امینم را چقدر می شناسید؟ آشنایی کامل با خدای رپ

امینم خواننده سبک رپ، ترانه نویس و تهیه کننده موسیقی می باشد که در طول دوران حرفه ای خود آلبوم های زیادی را به بازار عرضه کرده است. او نیز سبک اعتراضی مخصوص به خود را دنبال کرده است و توانسته آثاری را به بازار عرضه کند که موجب تحسین گسترده قرار گیرد. در واقع تا آن زمان بیشتر خوانندگانی که در این سبک کار می کردند، سیاه پوستان بودند و آنها به خاطر اینکه بتوانند به تبعیض هایی که علیه آنها انجام می شده اعتراض کنند، به موسیقی رپ روی آوردند. اما eminem با ورود به این عرصه به عنوان نخستین سفید پوستی لقب گرفت که توانست با کارهای خوب خود موانع ورود سفید پوستان به آن را بشکند و طرفداران زیادی را هم به طرف خود جذب کند. او کارهای حرفه ای زیادی را به بازار عرضه کرده است که توانسته جایزه گرمی را نیز برنده شود. در ادامه این مقاله قصد داریم به فراز و نشیب های دوران خوانندگی این چهره مشهور بپردازیم. با ایرانیان سلبریتی همراه باشید.

بیوگرافی امینم

بیوگرافی امینم

نام اصلی او مارشال بروس مدرز سوم است که به عنوان یک آهنگساز، تهیه کننده، خواننده کار می کند. سبک او رپ است و در تاریخ 17 اکتبر سال 1972 میلادی در سنت جوزف میسوری به دنیا آمده است. لقب او امینم است و برخی افراد او را با نام هنری اسلیم شیدی هم می شناسند. زمانی که کودکی بیش نبود، پدرش برای همیشه رفت و دیگر برنگشت به همین خاطر مادرش به تنهایی او را بزرگ کرد و از شهری به شهر دیگر و از خانه ای به خانه دیگر آواره بودند. آنها بالاخره پس از مدت ها سختی در شهر وارن ایالت میشیگان مستقر شدند و مارشان به مدرسه آنجا رفت. او در آن زمان در مسابقات شعر خوانی به سبک رپ شرکت می کرد و در آنجا بود که استارت کار زده شد.

او در یک دور موفق شد تا به سبک خاصی شعر بگوید و جایزه اول آن را برنده شود و توجه مخاطبان را به خود جلب نماید. او علاقه ای به درس و مشق نداشت و به همین خاطر در سن 17 سالگی مدرسه را ترک کرد. امینم تا به حال دو بار ازدواج کرده است که هر دو بار با دختری به نام کیمبرلی آن اسکات بوده است. کیمبرلی دختری بود که در آن زمان از خانه فرار کرده بود و به خانه آنها پناه آورده بود و این دو از همان زمان رابطه خود را حفظ کردند و با هم ازدواج کردند. اما پس از حادثه کیم خواهش کرد تا از هم جدا شوند. این دو چند سالی را جدا از هم گذراندند تا اینکه دوباره در سال 2006 با هم ازدواج کردند.

آهنگ های برتر امینم

آهنگ های برتر امینم

امینم رپ گاد

یکی از بهترین آهنگ های این خواننده می باشد که به سبک همیشگی خود خوانده است. مضموم این آهنگ هم اعتراضی است و به همین خاطر توانسته توجه زیادی را به طرف خود جلب کند. زمانی که این آهنگ آماده انتشار بود، علاقمندان زیادی منتظر آن بودند و به همین خاطرا ستقبال خوبی هم از آن شد. آهنگ امینم رپ گاد را می توانید هم اکنون در برخی از سایت های فارسی هم دانلود کنید.

امینم گودزیلا

اهنگ گودزیلا امینم یک تک آهنگ معروف و مشهوری است که توسط این خواننده ساخته شده است و در آن جویس ورلد یکی دیگر از رپرهای آمریکایی نیز نقش بازی کرده است. این آهنگ یکی از آهنگ های آلبوم یازدهم او به نام موسیقی ای که توسطش به قتل برسید می باشد که در تاریخ 31 ژانویه سال 2020 به بازار منتشر شده است. این قطعه نخستین آهنگ پس از مرگ جویس ورلد می باشد که به بازار عرضه شده است که در آن امینم به مدت 30 ثانیه بدون وققه رپ می خواند و از این لحاظ مورد توجه قرار می گیرد.

