نواب ابراهیمی کیست؟ ویدئوهای آشپزی و دستور غذاهای نواب

نواب ابراهیمی یک دانشجوی رشته عمران بود که تحصیلات خود را تا مقطع کارشناسی ارشد هم ادامه داد اما نتوانست صدای درونی خود را نادیده بگیرد و پس از این همه تحصیل در انتها به دنبال عشق و علاقه خود رفت. او آشپزی را انتخاب کرد. از زمانی که جوان بود با ابتکاری که به خرج داده بود ویدئو کلیپ هایی را از خود در حد یک دقیقه ضبط می کرد و آشپزی می کرد و در فضای مجازی منتشر می کرد. این کار را اینقدر ادامه داد که به شهرت رسید. در حال حاضر یکی از برترین آشپزهای ایران محسوب می شود که درآمدی بالا دارد. صفحات او در فضای مجازی از پرطرفدارترین پیج های فعال می باشد و هر روز یک غذای جدید را به طرفداران خود آموزش می دهد. در ادامه این مقاله شما را با دنیای آشپزی این سلبریتی آشنا خواهیم کرد. اگر علاقه خاصی به غذا های جور باجور دارید با ایرانیان سلبریتی همراه باشید.

نواب ابراهیمی بیوگرافی

بیوگرافی نواب ابراهیمی

نواب ابراهیمی در سال 69 متولد شده است و گفته می شود که تحصیلات عالی خود را در رشته عمران تا مقطع کارشناسی ارشد ادامه داده است. او از همان دوران نوجوانی عشق و علاقه خاصی به آشپزی داشت. در خانه خود همیشه سعی می کرد تا در کنار دست مادر خود باشد و به او در آشپزی کمک کند.

حتی بعضی موقع ها که مادرش نبود، سعی می کرد از خود ابتکار به خرج دهد و غذای جدیدی را درست کند. وقتی که مادرش بر می گشت و می دید که پسرش چه کارهایی را انجام داده است، به جای سرزنش تشویق می کرد و این بود که موجب دلگرمی و عشق و علاقه بیشتر نواب به آشپزی شد.

او علاقه زیادی داشت تا اینکه تمام فوت و فن های این رشته را زیر دست مادرش آموخت و خودش کلیپ هایی یک دقیقه ای را از خود ضبط می کرد و به عنوان یک سرآشپز در فضای مجازی فعالیت می کرد. این کار را اینقدر با حوصله ادامه داد که در حال حاضر یکی از بهترین آشپزهای ایرانی محسوب می شود.

او در این مورد گفته بود که از بچگی همیشه غذا رو دوست داشتم و شکمو بودم. زمانی که از مدرسه می آمدم یکسره در کنار مادرم بودم و با او آشپزی می کردم. رفته رفته این وضعیت ادامه پیدا کرد و با خودم گفتم چرا من آشپزی نکنم و به همین ترتیب روزی که مادرم نبود رفتم تو آشپزخانه و یک غذای خوب برای خودم پختم. وقتی مادرم برگشت منو تشویق کرد و ماجرای من و آشپزی شروع شد.

نگاهی به اصالت و خانواده نواب ابراهیمی آشپز

نواب ابراهیمی که یک سر آشپز بسیار خوب است در تهران متولد شده است و اصالتی تهرانی دارد. او در خانواده ای 5 نفره به دنیا آمده است و 1 خواهر و 1 برادر دارد. خواهر او بیتا و برادرش نوید نام دارد. او به کمک مادرش توانست در آشپزی پیشرفت کند و اصلی ترین حامی او در این زمینه بوده است.

نواب ابراهیمی پیتزا

دلیل شهرت این آشپز ایرانی چیست؟

نواب ابراهیمی در آشپزی خود از تکنیک های مختلفی استفاده می کند و تلاش می کند تا با ساده ترین روش ها غذاها را به مردم آموزش بدهد. او ویدئوهای کوتاهی را تهیه می کند و در اختیار مردم قرار می دهد که بسیار با اهمیت می باشد. پس از جریان دستگیری او محبوبیت و معروفیت او بیش تر از قبل شد. می توانید طرز تهیه نان سیر نواب ابراهیمی را آموزش ببینید و آن را درست کرده و لذت ببرید.

