معرفی برنامه The Voice و زمان پخش آن

برنامه The Voice از جمله برنامه های تلویزیونی در رده موضوعات استعداد یابی می باشد که در شبکه تلویزیونی ان‌ بی‌ سی آمریکا به پخش می رسد و محصول و تولید همین شبکه تلویزیونی است. این برنامه در ۲۶ ماه آوریل در سال ۲۰۱۱ شروع به ساخت و تولید پیدا کرد و به خاطر اهمیت استعداد یابی در سراسر جهان و میزان علاقه ای که تمام افراد به این موضوع داشته اند همچنان مورد توجه قرار گرفته است. این گونه برنامه ها در سراسر جهان تولید می شود ولی در برخی از کشورها به خاطر تعداد مربی ها و داوران بسیار مشهور و با استعداد و پرطرفداری که در این برنامه‌ ها شرکت کرده اند میزان بیننده این برنامه ها چندین برابر می شود و تعداد کسانی که این برنامه‌ ها را دنبال می‌ کنند نیز افزایش پیدا می‌ کند.

با توجه به آنکه مربی ها و داوران بسیار مشهور و پرطرفداری در این برنامه شرکت کرده اند و تمام کسانی که در این مسابقه ها شرکت حضور داشته اند، از استعداد بالایی برخوردارند، می توان گفت که این برنامه استعداد یابی بسیار محبوب واقع شده و شاید در یوتیوب و اینستاگرام بیشتر از حتی کانال تلویزیونی ان بی‌ سی آمریکا مشاهده و دنبال شده است و در فضای مجازی توجه زیادی را به خود جلب نموده است. با توجه به تمام توصیفات اگر شما برخی از افرادی که در مسابقه استعدادیابی این برنامه شرکت کرده اند را دنبال کرده اید و مایل اید درباره این برنامه و نحوه و چگونگی آن بیشتر اطلاعاتی را به دست آورید در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا جزئیات بیشتری را در اختیارتان بگذاریم و برایتان درباره برنامه the voice توضیحاتی را شرح دهیم.

معرفی برنامه the voice

د ویس که نام آن در زبان انگلیسی: The Voice می باشد، از جمله برنامه های تلویزیونی است که ساخته و محصول شبکه تلویزیونی mbc آمریکا می باشد. این برنامه در بیست و ششم ماه آوریل در سال ۲۰۱۱ شروع به تولید و ساخت پیدا کرد و از همان زمان گام بزرگی در عرصه یافتن استعدادهای ناب عرصه موسیقی به شمار می رفت. این برنامه به منظور جستجوی ستاره جدید موسیقی آغاز شد و از همان زمان عده زیادی از علاقه مندان برای شرکت در این برنامه درخواست خود را برای این شبکه تلویزیونی ارسال کردند.

بعد از آن موج عظیمی از علاقمندان به موسیقی در این برنامه شرکت کردند و توانستند به مراحل بعد راه پیدا کنند. با توجه به آن که کسانی که به عنوان مربی در این برنامه شرکت کردند از افراد مشهور و پرطرفداری به شمار می روند، به این برنامه جذابیت بیشتری افزوده شده است و همین باعث شده تا کسانی که از این برنامه حمایت کرده اند کلیپ ها و ویدیو هایی از آن را در شبکه اجتماعی یوتیوب و تلگرام و اینستاگرام منتشر نمایند تا افراد دیگر نیز بتوانند قسمت های مختلفی از این برنامه را مشاهده و دنبال نمایند و اطلاعات بیشتری را از این برنامه به دست آورند. از این رو اگر شما نیز این برنامه را مشاهده نکرده اید توصیه می‌ کنیم که حتماً به مشاهده قسمت های مختلف این برنامه تلویزیونی بپردازید تا از نحوه برگزاری و نحوه ساخت این برنامه بیشتر آگاه شوید.

این برنامه تلویزیونی محصول کشور آمریکا است و در شبکه تلویزیون انگلیسی این کشور به تولید و پخش رسیده است. با توجه به آنکه سال از ۲۰۱۱ تا ۲۰۲۳ ساخت و تولید این برنامه ادامه داشته، می توان انتظار داشت که تعداد فصل بیشتری از این برنامه به تولید و پخش برسد. این برنامه همچنان ادامه خواهد داشت و یکی از برنامه‌ های پرمخاطب این برنامه است که در تلویزیون آمریکا تاکنون پخش شده است. هدف از ساخت این برنامه در جستجوی ستاره های جدید موسیقی است که توسط مربی ها و داوران موسیقی انجام می شود و یکی از برنامه هایی است که بینندگان زیادی به شرکت کنندگان آن رای داده اند.

