسایت خارجی و معتبر دیگر هم نام او را در لیست 10 دروازه بان برتر آسیا در تمامی ادوار مسابقات جام جهانی قرار داد که به نوع خود بی نظیر می باشد. این بازیکن زمانی که بازی را کنار گذاشت در تیم استقلال تهران مربیگری کرد و توانست این تیم را به عنوان نایب قهرمان جام باشگاه های آسیا و نیز قهرمانی لیگ آزادگان برساند.

3- احمد شاملو

3- احمد شاملو

شاعر، روزنامه نگار، فیلم ساز، پژوهشگر، مترجم، فرهنگ نویس و از مدیران کانون نویسندگان ایران بود. او در 21 آذر سال 1304 متولد شده بود. او به خاطر اینکه پدرش نظامی بود نمی توانست در یک شهر به صورت متمرکز حضور یابد و روی تحصیلات خود تمرکز کند. او در سال 1322 به خاطر فعالیت های سیاسی زندانی شد و موجب شد تا به طور کامل از تحصیلات باز بماند. این سلبریتی به خاطر اینکه در شعر معاصر فارسی نوآوری جدیدی به پا کرده بود به شهرت رسیده بود. سبک او به شعر سپید یا شعر شاملویی مشهور شده بود و در حال حاضر یکی از مهمترین قالب های شعری به شمار می رود.

 این سبک از سبک شعر سپید فرانسوی تقلید شده است. او در سال 1325 با شاعر نام آشنا نیما یوشیچ ملاقاتی داشت و پس از آن به خاطر اینکه خیلی تحت تاثیر شخصیت این شاعر قرار گرفته بود، تصمیم گرفت تا به شعر نیمایی روی بیاورد. او با شعر “تا شکوفه سرخ یک پیراهن” در سال 1329 برای نخستین بار وزن را کنار گذاشت و موجب شد تا سبک جدیدی را به شعر فارسی معرفی کند. این شاعر آنقدر معروف بود که برخی از آثار او به زبان های سوئدی، انگلیسی، فرانسه، اسپانیایی، آلمانی، ژاپنی، ارمنی، هلندیف رومانیایی، فنلاندی، کردی و ترکی ترجمه شده اند.

سلبریتی های بازیگر متولد آذر

سلبریتی های بازیگر متولد آذر

1- علی صادقی

بازیگر سینما و تلویزیون ایران است که در 14 آذر 1359 به دنیا آمده است و یکی از سلبریتی های متولد آذر می باشد. برای اولین بار زمانی به شهرت رسید که در سریال بهترین تابستان من بازی کرد. پس از آن نام خود را به هم شناساند و موجب شد تا بعدها از او برای بازی در سریال های طنزی مانند خانه دوش و متهم گریخت دعوت شود. از دیگر سریال های این بازیگر می توان به قرار گاه مسکونی، کوچه اقاقیا، زندگی به شرط خنده، سه در چهار، بزنگاه، زن بابا، خوش نشین ها، نقطه سر خط، معراجی ها، ما فرشته نیستیم، حالت خاص نون خ و چندین مجموعه دیگر نام برد.  همچنین از مشهورترین فیلم های سینمایی که او در آنها نقش آفرینی کرده است می توان به کیش و مات، زندگی شیرین، شیر و عسل، بعد از ظهر سگی، ورود آقایان ممنوع، معراجی ها، وای امپول، ایکس لارج و زن ها فرشته اند، اشاره کرد.

2- امید زندگانی

2- امید زندگانی

یکی دیگر از بازیگران سینما و تلویزیون می باشد که جزء سلبریتی های متولد آذر قرار دارد. او همچنین در رادیو هم فعالیت داشته و سال ها برای این مرکز کار کرده است. همچنین او در زمینه موسیقی پاپ کار کرده است و چند ساز را به طور حرفه ای یاد گرفته است. از نخستین مجموعه تلویزیونی او می توان به در پناه تو یاد کرد که در سال 1374 به کارکردانی حمید لبخنده پخش شد. این سریال دارای 26 قسمت داشت که موجب شد فرصت خوبی برای نشان دادن استعداد او باشد. سپس یک سال بعد در سریال بازگشت به خانه هم کار کرد که موجب شد تا روند رو به رشد خود را ادامه دهد.

از همان سال یک سریال دیگر به نام پانزده مسافر را هم زیر نظر مهدی طاهری کار کرد و موجب شد تا بیشتر دیده شود. نرگسف سرنوشت، پرواز در حباب، مرد دو هزار چهره، عملیات 125، برابر با اصل، در قصه زندگی می کنند و چندین اثر دیگر از جمله کارهای او می باشد. همچنین این بازیگر سابقه حضور در 7 فیلم سینمایی را در کارنامه دارد که روییدن در باد در سال 1390 آخرین کار او می باشد.