نواب ابراهیمی پیتزا

این آشپز ماهر در ویدئویی طریقه درست کردن پیتزا را توضیح می دهد. او در ابتدا می گوید که درخواست های زیادی برای پیتزا درست کردن ارسال کردید اما باید بگویم که برای درست کردن این غذای خوشمزه باید فر داشته باشید. حتما باید فر شما خوب باشد تا پیتزای شما کیفیت بهتری هم داشته باشد.

اما این آشپزی حرفه ای در این ویدئو به بینندگان می گوید که اصلا نگران فر نباشید. ما را دنبال کنید تا درست کردن پیتزا بدون فر را آموزش بدهیم. سپس او مواد لازم برای این کار را توضیح می دهد. در مرحله اول خمیر پیتزا نواب ابراهیمی به اندازه یک قاشق چایخوری می باشد که به همراه یک قاشق دیگر شکر اضافه می کند.

سپس آب و روغن را هم روی آن می ریزد که هر کدام از آن ها به اندازه نصف لیوان می باشد. سپس این ظرف را به مدت 8 دقیقه می زارین کنار تا بعدا آن را با آرد قاطی کنیم. آرد را که اضافه کردیم، مخلوط می کنیم تا خوب قاطی شود.

دقت داشته باشید که یک و نیم لیوان باید آرد را به آن اضافه کنید. در مرحله بعد شما باید خمیر را داخل سینی بزارید و به مدت 2 تا 3 دقیقه با دست آن را ورز بدهید. پس از آن باید بین 10 تا 20 دقیقه این خمیر را بزارید کنار تا خودش را بگیرد. در این مدت شما باید گورجه خود را رنده کنید و به آن روغن زیتون و نمک و فلفل را اضافه کنید و بزارید با خوب پخته شود.

سپس مقداری رزماری را می توانید برای اضافه کردن آماده کنید. یا اینکه می توانید از هر چیزی که دلتون می خواد در آن استفاده کنید. شاید برخی ها از آویشن استفاده کنند. این مواد را به همراه زیتون خوب ریز ریز می کنیم و روی خمیر می ریزیم و دوباره خمیر را ورز می دهیم.

برخی ها به جای زیتون از فلفل دلمه استفاده می کنند. سپس با توجه به ظرف چدنی پیتزا باید خمیر را پهن کنید. شما باید از شعله پخش کن استفاده کنید و حرارت آن را زیاد کنید. این درجه حرارت تا زمانی است که تابه ما داغ بشه و پس از اینکه سس و مواد دیگر را ریختیم درجه آن را کمتر می کنیم.

نواب ابراهیمی حلیم

نواب ابراهیمی حلیم

اما یکی دیگر از درخواست های مردمی درست کردن حلیم بود که این آشپز حرفه ای طریقه ساخت آن را در ویدئویی برای همه مردم آموزش داده است. در ابتدا باید آب را داخل قابلمه ای بریزید تا بجوشد و در همان حین باید موارد دیگر اعم از گوشت و پیاز، گندم و روغن و غیره را نیز آماده کنید.

گوشت و پیاز و مقداری از چوب دارچین را هم داخل زودپزی می گذاریم و به آن مقداری آب اضافه می کنیم و سپس درب آن را می گذاریم تا خوب بپزد. پس از اینکه این گوشت حدود 80 درصد پخته شد، مقداری سینه مرغ را هم به آن اضافه می کنم. پس از اینکه آّب جوش امد بلغور گندم را به آن اضافه می کنیم.

همچنین یادتان نرود که همراه آن مقداری نمک و روغن را اضافه کنید. پس از آن باید آن را به مدت یک ساعت بزارید تا بجوشد. تو این مدت باید آن را مدام هم بزنید تا ته نگیرد. سپس مدت زمانش که گذشت آن را از روی اجاق بر میداریم و خوب هم می زنیم. سپس دو لیوان شیر را هم بهش اضافه می کنیم و سپس گوشت ها را هم با دست و چنگال از هم باز می کنیم و ریز ریز می کنیم.