روند برگزاری مسابقاتی که در این برنامه در هر قسمت برگزار می شود به این صورت است که در ابتدا شرکت کنندگان بر روی سن مسابقه می روند و آهنگی را اجرا می‌ کنند و بعد از آن هر داور زمانی که شرکت کننده ها شروع به خواندن می کنند، پشت به شرکت‌کننده‌ ها نشسته و تنها به صدای شرکت کننده ها گوش می دهد و تمرکز می کند که صدای شرکت کننده و نحوه اجرای آن ها چگونه است. در صورتی که از صدای شرکت کننده ها راضی بود و نظر او را جلب کرد، با فشار دادن دکمه ای که در جلوی صندلی او قرار گرفته تصمیم می‌ گیرد که شرکت کننده را ببیند و به سمت خواننده بر می گردد.

بعد از آن خواننده ها توسط داوران مورد ارزیابی قرار می گیرند و هر کدام رای خود را نسبت به این شرکت کننده ها اعلام می کنند. در صورتی که بین چهار داور بیش از یک داور این شرکت کننده ها را انتخاب کند، این بار نوبت شرکت‌ کننده‌ ها است که نظر خود را نسبت به هر کدام از بازیکنان اعلام کند و بگویند که کدام یک از بازیکنان نیاز است که در تیم داوران قرار بگیرد. از این رو انتخاب هر شرکت کننده توسط بازیکن و مربی صورت می گیرد.

تاکنون تنها ۱۸ فصل از این برنامه پخش رسیده است و این ۱۸ فصل توانسته عده زیادی از فیلم سازان و تولیدکنندگان برنامه تلویزیونی و تهیه کنندگان را به این فکر وا دارد که آنها نیز برنامه مشابه به آن را تولید و پخش کنند و همین باعث شده تا این برنامه تلویزیونی که سرچشمه تولید بسیاری از برنامه‌ های دیگر بوده بسیار محبوب واقع شود و حتی برندگان این ۱۸ فصل نیز که به ترتیب افرادی چون خاویر کلون، جرمین پل، کسیدی پوپ، دنیلا باردبری، تسانه چین، جاش کافمن، کریک وین بوید، ساویر فردریکس، جردن اسمیت، الیسن پورتر، ساندنس هِد، کریس بلو، کلوئی کوهانسکی، برایان کارتلی، شول شفرد، میلین جرمن، جیک هووت و تاد تیلمن می باشند، نیز شهرت بسیار زیادی پیدا کرده اند و راحت‌ تر توانسته اند از استعدادی که دارند در جهت مثبت استفاده نمایند. در این برنامه چهار مربی و داور همواره حضور دارند تا بتوانند شرکت‌ کنندگان این برنامه را با یکدیگر مقایسه کنند و بهترین و آن را در نهایت اعلام کنند. این چهار مربی در طول زمان تغییر پیدا کرده اما تعداد آنها ثابت باقی مانده است.

برنامه the voice از چه سالی آغاز به کار کرد؟

برنامه the voice مدت ها پیش از سال ۲۰۱۱ شروع به ساخت پیدا کرده از همان زمان ساخت و اجرای این برنامه آغاز شده و تا به این لحظه ادامه پیدا کرده است. خوب است بدانید که این برنامه از همان زمان یکی از بهترین برنامه هایی است که در زمینه استعداد یابی برای یافتن ستاره های موسیقی ساخته و تولید شده است و از جمله پرطرفدارترین برنامه های آمریکایی به شمار می رود. این برنامه در ۱۸ فصل تا به این لحظه به پخش رسیده و هم اکنون نیز همانند سابق مورد توجه قرار گرفته است و ذره‌ ای از اهمیت و محبوبیت آن در میان مردم و علاقمندان به این مسابقه کاسته نشده است.