امینم خمینی

اهنگ امینم خمینی یکی دیگر از کارهای او است که به شدت مورد توجه قرار گرفته است. او به خاطر اینکه در آهنگ خود نام امام خمینی را می برد، مورد توجه کاربران ایران و فارسی زبان جهان قرار گرفته است. این آهنگ هم یکی از آهنگ های آلبوم او به نام موسیقی ای که توسطش به قتل برسید است که در آن نام چند تن مشهور از جمله خمینی را می برد. گفته می شود که او این آلبوم را در جهت مبارزه با آزادی اسلحه در آمریکا و نیز موضوع تروریسم به بازار عرضه کرده است. در برخی از آهنگ های این آلبوم او به موضوعاتی مانند حمله یازده سپتامبر اشاره کرده است. او در بخشی دیگر خود را با سیاستمدارانی مانند خمینی و صدام حسین و رمضان عبیدی مقایسه می کند.

امینم lose yourself

این اهنگ امینم نیز یکی دیگر از آهنگ هایی است که در سال 2002 منتشر شده است. او  به همراه لوئیس رستو و جف بس این آهنگ را سراییده بودند و به همراه برادران باس کار تهیه کنندگی و آهنگسازی آن را بر عهده داشتند. ازا ین ترانه به عنوان نخستین ترانه موسیقی یاد می شود که بر اساس متن فیلم 8 مایل ساخته شده است. ناگفته نماند که این فیلم داستان زندگی این خواننده مشهور را به تصویر می کشد و در زمان اکران آن استقبال خوبی شده بود. علاوه بر آن، این ترانه اولین و آخرین ترانه ای بوده که به سبک هیپ هاپ ساخته شده بوده و جایزه اسکار بهترین ترانه اورجینال را دریافت کرده است.

امینم ایلومیناتی

اما اینکه او چطور ایلومیناتی شد داستانی طولانی دارد. او از استعداد و مهارتی که در این سبک داشت استفاده کرده و تبدیل به یک سوپر استار مشهور شد. اما مانند همیشه افراد نظام نوین جهانی  سراغ او هم آمدند تا از استعداد او به نفع منافع خود استفاده کنند. با امضاء قراردادی او رسما تحت سلطه آنها رفت اما پس از مدتی گفته می شود که او قرارداد را فسخ کرده و دیگر زیر نظر آنها کار نمی کند. به همین خاطر ترانه ای به همین نام را ساخته است و اشاره ای به این موضوع دارد.

امینم ویکی پدیا

امینم در ویکی پدیا

eminem رپر آمریکایی است که پس از اینکه در سنین کودکی با مادرش از شهری به شهر دیگر آواره بود، استعداد خود را در یکی از مدارس ایالت میشیگان شکوفا کرد و از همان زمان به دنبال آن رفت و تا به حال کارهای زیادی را اجرا و راهی بازار کرده است. از او به عنوان اولین سفید پوستی یاد می شود که توانسته در سبک رپ مشهور شود و توانسته قانون شکنی کند. همانطور که می دانید سیاه پوستان برای اینکه بتوانند بر علیه تبعیض نژادی شدیدی که مقامات حکومت و دستگاه های نظارتی روی آنها داشتند، اعتراض کنند، این سبک را به وجود آوردند و تا به حال خوانندگان سیاه پوست مشهوری هم وجود داشتند. اما امینم با استعداد خود توانست خود را به عنوان نخستین خواننده سفید پوست رپ به تمام جهانیان بشناساند و خیلی زود توجه همه را به طرف خود جلب نماید. اهنگ eminem رپ گاد یکی از کارهای خوبی است که او تا به حال اجرا کرده است و توانسته با این تک آهنگ نگاه های بسیاری را به طرف خود جذب کند.

پیشرو امینم رپر قدیمی

پیشرو امینم رپر قدیمی

اما رضا پیشرو و امینم رپر قدیمی یکی از میکس هایی است که در حال حاضر در برخی از سایت هایی که در زمینه موزیک و موسیقی کار می کنند، دیده می شود. شما نیز می توانید در صورت علاقه به آن به این سایت ها مراجعه کنید و آن را با کیفیت های مختلف در اختیار داشته باشید و به آن گوش دهید. همچنین برخی از سایت ها در کنار آن اهنگ امینم رپر خارجی را نیز برای دانلود گذاشته اند و می توانید آن ها را به همراه ترجمه آن دانلود کنید.