پس از اینکه گوشت ها را هم به آن اضافه کردید خوب هم بزنید تا در تمام حلیم مخلوط شوید. سپس قابلمه را می گذاریم روی اجاق و حرارت زیر آن را کم می کنیم تا خوب پخته شود. سپس در حد دو لیوان شیر را به آن اضافه می کنیم و آن را مخلوط می کنیم.

نواب ابراهیمی اینستاگرام

نواب ابراهیمی اینستاگرام

این سلبریتی در شبکه اجتماعی اینستاگرام نواب فعالیت گسترده ای را دارد و در آن اکانتی را به نام خود ایجاد کرده است. او تا به حال بیش از 600 پست مختلف منتشر کرده است که بازدید، کامنت و لایک های فراوانی خورده است. همچنین این آشپز حرفه ای حدود یک میلیون و 750 هزار فالور دارد و یکی از پر طرفدارترین افراد ایرانی حاضر در این شبکه محسوب می شود.

او با ابتکاری چالش هایی را راه اندازی کرده است که در آن طرفداران خود را ترغیب می کند تا آشپزی کنند و جایزه دریافت کنند. در حال حاضر او علاوه بر این پیج، صفحات دیگری در شبکه های اجتماعی دیگر نیز دارد.

نواب ابراهیمی تلگرام

نواب ابراهیمی تلگرام

اما یکی دیگر از شبکه های اجتماعی دیگری که او در آن به طور گسترده فعالیت می کند، شبکه تلگرام می باشد. این شبکه هم در بین ایرانیان طرفدار بسیاری دارد و نواب هم نمی خواد که طرفداران خود در این شبکه را تنها بگذارد. به همین دلیل او یک کانالی را با نام خود ایجاد کرده است و موجب شده تا با طرفدارانش در یک جا جمع گردند و آشپزی را یاد بگیرند. این سلبریتی یکی از پرطرفدارترین آشپزهای ایرانی در فضای مجازی محسوب می شود.

عمل جراحی زیبایی شکم و پهلو

نواب ابراهیمی قورمه سبزی

نواب ابراهیمی قورمه سبزی را هم به خوبی آموزش داده است. او در سایت خود آورده است که در آن می گوید که این غذای محبوب و پر طرفدار با روش های زیادی طبخ می شود که من هم روش خودم را دارم. مواد لازم برای درست کردن این غذا به این شرح است که 2 عدد پیاز، گوشت خورشتی به میزان 400 گرم، سبزی قرمه به میزان لازم، لوبیا به اندازه 250 گرم، لیمو عمانی 5 عدد، نمک و فلفل و زردچوبه و فلفل قرمز به اندازه کافی، آب هم به اندازه 5 لیوان لازم است.

نواب می گوید که روش من به این صورت است که در هنگام سرخ کردن پیازها و گوشت باید 2 قاشق از سبزی را به آن اضافه کنید. اگر آن را داخل قابلمه می پزید، باید به یاد داشته باشید که 4 ساعت زمان لازم است تا پخته شود اما اگر در از زودپز استفاده می کنید، حدود 30 تا 40 دقیقه بیشتر نباید طول بکشد.

پاستا آلفردو نواب ابراهیمی

پاستا آلفردو نواب ابراهیمی

نواب ابراهیمی پاستا آلفردو درجه یک رو هم آموزش داده است. او گفته است که برای درست کردن این غذا باید 3 تا 4 عدد قارچ داشته باشیم. همچنین از دیگر مواد لازم برای آن 100 تا 150 گرم سینه مرغ، 100 گرم پاستا خام، 2 حبه سیر و ادویه های رازیانه، تخم گشنیز، اورگانو یا آویشن، فلفل سیاه، نمک را هم به اندازه لازم و دلبخواهی می توانید به آن اضافه کنید.

همچنین باید 2 قاشق خامه را هم تهیه کنید و اگر پرخامه دوست دارید می توانید آن را دو برابر کنید. شیر را هم فراموش نکنید که باید 1 استکان باشد. علاوه بر ان یک قاشق غذاخوری پنیر پارمسان را هم مخلوط کنید تا خوب پخته شود.

