علت درگذشت آتیلا پسیانی + آخرین وصیت های او از زبان دخترش

این روزها خبر درگذشت آتیلا پسیانی اهالی سینما و مردم را اندوهگین کرده است. آتیلا که در اردیبهشت سال 1336 متولد شده بود چند روز پیش در سن 66 سالگی به دلیل داشتن سرطان درگذشت. آتیلا که از سن 18 سالگی وارد دنیای بازیگری شده بود و بیش از چهار دهه در این حوزه و کارگردانی فعالیت داشت.

در ادامه این مقاله به جزئیات و حواشی فوت آتیلا و بخشی از بیوگرافی آتیلا پسیانی اشاره خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

سفر آتیلا پسیانی به فرانسه برای درمان بیماری

سفر آتیلا پسیانی به فرانسه برای درمان بیماری

همان طور که اشاره کردیم آتیلا به خاطر بیماری سرطان، سه چهار سال آخر عمر خود را به سختی سپری کرد. تا کنون خبر و جزئیات زیادی از سرطان آتیلا پسیانی منتشر نشده است. چند روز پیش آتیلا به خاطر این بیماری در بیمارستانی در فرانسه درگذشت.

تاریخ درگذشت آتیلا پسیانی کی بود؟

آتیلا در تاریخ 14 مهر 1402 درگذشت. همان که اشاره کردیم آتیلا در فرانسه فوت کرد. البته نا گفته نماند دلیل اصلی سفر آتیلا به فرانسه مسائل شخصی بوده است. اما با توجه به شدت گرفتن بیماری اش مجبور شد به بیمارستان مراجعه کند و در آنجا بستری شود.

علت فوت آتیلا پسیانی چه بود؟

علت درگذشت آتیلا پسیانی سرطان کبد بود. طبق گفته ها او از سال 1399 دچار سرطان شده بود. آتیلا با حضورش در مراسم حافظ مردم و حتی اهالی سینما را غافلگیر و اندوهگین کرد. وزن او به خاطر این بیماری و شیمی درمانی بسیار کاهش یافته و تغییر و تحولات چشمگیری در ظاهر او ایجاد شده بود. متاسفانه جلسات شیمی درمانی و مراقبت های پزشکی به اندازه کافی موثر نبود.

واکنش هنرمندان به مرگ این بازیگر

آتیلا به خاطر فعالیت بلند مدت خود در سینما ایران توانسته بود شهرت زیادی در بین مردم و اهالی سینما به دست آورد. البته آتیلا ویژگی های بارز زیادی داشت که توانسته بود شهرت و محبوبیت زیادی پیدا کند. از خوش اخلاق بودن، حرفه ای بودن در کار خود، همکاری با تعداد زیادی از بازیگران و کارگردانان و…..

پس از فوت آتیلا پسیانی اهالی سینما نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند.

پژمان بازغی به عنوان رئیس انجمن بازیگران سینمای ایران در مورد درگذشت آتیلا پستی در اینستاگرام منتشر کرد و نوشت: صبح که خبر رسید در بهت و حیرت بودم. باورم نمی شد در کسری از ثانیه تمام خاطراتم با شما جلوی چشمانم رژه رفت و….. .

نیکی کریمی بازیگر سرشناس درباره این اتفاق ناگوار ابراز همدردی کرد و گفت: آتیلا جان عزیزمان پرکشید … بیشتر از این با هم فیلم کار کرده ایم که اسم همه شان یادم بیاید . رفیق بود . باسواد و باهوش و طناز . سر صحنه همانقدر که جدى بود جدى نمى گرفت و متواضع و راحت بود . تسلیت به همه خانواده کوچک سینما.

فریبا کوثری در پیج تینستاگرام خود عکسی مشترک از آتیلا منتشر کرد و نوشت: با ما مهربان باش پاییز،با ما که تو و برگ ریزان تو را دوست داریم ما خیلی منتظر بودیم که تو از راه برسی و اندوه جهان را فراموش کنیم اما نه اینگونه که در این جمعه های کسل کننده پاییزی داغی دیگر بر دلمان بگذاری خبر کوتاه بود و شوکه کننده« آتیلا رفت»……. ( با گذشت کمتر از یک ماه در پاییز امسال سه نفر از اهالی سینما فردوس کاویانی، آرش میر احمدی و آتیلا پسیانی فوت کردند. )

از افراد سرشناس دیگر که نسبت به این موضوع واکنش دادند می توان به : رضا رشید پور، بهنوش طباطبایی، بهرام رادان، هوتن شکیبا، پرویز پرستویی، الهام پاوه نژاد، علی صالحی، مهران احمدی، سجاد افشاریان، مهران غفوریان و ….. اشاره کرد. آتیلا فقط یک همکار نبود برای خیلی ها نقش استاد یا نقش رفیق داشته است.

در مقاله های بعد حتما به مراسم خاکسپاری آتیلا اشاره خواهیم کرد و همچنین واکنش های مردم و اهالی سینما را نسبت به این موضوع بررسی خواهیم کرد. ممنون از همراهی شما

سوالات متداول

آتیلا پسیانی کی درگذشت ؟

آتیلا در 14 مهر سال 1402 درگذشت.

چند بازیگر را نام ببرید که به فوت آـیلا پسیانی واکنش نشان داند؟

پژمان بازغی، بهنوش طباطبایی، مهران غفوریان و…. نسبت به این اتفاق ناگوار واکنش نشان دادند.

آتیلا در کدام کشور درگذشت؟

آتیلا در کشور فرانسه درگذشت.

به چه دلایلی آتیلا توانسته بود در بین مردم و اهالی سینما شهرت و محبوبیت زیادی به دست آورد؟

فعالیت طولانی مدت او در سینما، خوش اخلاق بودن، حرفه ای بودن در کار و……

لطفا به این مقاله امتیاز دهید