نواب ابراهیمی کیست؟ ویدئوهای آشپزی و دستور غذاهای نواب

نواب ابراهیمی یک دانشجوی رشته عمران بود که تحصیلات خود را تا مقطع کارشناسی ارشد هم ادامه داد اما نتوانست صدای درونی خود را نادیده بگیرد و پس از این همه تحصیل در انتها به دنبال عشق و علاقه خود رفت. او آشپزی را انتخاب کرد. از زمانی که جوان بود با ابتکاری که به خرج داده بود ویدئو کلیپ هایی را از خود در حد یک دقیقه ضبط می کرد و آشپزی می کرد و در فضای مجازی منتشر می کرد. این کار را اینقدر ادامه داد که به شهرت رسید. در حال حاضر یکی از برترین آشپزهای ایران محسوب می شود که درآمدی بالا دارد. صفحات او در فضای مجازی از پرطرفدارترین پیج های فعال می باشد و هر روز یک غذای جدید را به طرفداران خود آموزش می دهد. در ادامه این مقاله شما را با دنیای آشپزی این سلبریتی آشنا خواهیم کرد. اگر علاقه خاصی به غذا های جور باجور دارید با ایرانیان سلبریتی همراه باشید.

نواب ابراهیمی بیوگرافی

بیوگرافی نواب ابراهیمی

نواب ابراهیمی در سال 69 متولد شده است و گفته می شود که تحصیلات عالی خود را در رشته عمران تا مقطع کارشناسی ارشد ادامه داده است. او از همان دوران نوجوانی عشق و علاقه خاصی به آشپزی داشت. در خانه خود همیشه سعی می کرد تا در کنار دست مادر خود باشد و به او در آشپزی کمک کند. حتی بعضی موقع ها که مادرش نبود، سعی می کرد از خود ابتکار به خرج دهد و غذای جدیدی را درست کند. وقتی که مادرش بر می گشت و می دید که پسرش چه کارهایی را انجام داده است، به جای سرزنش تشویق می کرد و این بود که موجب دلگرمی و عشق و علاقه بیشتر نواب به آشپزی شد.

او علاقه زیادی داشت تا اینکه تمام فوت و فن های این رشته را زیر دست مادرش آموخت و خودش کلیپ هایی یک دقیقه ای را از خود ضبط می کرد و به عنوان یک سرآشپز در فضای مجازی فعالیت می کرد. این کار را اینقدر با حوصله ادامه داد که در حال حاضر یکی از بهترین آشپزهای ایرانی محسوب می شود. او در این مورد گفته بود که از بچگی همیشه غذا رو دوست داشتم و شکمو بودم. زمانی که از مدرسه می آمدم یکسره در کنار مادرم بودم و با او اشپزی می کردم. رفته رفته این وضعیت ادامه پیدا کرد و با خودم گفتم چرا من آشپزی نکنم و به همین ترتیب روزی که مادرم نبود رفتم تو آشپزخانه و یک غذای خوب برای خودم پختم. وقتی مادرم برگشت منو تشویق کرد و ماجرای من و آشپزی شروع شد.

نواب ابراهیمی پیتزا

نواب ابراهیمی پیتزا

این آشپز ماهر در ویدئویی طریقه درست کردن پیتزا را توضیح می دهد. او در ابتدا می گوید که درخواست های زیادی برای پیتزا درست کردن ارسال کردید اما باید بگویم که برای درست کردن این غذای خوشمزه باید فر داشته باشید. حتما باید فر شما خوب باشد تا پیتزای شما کیفیت بهتری هم داشته باشد. اما این آشپزی حرفه ای در این ویدئو به بینندگان می گوید که اصلا نگران فر نباشید. ما را دنبال کنید تا درست کردن پیتزا بدون فر را آموزش بدهیم. سپس او مواد لازم برای این کار را توضیح می دهد. در مرحله اول خمیر پیتزا نواب ابراهیمی به اندازه یک قاشق چایخوری می باشد که به همراه یک قاشق دیگر شکر اضافه می کند. سپس آب و روغن را هم روی آن می ریزد که هر کدام از آنها به اندازه نصف لیوان می باشد. سپس این ظرف را به مدت 8 دقیقه می زارین کنار تا بعدا آن را با آرد قاطی کنیم. آرد را که اضافه کردیم، مخلوط می کنیم تا خوب قاطی شود.