سایت نواب ابراهیمی

سایت نواب ابراهیمی

یکی از کارهای حرفه ای که این سلبریتی انجام داده است، راه اندازی سایتی به نام خودش می باشد. او تمام فعالیت های خود را در این سایت ثبت می کند و در آن می توانید تمام غذاهای ممکن را یاد بگیرید. این سایت یکی از پربازدیدترین سایت های آشپزی ایرانی محسوب می شود و نواب در آن ویدئوهای مخصوص خود را قرار می دهد.

این سایت سه بخش دارد که آشپزی ساده، محبوب ترین ها و جدیدترین ویدئو ها می باشد. همچنین در سمت چپ آن منویی وجود دارد که شامل غذای اصلی، پیش غذا، دسر، صبحانه، گیاهخواری و نوشیدنی می باشد. در آخر هم یک منوی دیگر به نام کلاس ها دیده می شود که گفته می شود قرار است در آن کلاس های خود را دایر کند و بگذارد. اما در آن نوشته شده است که به دلیل شیوع ویروس کرونا در حال حاضر این کلاس ها دایر نمی شود.

سالاد سزار نواب ابراهیمی

سالاد سزار نواب ابراهیمی

اما یکی از پرطرفدارترین سالادهای موجود سالاد سزار می باشد. نواب هم در سایت خود آموزش تهیه این سالاد را گذاشته است. در پست آن آمده است که این سالاد ترکیبی از کاهو، سینه مرغ و نون تست پنیر پارمسان می باشد که بنا برسلیقه خودتان می توانید مواد دیگر مانند گوجه گیلاسی یا زیتون را هم داخل آن اضافه کنید.

این سالاد دارای چند مدل می باشد که یکی از آن ها با مواد زیر درست می شود: آب لیموی تازه 2 عدد، سرکه بالزامیک یک قاشق غذا خوری، سیر 2 تا 3 حبه، 1 عدد تخم مرغ آب پز و یک عدد هم زرده ان، پنیر پارمسان 3 قاشق غذاخوری، روغن زیتون 2 قاشق، قند یا شکر 2 حبه لازم است.

نون را مثل نون باگت آن را برش کنید و به آن سس سزار، شوید و کنجد را اضافه کنید. سپس آن را به مدت 5 دقیقه در دمان 180 گریل بپزید. مرغ را هم باید خوب کوبیده شود تا به حد کافی نازک بشه و سپس باید تو فریزر بزارید تا خودشو بگیره و از هم باز نشه. به یاد داشته باشید که به جای ترتیلا می توانید از آرد سوخاری هم استفاده کنید.

آشپزی نواب ابراهیمی

آشپزی نواب ابراهیمی

او در مصاحبه ای که با رسانه ها داشت گفته بود که از دوران راهنمایی تمام غذاهای ایرانی را بلد بودم و زمانی که به دبیرستان وارد شدم به طور کامل آشپزی می کردم. این مادرم بود که به من اعتماد به نفس لازم را داد اما در آن زمان ها ممکن نبود تا در کلاس های آشپزی شرکت کنم و اصلا هم به آن فکر نمی کردم.

من با آشپزی حال خوبی داشتم و هر روز هم علاقه من به آن بیشتر می شد. مادرم نقش بسیار مهمی در پیشرفت من داشت و وقتی می دید که به این کار علاقه دارم، بخشی از کارش را به من می سپرد و منم آن را با عشق و علاقه انجام می دادم. از زمانی که سنم خیلی کم بود این کار را انجام می دادم و در آن زمان ریزه کاری های این شغل را یاد گرفتم و زمانی که به کمک احتیاج داشتم این مادرم بود که کمکم می کرد. هر چند که اشتباهات زیادی کردم اما بازم او هرگز منو سرزنش نکرد و موجب شد تا به آن علاقه بیشتری داشته باشم.

کباب تابه ای نواب ابراهیمی

کباب تابه ای نواب ابراهیمی

برای درست کردن این غذای خوب ایرانی باید موادی مانند گوشت چرخ کرده به اندازه 600 گرم که معمولا از سردست گوساله است را تهیه کنید. همچنین نمک یک و نیم قاشق چای خوری، فلفل سیاه نصف قاشق چای خوری، سماق و زرد چوبه هم نصف قاشق چای خوری، یک عدد پیاز، 4 حبه سیر را نیز کنار بگذارید.