برنامه the voice از چه شبکه ای پخش می شود؟

ان‌ بی‌ سی آمریکا یکی از کانال های تلویزیونی کشور آمریکا است که از سال ۲۰۱۱ مسئولیت پخش برنامه را برعهده گرفته و از همان اول توجه زیادی از افراد را به خود جلب نموده است و افراد زیادی بیننده این کانال تلویزیون شدند و از همان زمان آمار دنبال کردن این کانال تلویزیونی افزایش پیدا کرده و هم اکنون نیز ان‌ بی‌ سی مسئول پخش کردن برنامه ها و قسمت های مختلف این مسابقات می باشد.

جوایز برنامه the voice چیست؟

جایزه این مسابقه معادل یک میلیون دلار می باشد و به خاطر ارزشمند بودن جوایز این برنامه شرکت کننده های مسابقه بسیار زیاد است و رقابت بر سر کسب این جایزه نیز بسیار چشمگیر می باشد و همین باعث شده تا عده زیادی بخواهند در این مسابقه شرکت کنند و برای کسب جایزه مسابقه تمام سعی و تلاش خود را به کار ببرند از این رو برای دنبال کنندگان این برنامه و مسابقه نیز چالش خوبی است که دنبال کننده رقابت‌ های این مسابقه باشد.

معروف ترین برندگان برنامه the voice چه کسانی هستند؟

در ادامه این قسمت معروف ترین برندگان این برنامه را برایتان معرفی خواهیم کرد و درباره چند تن از آنها اطلاعاتی را در اختیارتان قرار می دهیم. بنابراین تا پایان این قسمت نیز همراه ما باشید تا درباره چند تن از این افراد اطلاعاتی را برایتان شرح دهیم.

برایس لیتروود

زمانی که جایزه این مسابقه در حدود یک میلیون دلار اعلام شد، عده زیادی از افرادی که در زمینه موسیقی استعدادی را احساس می کردند تصمیم گرفتند که در این مسابقه شرکت کنند تا بتوانند استعداد خود را به نمایش بگذارند اما تنها یکی از این شرکت کننده ها می تواند به مقام برنده نهایی دست پیدا کند. این فرد نیز یکی از برندگان نهایی مسابقه است که توانسته با برنده شدنش شهرت زیادی در موسیقی به دست آورد.

کِم آنتونی

این فرد یکی از برندگان نهایی مسابقه است که توانسته با پیروزی در این مسابقه سرمایه ای را برای فعالیت خود در عرصه موسیقی به دست آورد.

ملین جارمن

او نیز از برندگان مسابقه است که در زمانی که در این مسابقه شرکت می کرد، نه تنها توجه داوران بلکه توجه تماشاگران را نیز به خود جلب نمود.

بیرین کارتلی

اگر کنجکاو هستید که او چرا به پیروزی رسیده، کافی است که کلیپ های او را در یوتیوب مشاهده کنید و متوجه میزان استعدادی که در او وجود داشته و باعث شده تا به این نتیجه نهایی دست پیدا کند بشوید.

تاد تیلمن

این فرد یکی دیگر از برندگان مسابقه است که توانسته جایزه نهایی مسابقه را از آن خود نماید.

الیسن پورتر

این شرکت کننده در زمان شرکت در این مسابقه توانست جنجال زیادی به وجود آورد زیرا اجرای او بسیار خیره کننده بود و توجه همه افراد را به خود جلب نمود.

معروف ترین مربیان برنامه the voice چه کسانی هستند؟

در ادامه این قسمت درباره معروف ترین مربیان این برنامه صحبت خواهیم نمود و شرح توضیحات بیشتر خواهیم پرداخت. با توجه به اینکه در این برنامه مربیان مطرح معرفی شرکت کردند و برای انتخاب نفرات نهایی مسابقه تصمیم می‌ گیرند و جذابیت های مسابقه بیشتر شده است، طبیعی است که معرفی این مربی ها حائز اهمیت باشد.

شکیرا

شکیرا ایزابل مبارک ریپل یکی از خوانندگان و ترانه نویس های کلمبیایی می باشد و در تاریخ دوم فوریه و در سال ۱۹۷۷ متولد شده و یکی از معروف ترین سلبریتی های جهان است که جنجال ها و حواشی زیادی همیشه با او همراه بوده است. خوانندگی او از ۱۳ سالگی آغاز شد و بعد از آن توانست چندین آلبوم را پی در پی منتشر کند که برخی با شکست و برخی نیز با موفقیت بسیاری همراه بود. این خواننده نیز یکی از داوران این مسابقه شناخته شده است.