دقت داشته باشید که یک و نیم لیوان باید آرد را به آن اضافه کنید.  در مرحله بعد شما باید خمیر را داخل سینی بزارید و به مدت 2 تا 3 دقیقه با دست آن را ورز بدهید. پس از آن باید بین 10 تا 20 دقیقه این خمیر را بزارید کنار تا خودش را بگیرد. در این مدت شما باید گورجه خود را رنده کنید و به آن روغن زیتون و نمک و فلفل را اضافه کنید و بزارید با خوب پخته شود. سپس مقداری رزماری را می توانید برای اضافه کردن آماده کنید. یا اینکه می توانید از هر چیزی که دلتون می خواد در آن استفاده کنید. شاید برخی ها از آویشن استفاده کنند. این مواد را به همراه زیتون خوب ریز ریز می کنیم و روی خمیر می ریزیم و دوباره خمیر را ورز می دهیم. برخی ها به جای زیتون از فلفل دلمه استفاده می کنند. سپس با توجه به ظرف چدنی پیتزا باید خمیر را پهن کنید. شما باید از شعله پخش کن استفاده کنید و حرارت آن را زیاد کنید. این درجه حرارت تا زمانی است که تابه ما داغ بشه و پس از اینکه سس و مواد دیگه را ریختیم درجه آن را کمتر می کنیم.

نواب ابراهیمی حلیم

نواب ابراهیمی حلیم

اما یکی دیگر از درخواست های مردمی درست کردن حلیم بود که این آشپز حرفه ای طریقه ساخت آن را در ویدئویی برای همه مردم آموزش داده است. در ابتدا باید آب را داخل قابلمه ای بریزید تا بجوشد و در همان حین باید موارد دیگر اعم از گوشت و پیاز، گندم و روغن و غیره را نیز آماده کنید. گوشت و پیاز و مقداری از چوب دارچین را هم داخل زودپزی می گذاریم و به آن مقداری آب اضافه می کنیم و سپس درب آن را می گذاریم تا خوب بپزد. پس از اینکه این گوشت حدود 80 درصد پخته شد، مقداری سینه مرغ را هم به آن اضافه می کنم. پس از اینکه آّب جوش امد بلغور گندم را به آن اضافه می کنیم.

همچنین یادتان نرود که همراه آن مقداری نمک و روغن را اضافه کنید. پس از آن باید آن را به مدت یک ساعت بزارید تا بجوشد. تو این مدت باید آن را مدام هم بزنید تا ته نگیرد. سپس مدت زمانش که گذشت آن را از روی اجاق بر میداریم و خوب هم می زنیم. سپس دو لیوان شیر را هم بهش اضافه می کنیم و سپس گوشت ها را هم با دست و چنگال از هم باز می کنیم و ریز ریز می کنیم. پس از اینکه گوشت ها را هم به آن اضافه کردید خوب هم بزنید تا در تمام حلیم مخلوط شوید. سپس قابلمه را می گذاریم روی اجاق و حرارت زیر آن را کم می کنیم تا خوب پخته شود. سپس در حد دو لیوان شیر را به آن اضافه می کنیم و آن را مخلوط می کنیم.

نواب ابراهیمی اینستاگرام

نواب ابراهیمی اینستاگرام

این سلبریتی در شبکه اجتماعی اینستاگرام نواب فعالیت گسترده ای را دارد و در آن اکانتی را به نام خود ایجاد کرده است. او تا به حال بیش از 600 پست مختلف منتشر کرده است که بازدید، کامنت و لایک های فراوانی خورده است. همچنین این آشپز حرفه ای حدود یک میلیون و 750 هزار فالور دارد و یکی از پر طرفدارترین افراد ایرانی حاضر در این شبکه محسوب می شود. او با ابتکاری چالش هایی را راه اندازی کرده است که در آن طرفداران خود را ترغیب می کند تا آشپزی کنند و جایزه دریافت کنند. در حال حاضر او علاوه بر این پیج، صفحات دیگری در شبکه های اجتماعی دیگر نیز دارد.

نواب ابراهیمی تلگرام

نواب ابراهیمی تلگرام

اما یکی دیگر از شبکه های اجتماعی دیگری که او در آن به طور گسترده فعالیت می کند، شبکه تلگرام می باشد. این شبکه هم در بین ایرانیان طرفدار بسیاری دارد و نواب هم نمی خواد که طرفداران خود در این شبکه را تنها بگذارد. به همین دلیل او یک کانالی را با نام خود ایجاد کرده است و موجب شده تا با طرفدارانش در یک جا جمع گردند و آشپزی را یاد بگیرند. این سلبریتی یکی از پرطرفدارترین آشپزهای ایرانی در فضای مجازی محسوب می شود.