در ابتدا گوشت را ورز بدهید و سپس 20 دقیقه درون یخچال بگذارید تا خود را بگیرد. این گوشت را هم می توانید برای کباب کوبیده هم استفاده کنید. فراموش نکنید که برای تهیه سس آن باید 4 عدد گوجه، فلفل سیاه و نمک نصف قاشق چای خوری را نیز تهیه کنید. این سس به اندازه 20 دقیقه زمان می برد تا آماده شود.

برای تزئین آن نیز می توانید از بادمجان، گوجه و فلفل سبز به عنوان دورچین آن استفاده کنید و در انتها می توانید از این غذای خوشمزه لذت ببرید.

خورشت قیمه نواب ابراهیمی

خورشت قیمه نواب ابراهیمی

برای اینکه به نتیجه بهتری دست یابید باید از گوشت ران یا راسته گوسفندی استفاده کنید اما شاید برخی ها نتوانند آن را تهیه کنند و می توانند از گوشت ران گوساله استفاده کنند. اما نکته مهم برای تهیه این غذا استفاده از آب گوجه می باشد که باید با استفاده از گوشتکوب برقی با غذا ساز گوجه را رنده کنید.

برای تهیه این غذا به اندازه 4 نفر به موارد زیر نیاز داریم: 2 عدد پیاز، 400 گرم گوشت خورشتی، یک قاشق چای خوری فلفل سیاه، زرد چوبه، نمک و فلفل سفید، نصف قاشق چای خوری سماق، یک قاشق سر خالی غذا خوری رب گوجه فرنگی، 5 عدد گوجه پودر شده، 5 عدد لیمو عمانی، 4 قاشق غذا خوری لپه، 3 قاشق غذا خوری زعفرون، 2 یا 3 تیکه چوب دارچین و یک و نیم لیوان آب.

لپه ها رو به مدت 3 تا 4 ساعت داخل آب بریزید و سپس زعفرون و چوب دارچین را به آن اضافه کنید و به مدت 2 دقیقه تفت بدید. سپس آن را به خورشت اضافه کنید و شعله گاز را به صورت ملایم قرار بدید تا یکنواخت پخته شود.

عکس های این سلبریتی

عکس های این سلبریتی

در صفحات اجتماعی این سلبریتی می توانید تصاویر او به همراه غذاهایی که درست کرده است را مشاهده کنید. برای این منظور می توانید به صفحه او در شبکه اجتماعی اینستاگرام سر بزنید و به عکس های او دسترسی داشته باشید. همچنین در صفحه تلگرام خود نیز او هر از چند گاهی تصاویری از خود منتشر می کند که ویو های زیادی می خورد. علاوه بر آن در سایت های زیادی تصاویری از این آشپز خوب ایرانی دیده می شود. عکس های نواب ابراهیمی را می توانید در برخی از سایت ها پیدا کنید.

دلیل دستگیری نواب ابراهیمی در اعتراضات اخیر چه بود؟

14 دی ماه سال 1401 بود که نواب ابراهیمی در پیج خود ویدئوی آموزش کتلت و میرزا قاسمی را منتشر کرده بود. گفته می شود که این آموزش همزمان با سومین سالگرد قاسم سلیمانی که فرمانده سابق نیروی قدس سپاه بود، می باشد. برخی از افراد مخالف نظام جمهوری، کتلت را به نوع کشته شدن قاسم سلیمانی مربوط کرده اند و سپاه نیز گمان کرده است که نواب ابراهیمی از انتشار این آموزش ها هدف خاصی داشته است. حتی پیج این آشپز بسته شد و کافه و رستوران او را هم پلمپ کردند.

اما واکنش های زیادی از سوی مردم به دستگیری او شد و فیروز نادری که مدیر کل پیشین اکتشافات منظومه خورشیدی در ناسا بوده است نیز بیان کرد پس باید تمام مادران و مادر بزرگان را به خاطر پخت کتلت دستگیر کرد. پس از این ماجرا ویدئوهای زیادی در مورد پخت کتلت به زبان های مختلف در بسیاری از کشورها منتشر شد. پخت کتلت نواب ابراهیمی به صورت گسترده ای در فضای مجازی منتشر شد.