دختر eminem

دختر eminem

پس از آنکه امینم و کیمبرلی با هم ازدواج کردند آنها صاحب یک دختر شدند. این دختر که نام آن را هیلی انتخاب کرده بودند، در تاریخ 25 دسامبر سال 1995 به دنیا آمد. پس از اینکه این دو از هم جدا شدند، با هم توافق کردند که هر دو حضانت آن را بر عهده بگیرند. همچنین در حال حاضر گفته می شود که او حضانت آلانیا دختر خواهرش را نیز بر عهده دارد. علاوه بر آن خبرهایی هم وجود دارد که کیم پس از امینم با شخص دیگری هم رابطه داشته که حاصل آن یک دختر دیگر به اسم ویتنی بوده است که جالب است بدانید که امینم حضانت او راه هم بر عهده گرفته است. پس از آن بود که شایعاتی در مورد رابطه دوباره با کیم شروع شد و گفته می شد که این دو دوباره برای دفعه سوم با هم رابطه گرفته اند که البته توسط خود این خواننده تکذیب شد.

همسر eminem

همسر eminem

زمانی که در مدرسه بود او با کیمبرلی ان اسکات آشنا شد. در واقع کیم روی میز رفته بود و در حالی که یک آهنگ رپ را می خواند موجب شد توجه امینم را به طرف خود جلب کند. آنها از آن زمان با هم دوست شدند. زمانی که کیم به همراه خواهر دوقلوی خود از خانه فرار کرده، این کیم و مادرش بود که به آنها پناه داده بود و از همان زمان عشق میان آنها روز به روز قوی تر می شد تا اینکه در سال 1999 میلادی تصمیم گرفتند تا با هم به طور رسمی ازدواج کنند. آنها تا 2 سال با هم بودند تا اینکه همسرش درخواست می کند تا از هم جدا شوند. اما دوباره پس از گذشت چند سال در سال 2006 میلادی دوباره با هم دیگر ازدواج می کنند که این بار چند ماهی بیشتر طول نمی کشد و باز هم از یکدیگر جدا می شوند. در برخی از آهنگ های eminem به این موضوع اشاره شده است.

دانلود آهنگ eminem

دانلود آهنگ eminem

کنسرت  eminem در شهرهای مختلفی برگزار شده است و این خواننده سبک رپ که طرفداران زیادی در هر شهر جهان دارد، تا به حال آلبوم های خود را در این کنسرت ها اجرا کرده است. برای اینکه بتوانید به تمام آهنگ های این خواننده دسترسی داشته باشید، باید یک مرجع کاملی را بیابید که تمام آهنگ های او را از ابتدا تا به حال برای کاربران در دسترس داشته باشد. اما یکی از بهترین آهنگ های این خواننده مشهور گودزیلا می باشد که در آن توانست رکورد جهان را جابه جا کند. او در این آهنگ 30 ثانیه به طور مدام ترانه رپ خواند که دو برابر خواننده قبلی بود که توانسته بود 15 ثانیه رکوردار باشد.

eminem در یوتیوب

eminem در یوتیوب

همانطور که می دانید یکی از شبکه های اجتماعی که مخصوص ویدئو است، یوتیوب می باشد که تمام خواننده های جهان در این شبکه اکانت هایی را ایجاد می کنند تا بتوانند کارهای اختصاصی خود را در آن بارگزاری نمایند. امینم نیز در این شبکه اجتماعی یک صفحه ای به نام eminem music ایجاد کرده است که 45 میلیون و 900 هزار دنبال کننده دارد. او در این صفحه تمام کارهای خود را منتشر می کند و علاقمند و طرفداران به این خواننده می توانند با فالو کردن صفحه او به آنها دسترسی داشته باشند. قابل یادآوری است که آهنگ های او با کیفیت بالایی ضبط می شوند و به همین دلیل می توانید بهترین ها را در اختیار داشته باشید.