الیشیا کیز

الیشا کیز متولد بیست و پنجم ماه ژانویه در سال ۱۹۸۱ می باشد. او پیانیست و بازیگر و ترانه سرا کشور آمریکا می باشد و تاکنون ۱۵ بار جایزه گرمی پر اعتبار ترین موسیقی در جهان به این فرد رسیده است و یکی از بهترین مربی های این مسابقه می باشد و از نبوغ بالایی برخوردار است.

آریانا گرانده

آریانا گرانده در تاریخ بیست و ششم ماه ژوئن در سال ۱۹۹۳ متولد شده است و خواننده بازیگر و ترانه نویس متولد کشور آمریکا است و در شهر بوکان راتون فلوریدا زاده شده است. او حرفه خود را از سن ۱۵ سالگی با نمایش موزیکال در ۱۳ تئاتر آغاز کرد و به خاطر همین توانست در بسیاری از نقش های دیگر نیز ایفای نقش کند و در خوانندگی نیز به شهرت زیادی دست پیدا کند.

تا کنون چند فصل از برنامه the voice ساخته شده است؟

با توجه به اینکه بیش از یازده سال است که از ساخت این مسابقه می گذرد می توان انتظار داشت که بیش از یک سری و یک فصل از این مسابقه در دست باشد. هم اکنون ۱۸ فصل از این مسابقه ساخته شده است و همین باعث شده تا عده زیادی بخواهند برندگان این فصل‌ ها را بشناسند و درباره نحوه رقابت میان این بازیکنان بدانند. از این رو می‌ توان این فصول را در یوتیوب را در اینستاگرام مشاهده نمود.

آیا برنامه the voice برای فارسی زبان ها هم وجود دارد؟

این برنامه برای فارسی زبان ها به گونه ها و انواع متفاوت دیگر ساخته شده است که از جمله آنها می‌ توان به عصر جدید اشاره نمود که برای ایرانیان ساخته شده و به نوع خود توجه بسیاری از ایرانی ها را به خود جلب نموده است. به هر حال زمانی که یک برنامه برای نخستین بار ساخته می شود، باعث می شود که عده بیشتری در سراسر جهان از آن ایده بگیرد و به ساخت انواع مشابه آن بپردازند.

سازندگان برنامه the voice چه کسانی هستند؟

سازندگان این برنامه به طور مشخص و دقیق اعلام نشده اند اما به طور کلی می دانیم که کشور سازنده این برنامه برنامه ایالات متحده آمریکا است و در شبکه ام بی سی آمریکا به پخش می رسد. به هر حال تهیه کننده و سازنده این برنامه حتما از هوش و نبوغ بالایی برخوردار بوده که توانسته این برنامه را برای نخستین بار در جهان به پخش و ساخت برساند و همین باعث شده تا این برنامه به عنوان سرچشمه ساخت بسیاری از برنامه‌ های مطرح دیگر شناخته شود و توجه افراد را به خود جلب نماید.

برنامه د ویس آف پرشیا چگونه است؟

نحوه پخش و اجرای این برنامه این گونه است که در مرحله اول، اول شرکت کننده ها شروع به خواندن آواز می کنند و بعد از آن داوران به گوش دادن به نحوه اجرای این خوانندگان می پردازند اما نکته این است که داوران نباید در ابتدا ظاهر تماشاچی ها را ببینند و باید ابتدا تنها به صدای آواز خواندن آن ها گوش دهند.

برای این کار برنامه شرایطی را فراهم کرده که داوران در ابتدای ورود تماشاچی ها پشت به این افراد بشینند و به صدای شرکت کننده مسابقات گوش دهند و اگر از اجرای شرکت کننده ها لذت بردند و از نحوه اجرای شرکت کننده ها خوششان آمد، می توانند با فشار دادن دکمه های صندلی خود به سمت شرکت کننده ها بچرخند. اگر تنها یکی از داوران از اجرای شرکت کننده خوشش آمد و برگشت همان داور مربی آن شرکت کننده ای باشد و اگر تعداد بیشتری از داورها صندلی خود را برگرداندند و رو به شرکت کننده چرخیدند یکی از آنها توسط شرکت کننده برای مربی بودن او انتخاب می شود و انتخاب مربی در این شرایط بر عهده خود تماشاچی می باشد.