ویدئوهای این آشپز

ویدئوهای این آشپز

بیشتر فیلم های خود را در سایت و اینستاگرام خود می گذارد. برای اینکه بتوانید از آشپزی های این سلبریتی استفاده کنید، می توانید به صفحات او مراجعه کنید و همه آن ها را یاد بگیرید. همچنین سایت او نیز دارای بخش های متنوعی است که می توانید به راحتی با طبقه بندی های انجام شده به غذاهای مختلفی دست یابید. فیلم نواب ابراهیمی را می توانید در شبکه های اجتماعی مشاهده کنید.

آموزش غذا با نواب ابراهیمی

آموزش غذا با نواب ابراهیمی

یکی از حرفه های پر طرفدار دنیا آشپزی است و در تمام کشورها این رشته علاقمندان خاصی دارد. در ایران نیز سرآشپزهای زیادی وجود دارد که می توانید از آن ها غذاهای خوشمزه ای را یاد بگیرید. یکی از این آشپزهای معروف نواب ابراهیمی است که آموزش این کار را از دوران نوجوانی زیر نظر مادرش یاد گرفته است.

او از همان دوران علاقه شدیدی به این کار پیدا کرد و با تلاش و پشتکار توانست تمام غذاهای ایرانی را آموزش ببیند. در حال حاضر او یکی از بهترین افرادی است که در این زمینه کار می کند و طرفداران زیادی دارد.

فعالیت این سلبریتی در آپارات

در منوی رستوران نواب ابراهیمی چه غذاهایی ارائه شده است؟

در منوی رستوران نواب ابراهیمی غذاهای بسیاری وجود دارد. او در این منو غذاهای بدون گوشت و وگان را قرار داده و غذاهای سنتی و مدرن زیادی در این لیست وجود دارد. زرشک پلو با مرغ، پلو قیمه، ته چین گوشت و آش رشته تعدادی از غذاهای سنتی هستند که در این منو وجود دارد.

سوشی، لازانیا و بورک تن ماهی و رولت از غذاهای کشورهای مختلف و مدرن هستند. در این رستوران دسر، غذاهای ایرانی، غذاهای گوشتی، غذا با مرغ، غذاهای فرنگی و پلویی، غذاهای دریایی و صبحانه و نوشیدنی و انواع سالاد وجود دارد. منوی این رستوران بسیار متنوع و دلپذیر است.

طرز تهیه محبوب ترین غذاهای نواب ابراهیمی

نواب ابراهیمی علاوه بر مدرک کارشناسی ارشد عمران، در زمینه آشپزی نیز تحصیل کرده است و یکی از سر آشپزهای خوب ایرانی می باشد. او غذاهای مختلفی را آموزش می دهد که در ادامه قصد داریم چند دستور پخت محبوب او را در اختیار شما قرار دهیم.

طرز تهیه حمص

حمص دارای ارزش غذایی است و در خاورمیانه و مدیترانه یک بیش غذا و یا غذای اصلی محبوب است. برای تهیه کردن این غذا به 100 گرم نخود، 1 الی 2 حبه سیر، نصف فنجان ارده کنجد، نصف فنجان روغن زیتون، نمک و پودر زیره سیاه و پاپریکا و آب یخ به مقدار لازم و در نهایت به مقداری جعفری و پیاز و پودر پاپریکا برای تزئین نیاز می باشد. طرز تهیه حمص نواب ابراهیمی به این صورت می باشد.

ابتدا باید نخود به مدت 5 ساعت خیس خورده و پوست آن گرفته شود. سپس آن را به مدت 45 دقیقه بر روی حرارت ملایم قرار داده تا پخته شود. نخودها را پس از پخته شدن درون غذاساز ریخته و روغن زیتون، سیر، ارده کنجد و نمک و پاپریکا و پودر زیره سیاه را به آن اضافه کنید. پس از میکس شدن مواد، باید آب یخ را به آن ها اضافه کرد.