عمل جراحی زیبایی شکم و پهلو

نواب ابراهیمی قورمه سبزی

نواب ابراهیمی قورمه سبزی را هم به خوبی آموزش داده است. او در سایت خود آورده است که در آن می گوید که این غذای محبوب و پر طرفدار با روش های زیادی طبخ می شود که من هم روش خودم را دارم. مواد لازم برای درست کردن این غذا به این شرح است که 2 عدد پیاز، گوشت خورشتی به میزان 400 گرم، سبزی قرمه به میزان لازم، لوبیا به اندازه 250 گرم، لیمو عمانی 5 عدد، نمک و فلفل و زردچوبه و فلفل قرمز به اندازه کافی، آب هم به اندازه 5 لیوان لازم است. نواب می گوید که روش من به این صورت است که در هنگام سرخ کردن پیازها و گوشت باید 2 قاشق از سبزی را به آن اضافه کنید. اگر آن را داخل قابلمه می پزید، باید به یاد داشته باشید که 4 ساعت زمان لازم است تا پخته شود اما اگر در از زودپز استفاده می کنید، حدود 30 تا 40 دقیقه بیشتر نباید طول بکشد.

پاستا آلفردو نواب ابراهیمی

پاستا آلفردو نواب ابراهیمی

نواب ابراهیمی پاستا آلفردو درجه یک رو هم آموزش داده است. او گفته است که برای درست کردن این غذا باید 3 تا 4 عدد قارچ داشته باشیم. همچنین از دیگر مواد لازم برای آن 100 تا 150 گرم سینه مرغ، 100 گرم پاستا خام، 2 حبه سیر و ادویه های رازیانه، تخم گشنیز، اورگانو یا آویشن، فلفل سیاه، نمک را هم به اندازه لازم و دلبخواهی می توانید به آن اضافه کنید. همچنین باید 2 قاشق خامه را هم تهیه کنید و اگر پرخامه دوست دارید می توانید آن را دو برابر کنید. شیر را هم فراموش نکنید که باید 1 استکان باشد. علاوه بر ان یک قاشق غذاخوری پنیر پارمسان را هم مخلوط کنید تا خوب پخته شود.

سایت نواب ابراهیمی

سایت نواب ابراهیمی

یکی از کارهای حرفه ای که این سلبریتی انجام داده است، راه اندازی سایتی به نام خودش می باشد. او تمام فعالیت های خود را در این سایت ثبت می کند و در آن می توانید تمام غذاهای ممکن را یاد بگیرید. این سایت یکی از پربازدیدترین سایتهای آشپزی ایرانی محسوب می شود و نواب در آن ویدئوهای مخصوص خود را قرار می دهد. این سایت سه بخش دارد که آشپزی ساده، محبوب ترین ها و جدیدترین ویدئها می باشد. همچنین در سمت چپ آن منویی وجود دارد که شامل غذای اصلی، پیش غذا، دسر، صبحانه، گیاهخواری و نوشیدنی می باشد. در آخر هم یک منوی دیگر به نام کلاس ها دیده می شود که گفته می شود قرار است در آن کلاس های خود را دایر کند و بگذارد. اما در آن نوشته شده است که به دلیل شیوع ویروس کرونا در حال حاضر این کلاس ها دایر نمی شود.

سالاد سزار نواب ابراهیمی

سالاد سزار نواب ابراهیمی

اما یکی از پرطرفدارترین سالادهای موجود سالاد سزار می باشد. نواب هم در سایت خود آموزش تهیه این سالاد را گذاشته است. در پست آن آمده است که این سالاد ترکیبی از کاهو، سینه مرغ و نون تست پنیر پارمسان می باشد که بنا برسلیقه خودتان می توانید مواد دیگر مانند گوجه گیلاسی یا زیتون را هم داخل آن اضافه کنید. این سالاد دارای چند مدل می باشد که یکی از آنها با مواد زیر درست می شود: آب لیموی تازه 2 عدد، سرکه بالزامیک یک قاشق غذا خوری، سیر 2 تا 3 حبه، 1 عدد تخم مرغ آب پز و یک عدد هم زرده ان، پنیر پارمسان 3 قاشق غذاخوری، روغن زیتون 2 قاشق ، قند یا شکر 2 حبه لازم است.