مربی ها پس از آنکه تیم شاگردان خود را برگزیدند، آموزش آنها را شروع می‌ کنند و شاگردان خود را برای ورود به مراحل بعدی مسابقه آماده می‌ کنند. این رقابت در چندین هفته ادامه پیدا خواهد کرد و در هر مرحله از آن برخی از شرکت‌ کنندگان حذف می‌ شوند و در نهایت تعداد کمی به مرحله آخر صعود می کنند. بعد از آن که تعدادی از افراد در آخر به مرحله نهایی صعود کردند، توسط مربیان به فینال می رسند و آنگاه صدای برتر فصل از مسابقه انتخاب خواهند شد. جایزه نفر اول این رقابت معادل ۱ میلیون دلار می باشد. بنابراین طبیعی است که این مسابقه برای بازیکنان شرکت کنندگان از اهمیت خاصی برخوردار باشد.

داوران برنامه برنامه د ویس آف پرشیا چه کسانی هستنئد؟

داوران این مسابقه افرادی چون آلیشا کیز و شکیرا و آریانا گرانده اند که البته افراد دیگری نیز به عنوان داور این مسابقه شرکت کرده اند و هر کدام به نوعی به جذابیت این مسابقه افزوده اند.

روز و ساعت پخش برنامه the voice

زمانی که در سال ۲۰۱۱ اعلام شد که این برنامه در حال ساخت و تولید می باشد و قرار است یکی از برنامه های بسیار پرهیجان در زمینه استعداد یابی و یافتن ستاره های موسیقی برگزار شود، عده زیادی کنجکاو شدند بدانند که زمان پخش قسمت های اصلی و زمان پخش تکرار این برنامه چه گونه می باشد و پخش اصلی این برنامه در چه زمان و چه تاریخی و چه روزی اعلام می شود. به همین دلیل همواره به دنبال اخبار جدیدی از این برنامه بودند.

زمان پخش این برنامه بعد از یک وقفه طولانی که در ششم اکتبر ۲۰۱۸ به پایان رسید تا به این لحظه تغییری نکرده است و شما می توانید با مراجعه به صفحه اینستاگرامی این برنامه درباره زمان پخش زمان تکرار این برنامه اطلاعاتی را به دست آورید. ام بی سی پرشیا شبکه تلویزیونی است که اجرا و پخش این برنامه را بر عهده گرفته و از حد زیادی از بینندگان آمریکایی دائماً پیگیر دنبال کننده این برنامه هستند. پس طبیعی است که زمان تکرار پخش این برنامه نیز مورد سوال قرار گرفته باشد و تنها با دنبال کردن صفحه اینستاگرام این برنامه می توان درباره زمان پخش زمان تکرار آن به طور کامل و جزئیات بیشتر اطلاعاتی را به دست آورد.

آیا امکان دانلود قسمت های برنامه the voice وجود دارد؟

زمانی که در هر فصل از مسابقات برنده برنامه the voice اعلام می شود و پشت صحنه و پشت پرده برنامه the voice در قالب یک قسمت جداگانه به پخش می رسد، بسیاری از افراد علاقه مند به این گونه برنامه ها سعی می کنند تا از این قسمت ها ایده بگیرند و مدل خاص به خود را تولید کنند. برای مثال می توان به برنامه the voice فارسی و برنامه the voice ایرانی نیز اشاره نمود که همانند برنامه استعداد یابی the voice، شروع به ساخت مدل ایرانی این برنامه را نمودند. بعد از هر بار انتشار برنامه د ویس می توان برنامه د ویس آف پرشیا را از یوتیوب به طور کامل مشاهده نمود و همچنین تکه هایی از آن را در شبکه مجازی اینستاگرام دنبال کرد. برنامه استعداد یابی د ویس در برخی از سایت های معتبر قابل پیگیری است و حتی مشابه برنامه د ویس فارسی و برنامه د ویس ایرانی را نیز می توان از همین طریق دنبال نمود.

سوالات متداول

  1. برنامه the voice متعلق به کدام کشور است؟

    این برنامه متعلق به آمریکا است.

  2. برنامه the voice از کدام شبکه تلویزیونی به پخش می رسد؟

    این برنامه از کانال ان بی سی پخش می شود.

  3. برنامه برترین صدا چند فصل دارد؟

    تا کنون ۱۸ فصل از این برنامه ساخته شده است.

5/5 - (2 امتیاز)
pedar
pedar
مدرس زبان و نویسنده سایت ایرانیان سلبریتی مرجع سلبریتی های ایرانی و خارجی هستم.