اما آب باید کم کم به مواد اضافه شود تا یک بافت نرم ایجاد شود. در نهایت می توان آب لیموی تازه را به آن ها اضافه کنید. نان را به صورت مثلثی برش زده و آن را با پاپریکا و زیره و نمک و روغن زیتون مخلوط کرده و به مدت 4 دقیقه در فر قرار بدهید. سپس حمص را داخل ظرف ریخته و نان هایی که مانند چیپس شده را در اطراف آن چیده و با پیاز و جعفری تزئین کنید.

طرز تهیه اکبر جوجه

طرز تهیه اکبر جوجه نواب ابراهیمی به این صورت می باشد، 1 مرغ کوچک، مقداری زعفران دم کرده، 1 عدد پیاز، 2 قاشق آب پیاز، کره، نمک و فلفل به مقدار لازم و مقداری رب انار و روغن برای تهیه آن نیاز می باشد. پس از شستن مرغ، آن را از وسط نصف کرده و در داخل یک کاسه بزرگ قرار داده و پیاز را به صورت خلالی ریز کرده و به مرغ اضافه کنید. سپس نمک و فلفل و آب پیاز را به آن ها اضافه و به خوبی روی مرغ ماساژ بدهید. در کاسه را با سلفون پوشانده و به مدت 12 ساعت در یخچال قرار می دهیم.

قبل از پخت باید پیازهایی که به مرغ چسبیده را جدا کرده و سپس آن ها را در قابلمه قرار دهیم. روغن و کره و 1 پیمانه آب را به مرغ ها اضافه کرده و پس از جوشیدن آب، شعله را کم کنید. سپس مرغ ها را زیر و رو کرده تا دو طرف آن سرخ شود. پس از 30 دقیقه مرغ ها را در ظرفی ریخته و روی آن رب انار بریزید. می توانید طرز تهیه مرغ پرتقالی نواب ابراهیمی را نیز درست کنید و از آن لذت ببرید.

طرز تهیه سوسیس بندری

ابتدا پیاز را به صورت خلالی و نازک خرد کرده و سپس سرخ کنید. پس از سرخ شدن کمی آب اضافه کرده تا کاراملی شود. نمک، فلفل قرمز یا فلفل پولی بیبر و رب را به پیازها اضافه کنید. سوسیس ها را به صورت اریب و نازک برش زده و سرخ کنید سپس به پیازها اضافه نمایید.

پس از اضافه کردن جعفری اجازه دهید تا مواد کامل بپزد. مواد باید نسبت به تعداد افراد و به دلخواه تعیین شود. طرز تهیه سوسیس بندری نواب ابراهیمی را می توانید به صورت ویدئو در اینترنت به دست آورید.

طرز تهیه بوقلمون

پیاز، زعفران دم کرده، ران بوقلمون و یا بوقلمون کامل، دارچین، سیر و برگ بو، نمک، فلفل و زرد چوبه و روغن نیاز می باشد. پیاز را خلالی درشت خرد کرده و سرخ می کنیم. سپس زرد چوبه را ضافه کرده و تفت می دهیم. بوقلمون را روی پیازهای خرد شده و در کف قابلمه قرار می دهیم. سپس یک پیاز دیگر را خلالی کرده و روی آن ها می ریزیم.

سیر و دارچین و برگ بو را اضافه کرده و بدون اضافه کردن آب درب قابلمه را بسته تا بپزد. پس از یک ساعت و نیم زعفران را اضافه کرده و نمک و ادویه ها را به درون قابلمه می ریزیم. پس از آن هر 30 دقیقه فقط قابلمه را تکان داده تا مواد کمی جا به جا شوند و اصلا نباید درب قابلمه را باز کرد. پس از گذشت 3 ساعت غذا آماده است. ویدئوی طرز تهیه بوقلمون نواب ابراهیمی در یوتیوب و مرورگر گوگل موجود می باشد.

طرز تهیه بیف استراگانف

فیله گوساله، قارچ، پیاز، شیر، کره، آرد سفید و سیب زمینی، سیر و روغن، نمک، فلفل سفید و سیاه، جوزهندی، پاپریکا، پودر سیر و خامه برای تهیه این غذا نیاز است. فیله به صورت نواری و پیاز خلالی شود. پیازها و فیله را به صورت جدا تفت می دهیم. پس از تبخیر آب گوشت، روغن را اضافه کرده و پیازها را نیز می ریزیم. ادویه ها را اضافه می کنیم و به مدت 45 دقیقه سر ماهیتابه را گذاشته و اجازه می دهیم تا پخته شوند.