نون را مثل نون باگت آن را برش کنید و به آن سس سزار، شوید و کنجد را اضافه کنید. سپس آن را به مدت 5 دقیقه در دمان 180 گریل بپزید. مرغ را هم باید خوب کوبیده شود تا به حد کافی نازک بشه و سپس باید تو فریزر بزارید تا خودشو بگیره و از هم باز نشه. به یاد داشته باشید که به جای ترتیلا می توانید از آرد سوخاری هم استفاده کنید.

آشپزی نواب ابراهیمی

آشپزی نواب ابراهیمی

او در مصاحبه ای که با رسانه ها داشت گفته بود که از دوران راهنمایی تمام غذاهای ایرانی را بلد بودم و زمانی که به دبیرستان وارد شدم به طور کامل آشپزی می کردم. این مادرم بود که به من اعتماد به نفس لازم را داد اما در آن زمان ها ممکن نبود تا در کلاس های آشپزی شرکت کنم و اصلا هم به آن فکر نمی کردم. من با آشپزی حال خوبی داشتم و هر روز هم علاقه من به آن بیشتر می شد. مادرم نقش بسیار مهمی در پیشرفت من داشت و وقتی می دید که به این کار علاقه دارم، بخشی از کارش را به من می سپرد و منم آن را با عشق و علاقه انجام می دادم. از زمانی که سنم خیلی کم بود این کار را انجام می دادم و در آن زمان ریزه کاری های این شغل را یاد گرفتم و زمانی که به کمک احتیاج داشتم این مادرم بود که کمکم می کرد. هر چند که اشتباهات زیادی کردم اما بازم او هرگز منو سرزنش نکرد و موجب شد تا به آن علاقه بیشتری داشته باشم.

کباب تابه ای نواب ابراهیمی

کباب تابه ای نواب ابراهیمی

برای درست کردن این غذای خوب ایرانی باید موادی مانند گوشت چرخ کرده به اندازه 600 گرم که معمولا از سردست گوساله است را تهیه کنید. همچنین نمک یک و نیم قاشق چای خوری، فلفل سیاه نصف قاشق چای خوری، سماق و زرد چوبه هم نصف قاشق چای خوری، یک عدد پیاز، 4 حبه سیر را نیز کنار بگذارید. در ابتدا گوشت را ورز بدهید و سپس 20 دقیقه درون یخچال بگذارید تا خود را بگیرد. این گوشت را هم می توانید برای کباب کوبیده هم استفاده کنید. فراموش نکنید که برای تهیه سس آن باید 4 عدد گوجه، فلفل سیاه و نمک نصف قاشق چای خوری را نیز تهیه کنید. این سس به اندازه 20 دقیقه زمان می برد تا آماده شود. برای تزئین آن نیز می توانید از بادمجان، گوجه و فلفل سبز به عنوان دورچین آن استفاده کنید و در انتها می توانید از این غذای خوشمزه لذت ببرید.

خورشت قیمه نواب ابراهیمی

خورشت قیمه نواب ابراهیمی

برای اینکه به نتیجه بهتری دست یابید باید از گوشت ران یا راسته گوسفندی استفاده کنید اما شاید برخی ها نتوانند آن را تهیه کنند و می توانند از گوشت ران گوساله استفاده کنند. اما نکته مهم برای تهیه این غذا استفاده از آب گوجه می باشد که باید با استفاده از گوشتکوب برقی با غذا ساز گوجه را رنده کنید. برای تهیه این غذا به اندازه 4 نفر به موارد زیر نیاز داریم: 2 عدد پیاز، 400 گرم گوشت خورشتی، یک قاشق چای خوری فلفل سیاه، زرد چوبه، نمک، و فلفل سفید، نصف قاشق چای خوری سماق، یک قاشق سر خالی غذا خوری رب گوجه فرنگی، 5 عدد گوجه پودر شده، 5 عدد لیمو عمانی، 4 قاشق غذا خوری لپه، 3 قاشق غذا خوری زعفرون، 2 یا 3 تیکه چوب دارچین و یک و نیم لیوان آب.

لپه ها رو به مدت 3 تا 4 ساعت داخل آب بریزید و سپس زعفرون و چب دارچین را به آن اضافه کنید و به مدت 2 دقیقه تفت بدید. سپس آن را به خورشت اضافه کنید و شعله گاز را به صورت ملایم قرار بدید تا یکنواخت پخته شود.