3- بهاره رهنما

3- بهاره رهنما

بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر کشورمان است که در 10 آذر سال 1352 در شهر اراک به دنیا آمده است. این سلبریتی حاشیه های زیادی را در کارنامه خود دارد. در جریان انتخابات سال 1388 از افرادی بود که از میر حسین موسوی حمایت کرده بود. همچنین در انتخابات سال 1392 مستقیما از حسن روحانی حمایت کرده بود و علنا در این مورد در شبکه های اجتماعی کار می کرد. او در فضای مجازی فعالیت گسترده ای دارد و با خیلی از سلبریتی های خارج نشین هم درگیری های لفظی داشته است. در سال 1393 بود که از نادر فتوره چی شکایت کرد. او مدعی شده بود که این فرد در شبکه اجتماعی خود یادداشتی را در مورد او نوشته است و او را فردی فرصت طلب خوانده است.

سپس از سیروان خسروی شکایت کرد. این فرد در شبکه اجتماعی خود از وضعیت و مشکلات ناله کرد و انگشت اتهام خود را سلبریتی هایی دانسته بود که در انتخابات از روحانی حمایت کرده بود که یکی از آنها بهاره رهنما بود. در نهایت پس از کش و قوس های فراوان دادگاه رای خود را صادر کرد و این خانم بازیگر را به 50 ضربه شلاق تعزیری محکوم کرد. به علت اینکه بهاره سابقه قبلی نداشت، اجرای این حکم دو سال به تعویق افتاد. حکم تجدید نظر شد و اعلام شد که اگر بهاره رهنما طی دو سال آینده خلافی بکند، حکم به طور خودکار اجرا می شود اما پس از گذشت این دو سال این حکم به طور خودکار از بین می رود.

4- لاله اسکندری

4- لاله اسکندری

بازیکر سینما و تلویزیون و عکاس ایرانی است که در 30 آذر سال 1354 در تربت حیدریه به دنیا آمده است. تحصیلات خود را در دانشگاه آزاد اسلامی در رشته طراحی گرافیک به اتمام رسانده است. اولین بازی خود را در فیلم متولد ماه مهر تجربه کرد. این فیلم را احمد رضا درویش در سال 1378 کارگردانی کرد. همچنین لاله به نقاشی هم علاقه بسیاری داشت و چندین نمایشگاه عکس، نقاشی و گرافیک هم در داخل و هم در خارج برگزار کرده است. در سال 1378 از طرف شهرداری انتخاب شد تا در زیباسازی شهری فعالیت کند.

در سال 1385 به خاطر بازی در سریال مشق عشق کاندید تندیس حافظ شد. همچنین در سال 1388 نیز به خاطر بازی در فیلم لرزش زندگی و تنهایی کاندید بهترین بازیگر در نقش اول و مکمل جشنواره جام جم شد. همچنین از همین جشنواره به پاس خدمات ارزنده وی در طول این سال ها جایزه ویژه ای را دریافت کرد. در سال 1389 توانست تندیس جشن حافظ برای نقش اول سریال رقص پرواز را دریافت کند. در سال 1391 هم در جشنواره فیلم ویدئویی یاس به عنوان بهترین بازیگر زن از وی تقدیر شد.

5- جمشید مشایخی

5- جمشید مشایخی

بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر بود که در 6 آذر سال 1313 در شهر تهران متولد شده بود و یکی از سلبریتی های متولد آذر می باشد. او در ششمین دوره همایش چهره های ماندگار انتخاب شد و نشان درجه یک فرهنگ و هنر را از آن خود کرد. سابقه او به حدی است که مسئولان را مجاب کرد تا یکی از تماشاخانه های تئاتر تهران را به نام او تغییر بدهند. او در نشست فیلم سینمایی طبقه هساث در جشنواره فیلم فجر با رضا عطاران درگیری لفظی پیدا کرد. رضا عطاران در این نشست گفت که برای اینکه بتوانم مردم را بخندونم، حاضرم شلوارم را پایین بکشم. اما جمشید مشایخی به این گفته او واکنش تندی داشت و گفت که این حرف آنقدر زشت بود که نمی توانم آن را تکرار کنم.

وی خطاب به عطاران گفت که به جای اینکه آن جمله را بگویید بهتر بود که می گفتید که برای خنداندن مردم بالای درخت می روم و پایین می پرم. آن وقت به خاطر این حرکات زشت این چنین بازیگران جایزه هم می برد. این درگیری لفظی سرو صدای زیادی به پا کرد اما بعدها رضا عطاران در مصاحبه ای با احسان علیخانی اعلام کرد که سوء برداشت هایی از صحبت هایم در نشست فیلم سینمایی هساث شد که من آن را سوء تفاهم می دانم. همچنین این بازیگر مشهور با عزت الله انتظامی هم درگیری هایی داشته است. علاوه بر آن، اعتقاد داشت که غلامرضا تختی پهلوان صاحب نام ایرانی خودکشی کرده است و دلیل آن را هم همسر و اطرافیانش دانسته بود.