قارچ های ورقه ای را سرخ کرده و کمی آبلیمو اضافه می کنیم و پس از سرخ شدن در ظرفی می ریزیم. کره و آرد را با هم تفت می دهیم و ادویه و شیر را اضافه می کنیم تا سس غذا آماده شود. سیر را هم رنده و اضافه می کنیم سپس قارچ ها را درون سس می ریزیم.

حالا همه مواد را با فیله ها مخلوط کرده و 15 دقیقه روی حرارت ملایم قرار می دهیم. غذا را در ظرفی ریخته و سیب زمینی سرخ شده را هم در کنار ظرف سرو می کنیم. چیکن استراگانف نواب ابراهیمی با گوشت مرغ درست می شود.

فعالیت این سلبریتی در آپارات

حتی این سلبریتی آموزش های خود را در سایت آپارات هم منتشر کرده است. او به طور فعالی در شبکه های اجتماعی و سایر سایت ها فعالیت می کند و تبلیغات گسترده ای را انجام می دهد. نواب یکی از بهترین آشپزهای حال حاضر ایرانی می باشد که گفته است مادرش مشوق او برای این رشته بوده است.

او از دوران نوجوانی به این رشته علاقه پیدا کرده و با کمک مادرش توانسته مراحل سخت را پشت سر بگذارد. نواب ابراهیمی در آپارات نیز ویدئوهای خود را آپلود می کند.

یوتیوب این سلبریتی

یوتیوب این سلبریتی

اما یکی دیگر از سایت هایی که فعالیت خود را به طور گسترده دنبال می کند، سایت یوتیوب می باشد. در این سایت که فقط مخصوص ویدئو است، می توانید تمام ویدئوهای خود را که به صورت یونیک است را منتشر کنید. نواب نیز که به صورت ویدئویی کار می کند از این فرصت استفاده کرده و یک پیجی به نام خود در این صفحه ایجاد کرده است.

هر ویدئویی را که می سازد روی آن بارگزاری می کند و از طرفداران خود می خواهد تا از آن ها بازدید کنند. د حال حاضر پیج او نه تنها در ایران بلکه در خارج از کشور هم بازدیدهای فراوانی می خورد و طرفداران بسیاری دارد. او یکی از بهترین سرآشپزهای ایرانی محسوب می شود. نواب ابراهیمی یوتیوب را به عنوان یکی از کانون فعالیت های خود انتخاب کرده است.

رستوران نواب ابراهیمی در کجا واقع شده است؟

همان طور که می دانید نواب ابراهیمی یک سر آشپز و فود بلاگر ایرانی است که رستوران خود را راه اندازی کرده است و در صفحات خود در فضای مجازی، نحوه صحیح پخت غذاها را آموزش می دهد. رستوران نواب در شهر تهران قرار دارد. شهرک غرب، میدان صنعت، ابتدای بلوار ایران زمین، اولین کوچه سمت راست آدرس دقیق رستوران این فرد است.

سوالات متداول

نواب ابراهیمی از چند سالگی آشپزی را یاد گرفت؟

او زمانی که در دوران راهنمایی درست می خواند به تمام غذاهای ایرانی وارد بود و می توانست آنها را بپزد.

چه کسی مشوق اصلی او برای یاد گرفتن آشپزی بود؟

به گفته خود او این مادرش بود که با صبر و حوصله او را تشویق کرد تا در غذا پختن به او کمک کند و از او یاد بگیرد.

نواب ابراهیمی اهل کجاست ؟

او ایرانی است و در حال حاضر در شهر تهران زندگی می کند.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید
ali jvd
ali jvd
مدرس زبان و تولید کننده محتوا در سایت ایرانیان سلبریتی. خبرنگار حوزه سلبریتی ها و افراد معروف از سال 2008 و دارای نشان برتر خبرنگار مجله اینترنتی سال 2022.