اینستاگرام امینم

اینستاگرام امینم

اما یکی دیگر از شبکه های اجتماعی که این خواننده در آن فعالیت گسترده ای انجام می دهد، اینستاگرام می باشد. او یکی از پر طرفدارترین پیج های اینستا در دنیا را دارد  توانسته تا به حال در این شبکه نیز رقم خیره کننده 31 میلیون و 435 هزار و 796 کاربر را به طرف خود بکشاند. همچنین او تا به حال 548 پست مختلف را اعم از تصاویر و کلیپ منتشر کرده است که هر پست آن بازدید و کامنت های زیادی می خورد. در آخرین پست این صفحه او کلیپی از خود منتشر کرده است که بیش از 810 هزار لایک خورده است و حدود 4 میلیون بازدید خورده است.

توییتر این خواننده

توییتر این خواننده

اما جالب تر از همه اینکه این خواننده سبک رپ در شبکه اجتماعی توییتر نیز اکانت کاربری دارد. همانطور که می دانید یکی از شبکه هایی که در زمینه سیاست فعال است این شبکه است و به همین خاطر بیشتر افرادی که در این شبکه فعالیت می کنند، معمولا سیاسیون و افرادی است که در این زمینه فعال هستند. اما این خواننده هم در توییتر اکانتی راه اندازی کرده است و تا به حال توانسته 22 میلیون و 800 هزار نفر هم طرفدار جذب کند. او در این صفحه نوشته که از ماه مارس سال 2009 میلادی در این شبکه عضویت دارد. همچنین او در این اکانت سایت خود را هم تبلیغ می کند. می توانید خبر و آهنگ های او را از این صفحه دنبال کنید. توییتر امینم را می توانید در گوگل جستجو کنید.

تلگرام این خواننده

تلگرام این خواننده

اما شهرت او آن چنان زیاد است که در هر جای دنیا طرفدارانی را دارد. در ایران نیز این خواننده رپ توجهات زیادی را به طرف خود جذب کرده است و به همین خاطر است که در شبکه اجتماعی تلگرام کانال هایی را به نام او ایجاد کرده اند که در آن طرفداران زیادی عضو هستند. معمولا این کانال ها فن پیج های مربوط به امینم می باشند که برخی ها ایجاد کرده اند و در آن تصاویر و کارهای او را به اشتراک می گذارند. حتی برخی ها هم می گویند که امینم لایکی را هم نادیده نگرفته و در آن اکانتی راه اندازی کرده است. تلگارم امینم را می تونید در اینستاگرامش پیدا کنید.

فیلم 8 mile

فیلم 8 mile

یک فیلم به سبک درام می باشد که در آن امینم خواننده رپ آمریکایی نقش بازی کرده است. این فیلم در سال 2002 ساخته شده است و کرتیس هتسن کارگردانی آن را بر عهده گرفته است. این فیلم کلا در مورد زندگی یک رپر آمریکایی به نام جیمی بانی ربیت می باشد که در واقع نقش امینم را در آن بازی می کند. در این فیلم درست همان صحنه هایی که امینم با تنگذستی و فقر مبارزه می کرد و توانست با وجود مشکلات زیاد خود را شکوفا کند، به تصویر کشیده شده است. هر چند که در این فیلم خود او نیز نقش بازی کرده بود و استقبال خوبی هم از آن شد، اما بعد ها درباره این فیلم گفته بود که آن فیلم هرگز تمام آن رنج هایی را که کشیده به تصویر نمی کشد.

او در این فیلم موسیقی خود به نام خودتو غرق کن را هم اجرا کرد که جایزه بهترین موسیقی فیلم را هم از آن خود کرد. ناگفته نماند که با برنده شدن این جایزه برای اولین بار یک آهنگ به سبک هیپ هاپ آن را برنده شده بود. جالب است بدانید که تا به حال هم هرگز آهنگ دیگری به این سبک برنده این جایزه نشده است.