عکس های این سلبریتی

عکس های این سلبریتی

در صفحات اجتماعی این سلبریتی می توانید تصاویر او  به همراه غذاهایی که درست کرده است را مشاهده کنید. برای این منظور می توانید به صفحه او در شبکه اجتماعی اینستاگرام سر بزنید و به عکس های او دسترسی داشته باشید. همچنین در صفحه تلگرام خود نیز او هر از چند گاهی تصاویری از خود منتشر می کند که ویو های زیادی می خورد. علاوه بر آن در سایت های زیادی تصاویری از این آشپز خوب ایرانی دیده می شود. عکس های نواب ابراهیمی را می توانید در برخی از سایت ها پیدا کنید.

ویدئوهای این آشپز

ویدئوهای این آشپز

بیشتر فیلم های خود را در سایت و اینستاگرام خود می گذارد. برای اینکه بتوانید از آشپزی های این سلبریتی استفاده کنید، می توانید به صفحات او مراجعه کنید و همه آنها را یاد بگیرید. همچنین سایت او نیز دارای بخش های متنوعی است که می توانید به راحتی با طبقه بندی های انجام شده به غذاهای مختلفی دست یابید. فیلم نواب ابراهیمی را می توانید در شبکه های اجتماعی مشاهده کنید.

آموزش غذا با نواب ابراهیمی

آموزش غذا با نواب ابراهیمی

یکی از حرفه های پر طرفدار دنیا آشپزی است و در تمام کشورها این رشته علاقمندان خاصی دارد. در ایران نیز سرآشپزهای زیادی وجود دارد که می توانید از آنها غذاهای خوشمزه ای را یاد بگیرید. یکی از این آشپزهای معروف نواب ابراهیمی است که آموزش این کار را از دوران نوجوانی زیر نظر مادرش یاد گرفته است. او از همان دوران علاقه شدیدی به این کار پیدا کرد و با تلاش و پشتکار توانست تمام غذاهای ایرانی را آموزش ببیند. در حال حاضر او یکی از بهترین افرادی است که در این زمینه کار می کند و طرفداران زیادی دارد.

فعالیت این سلبریتی در آپارات

فعالیت این سلبریتی در آپارات

حتی این سلبریتی آموزش های خود را در سایت آپارات هم منتشر کرده است. او به طور فعالی در شبکه های اجتماعی و سایر سایت ها فعالیت می کند و تبلیغات گسترده ای را انجام می دهد. نواب یکی از بهترین آشپزهای حال حاضر ایرانی می باشد که گفته است مادرش مشوق او برای این رشته بوده است. او از دوران نوجوانی به این رشته علاقه پیدا کرده و با کمک مادرش توانسته مراحل سخت را پشت سر بگذارد. نواب ابراهیمی در آپارات نیز ویدئوهای خود را آپلود می کند.

یوتیوب این سلبریتی

یوتیوب این سلبریتی

اما یکی دیگر از سایت هایی که فعالیت خود را به طور گسترده دنبال می کند، سایت یوتیوب می باشد. در این سایت که فقط مخصوص ویدئو است، می توانید تمام ویدئوهای خود را که به صورت یونیک است را منتشر کنید. نواب نیز که به صورت ویدئویی کار می کند از این فرصت استفاده کرده و یک پیجی به نام خود در این صفحه ایجاد کرده است. هر ویدئویی را که می سازد روی آن بارگزاری می کند و از طرفداران خود می خواهد تا از آنها بازدید کنند. د حال حاضر پیج او نه تنها در ایران بلکه در خارج از کشور هم بازدیدهای فراوانی می خورد و طرفداران بسیاری دارد. او یکی از بهترین سرآشپزهای ایرانی محسوب می شود. نواب ابراهیمی یوتیوب را به عنوان یکی از کانون فعالیت های خود انتخاب کرده است.

سوالات متداول

نواب ابراهیمی از چند سالگی آشپزی را یاد گرفت؟

او زمانی که در دوران راهنمایی درست می خواند به تمام غذاهای ایرانی وارد بود و می توانست آنها را بپزد.

چه کسی مشوق اصلی او برای یاد گرفتن آشپزی بود؟

به گفته خود او این مادرش بود که با صبر و حوصله او را تشویق کرد تا در غذا پختن به او کمک کند و ازا و یاد بگیرد.

نواب ابراهیمی اهل کجاست ؟

او ایرانی است و در حال حاضر در شهر تهران زندگی می کند.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید
ali jvd
ali jvd
مدرس زبان و تولید کننده محتوا در سایت ایرانیان سلبریتی. خبرنگار حوزه سلبریتی ها و افراد معروف از سال 2008 و دارای نشان برتر خبرنگار مجله اینترنتی سال 2022.

بونوس ۴۰ درصد چهارشنبه