6- داریوش فرهنگ

6- داریوش فرهنگ

بازیگر، کارگردان وفیلم نامه نویس ایرانی است که در 6 آذر سال 1326 در آبادان به دنیا آمده است. او پس از آنکه در 8 سالگی پدرش را از دست داد، به شهر کرمان مهاجرت کرد و دوران ابتدایی و دبیرستان را در این شهر گذراند و سپس برای دانشگاه در تهران قبول شد و به این شهر آمد. رشته او کارگردانی تئاتر بود و از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران فارغ التحصیل شد. از سال 1345 فعالیت خود در تئاتر را آغاز کرد و دو سال بعد از آن گروه تئاتری به نام پیاده را راه اندازی کرد. اولین باری که در فیلم سینمایی حضور پیدا کرد، بازی در فیلم کوتاه سمندر بود که در سال 1359 توسط واروژ کریم مسیحی کارگردانی می شد. سپس با فیلم رسول پسر ابوالقاسم به طور حرفه ای وارد دنیای سینما شد.

اولین کاری که ساخت مجموعه افسانه سلطان و شبان بود که استقبال خوبی هم از آن شد. در دی ماه سال 1398 زمانی که هواپیمای اوکراینی سرنگون شد، او برای اینکه با مردم همدردی کند، از شرکت در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر امتناع کرد. او تا به حال توانسته دیپلم افتخار بهترین فیلم را برای فیلم دو فیلم با یک بلیط از نهمین دوره جشنواره فیلم فجر در سال 1369 دریافت کند. همچنین سیمرغ بلورین جایزه ویژه هیئت داروان را به خاطر همین فیلم در همان سال دریافت کرد. علاوه بر آن در دو جایزه دیگر در همان دوره و همان سال با همان فیلم نامزد شد.

7- مهتاب نصیرپور

7- مهتاب نصیرپور

اما یکی دیگر از سلبریتی های متولد آذر این بازیگر می باشد که بیست و نهمین روز این ماه در سال 1344 در کازرون به دنیا آمده است. او تحصیلات خود را در رشته بازیگری و کارگردانی تئاتر در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران در سال 1371 تا مقطع کارشناسی به پایان رسانده است. اولین بازی او در نمایشی با نام حادثه در صبح پاییزی در سال 1365 استارت خورد. همچنین در سال 1370 بود که پس از بازی در فیلم سینمایی مسافران کار در تلویزیون را هم تجربه کرد. هر چند که فعالیت اصلی او در تلویزیون در سال 1368 شروع شده بود. او در این مدت در دانشگاه آزاد اسلامی به دانشجویان بازیگری آموزش می دهد.

مهتاب در سال 1384 توانست به خاطر بازی در فیلم “به نام پدر” از بیست و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن را برنده شود. دو سال پس از آن به خاطر بازی در فیلم فرزند خاک توانست برای دومین بار همین جایزه را از آن خود کند. همچنین در سال 1374 در نخستین جشنواره تولیدات تلویزیونی صدا وسیما موفق شد به خاطر بازی در نمایش تلویزیونی معمای یک قتل دیپلم افتخار بهترین بازیگر زن را در کارنامه خود ثبت کند. از کارهای سینمایی او می توان به الو الو من جوجو ام، سگ کشی، من ترانه 15 سال دارم، تهران 1500، آستیگمات و اورکا اشاره کرد.

سلبریتی های خواننده متولد آذر

سلبریتی های خواننده متولد آذر

1- سالار عقیلی

خواننده ایرانی است که یکی دیگر از سلبریتی های متولد آذر می باشد. او در یازدهم این ماه در سال 1356 در شهر تهران به دنیا آمده است. وی در هنرستان موسیقی سوره تحصیل کرده است و مدرک کارشناسی خود را در رشته بازیگری تئاتر دریافت کرده است. زمانی که 8 سال داشت به موسیقی روی آورد و موفق شد تا نواختن با سازهای مختلف را یاد بگیرد. هم برادر و هم مادرش او را در این کار تشویق می کردند اما پدرش می خواست تا او در تحصیلات خود را ادامه دهد.