آلبوم جدید امینم

آلبوم جدید امینم

جدیدترین آلبومی که او به بازار عرضه کرده است در تاریخ 17 ژانویه سال 2020 میلادی بود. نام این آلبوم موسیقی ای که به قتل می رساند می باشد که یازدهمین آلبوم این خواننده مشهور سبک رپ می باشد. این آلبوم را کمپانی های مشهوری مانند افترمث، اینتراسکوپ رکوردز و شیدی رکوردز منتشر کرده اند. همچنین در آن دکتر دره، امینم، د آلکمیست و مارک باتسون به عنوان آهنگساز هم ظاهر شده اند. چندین هنرمند مشهور هم به عنوان مهمان در آن نقش آفرینی کرده اند. ناگفته نماند که نام این آلبوم از اثر یک کارگردان مشهور به نام آلفرد هیچکاک گرفته شده است. در اسپاتیفای که یک مرجع دانلود موسیقی می باشد، این آلبوم تا به امروز بیش از یک میلیارد بار استریم شده است. مطلب دیگر در مورد این آلبوم این است که نخستین آلبومی لقب گرفته است که در سال 2020 موفق شده است تا گواهی گلد را دریافت کند.

پیوستن به گروه شیطان پرست

پیوستن به گروه شیطان پرست

زمانی که او با دکتر دره همکاری کرد حرف و حدیث های زیادی به وجود آمد که او وارد فرقه ایلومیناتی ها شده و از آنجایی که این فرقه هم به فراماسونی ها شهرت دارد، به همین دلیل شایعاتی مبنی بر شیطان پرست بودن این خواننده رپ به وجود آمد. او مدتی را با تتوجه به قراردادی که بسته بود، با آنها همکاری کرد اما پس از اینکه دید شایعات زیادی در مورد او وجود دارد، گفته می شود که قرارداد خود را فسخ کرد تا بتواند شایعات را بخواباند. اما این شایعات هنوز هم که هنوزه وجود دارد و با برخی از ترانه هایی که می خواند نیز به آن اشاره دارد. برخی ها می گویند که او از همان زمان وارد فرقه فراماسونی ها شده و به نوعی دارد از آنها حمایت می کند اما برخی ها هم معتقدند که او خیلی زود توانست علیه آنها بایستد و قراردادش را با آنها فسخ کند.

ثروت این خواننده

ثروت این خواننده

او در ابتدا عضو یک گروهی به نام دی 12 بود و کارهای خود را با همکاری در این گروه ادامه می داد اما پس از مدتی به طور مستقل کار کرد و آلبوم های انفرادی زیادی را به بازار عرضه کرد. با تلاش و کوشش فراوان توانست آلبوم های زیادی را منتشر کند و به عنوان تنها خواننده ای شناخته می شود که توانست با انتشار 3 آلبوم پی در پی جایزه بهترین آلبوم رپ سال را از جوایز گرمی بدست بیاورد. در سال 2008 میلادی از طرف مجله وایب به عنوان بهترین رپر جهان شناخته شد. صفحات او در یوتیوب تا به حال بیش از یک میلیارد بازدید خورده است. در سال 2010 یکی از موسیقی های او 94 میلیون بار تکثیر یافته بود. همچنین او جایزه ارزشمند اسکار را هم برنده شده است و جایزه بهترین ترانه سال را هم از آن خود کرده است. علاوه بر آن، در چند فیلم از جمله فیلم 8 مایل نیز بازیگری کرده است و توانسته جایزه های زیادی را به این خاطر از آن خود کند. برخی ها معتقدند که با این همه سابقه و دستاورد، جای هیچ تعجبی نیست که نام او در لیست ثروتمندترین رپرهای جهان قرار بگیرد.

سوالات متداول

عکس های اهنگ eminem را از کجا می توانم دانلود کنم؟

شما می توانید با مراجعه به اکانت اینستاگرام این خواننده مشهور به تمام تصاویر مربوط به آهنگ های او دسترسی داشته باشید.

یکی از جنجالی ترین حاشیه های امینم را نام ببرید ؟

او طی یک آهنگ خود برخی از کارهای مایکل جکسون را مورد تمسخر قرار داده بود که موجب ناراحتی این خواننده شده بود.

میزان دارایی امینم چقدر است؟

هنوز در این مورد گزارشی منتشر نشده است اما با توجه به دستاوردهای این خواننده گفته می شود که او دارایی زیادی دارد.

5/5 - (1 امتیاز)
ali jvd
ali jvd
مدرس زبان و تولید کننده محتوا در سایت ایرانیان سلبریتی. خبرنگار حوزه سلبریتی ها و افراد معروف از سال 2008 و دارای نشان برتر خبرنگار مجله اینترنتی سال 2022.