استاد او صدیق تعریف بود و 5 سال را زیر دست او به فراگیری موسیقی کار کرد. در حال حاضر او خود استاد است و آموزشگاهی به همین منظور دایر کرده است و به دیگر افراد علاقمند موسیقی آموزش می دهد. همچنین او گروهی به نام راز و نیاز را تاسیس کرده است که تا به حال کنسرت های زیادی چه در داخل و چه در خارج از کشور اجرا کرده است. زمانی که تنها 18 سال داشت، در جشنواره معروف موسیقی فجر در سال 1375 برای اولین بار روی صحنه آمد و موجب شد تا با اجرای خوب خود تماشاچیان را به حیرت بیاورد. حریر شریعت زاده نیز که در آن زمان یکی از افراد سرشناس این حوزه محسوب می شد، در آن کنسرت حضور داشت و پس از شنیدی صدای این هنرمند اعلام کرد که او یکی از بزرگان موسیقی کشور می شود. این خواننده تا به حال آثار زیادی را به بازار عرضه کرده است که آخرین آنها قطعه نگار بی وفا می باشد.

2- کامران و هومن

2- کامران و هومن

این دو با نام خانواده جعفری شناخته می شوند. آنها گروهی را با نام خود تشکیل داده و تحت همان نام فعالیت های موسیقی خود را ادامه می دهند. نخستین آلبوم آنها با نام بیست در سال 2005 به بازار عرضه شد. کامران در 4 آذر سال 1357 به دنیا آمده است. از همان دوران نوجوانی به موسیقی و خوانندگی علاقه زیادی داشت اما پدر و مادرش او را مجاب کردند تا نخست به تحصیلات خود بپردازد. او در دانشگاه به مدت دو سال در رشته تکنیسین خلبانی تحصیل کرد. پس از اینکه تحصیلات خود را به پایان رساند با رامین زمانی دوست شد. رامین که در آن زمان یکی از خوانندگان مشهور بود، موجب شد تا او تشویق شود و به طور جدی تر به این موضوع بپردازد. در سال 1375 آنها با هم و به همراه فریدون اسرایی، هومن و هنگامه گروه پرواز را تاسیس کردند.

اما پس از مدتی این گروه کلا از هم پاشید و هر کدام به طور جداگانه فعالیت می کردند. سپس کامران با شهبال شب پره اشنا شد. وقتی که او فهمید کامران علاقه بسیاری دارد، وی را عضو گروه خودش کرد. سپس هومن را به شهبال معرفی کرد و پس از اینکه امتحاناتی گرفته شد، او را نیز عضو گروه بلک کتس نمود. هومن نیز متولد 2 آذر سال 1359 است که هم اکنون به همراه برادرش در لس آنجلس آمریکا زندگی می کند. او نیز از دوران کودکی به این رشته علاقه بسیار داشت و در برنامه های موسیقی بسیاری  شرکت می کرد. همچنین او چند آهنگ به زبان های انگلیسی و فرانسوی نیز دارد.

سلبریتی های متولد آذر در زمینه ورزش

سلبریتی های متولد آذر در زمینه ورزش

اما یکی از ورزشکاران مشهوری که در این ماه به دنیا آمده است ناصر حجازی می باشد. او که در پست دروازبانی بازی می کرده است، توانسته برای تیم خود بازی های خوبی را به نمایش بگذارد. او در تیم استقلال بیشتر دوران حرفه ای خود را گذرانده است و زمانی که از فوتبال خداحافظی کرد چند سال نیز هدایت این تیم را بر عهده داشت.

سلبریتی های متولد آذر در زمینه سینما

سلبریتی های متولد آذر در زمینه سینما

از جمله سلبریتی های متولد آذر می توان به علی صادقی اشاره کرد که در ژانر طنز نقش آفرینی می کند. او که ابتدا از بازی در نمایشنامه های تئاتر شروع کرد، کم کم نظر سازندگان فیلم های طنز را به خود جلب کرد و پس از چند تست و بازی در مجموعه های مختلف خود را چهره کرد.

سوالات متداول سلبریتی های متولد آذر

کدام بازیگران در ماه آذر متولد شده اند؟

جمشید مشایخی، بهاره رهنما، علی صادقی، لاله اسکندری و چند بازیگر دیگر جزء سلبریتی های متولد آذر ماه می باشند.

کدام ورزشکار در ماه آذر به دنیا آمده است؟

ناصر حجازی از جمله سلبریتی های متولد آذر ماه به شمار می رود.

کدام خواننده ها در ماه آذر به دنیا آمده اند؟

می توان به سالار عقیلی، کامران و هومن اشاره کرد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید
ali jvd
ali jvd
مدرس زبان و تولید کننده محتوا در سایت ایرانیان سلبریتی. خبرنگار حوزه سلبریتی ها و افراد معروف از سال 2008 و دارای نشان برتر خبرنگار مجله اینترنتی سال 2022.