سلبریتی های متولد بهمن چه کسانی هستند؟ لیست معروف ترین متولدین بهمن

سلبریتی های متولد بهمن افرادی هستند که نکته سنج و تودار هستند. رفتاری عاقلانه و استوار دارند و در انجام کارها خونسرد می باشند. آنها دوست دارند تا مستقل باشند و زندگی آرام و دور از هیاهویی را تجربه کنند. در انجام کارها ثابت قدم هستند و دوست دارند تا برای انجام آنها تا جایی که امکان دارد از دیگران کمک نمی گیرند و دوست دارند تا خودشان آن را به تنهایی انجام دهد. حس ششم قوی دارند و آزادیخواه و کمک رسان هستند. دوست دارند تا آسان زندگی کنند و پرسه زدن در خیابان یا پارک از علاقمندی های اصلی آنها به شمار می رود. در این مقاله قصد داریم تا شما را با برخی از اینفلوئنسرها که در این ماه به دنیا آمده اند را آشنا کنیم. با iraniancelebrity همراه باشید.

سلبریتی های ایرانی متولد بهمن

سلبریتی های ایرانی متولد بهمن

1- صادق هدایت

صادق هدایت، نویسنده، روشنفکر و مترجم مشهور ایرانی بود که در 28 بهمن سال 1281 در تهران به دنیا آمده بود. او را به دلیل داستان هایی که نوشته و خدماتی که در این راه انجام داده، به همراه استادان دیگری مانند محمد علی جمال زاده، بزرگ علوی و صادق چوبک از پدران داستان نویسی نوین ایرانی یاد می کنند. او به خاطر سبک نوینی که در داستان نویسی ایرانی معرفی کرده بود، پرچم دار بود و به باور بیشتر پژوهشگران، یکی از مشهورترین و درخشان ترین اثر داستانی او رمان بوف کور می باشد. در رشته مترجمی، اثرات معروفی مانند زند و هومن یسن را نیز ترجمه کرده است. این اثر را آنتون چخوف، فرانتس کافکا و آرتور شنیتسلر و ژان پل سارتر نوشته اند. یکی دیگر از کارهای طلایی او را می توان ترجمه متونی از زبان پهلوی به فارسی امروزی دانست که برای نخستین بار او این کار را انجام داده بود.

صادق زمانی که مدرسه را به دلیل چشم درد ترک کرد و پس از یک سال دوباره تحصیلاتش را از مدرسه فرانسوی ها آغاز کرد، در این مدرسه با ادبیات جهانی آشنا شد و علاوه بر آن، به علم های خفیه و متافیزیک علاقمند شد. در دوران جوانی از خوردن گوشت امتناع کرد و کتابی در مورد گیاه خواری منتشر کرد. صادق بر این باور بود که اگر انسان ها می خواهند جنگی اتفاق نیافتد باید در ابتدا از کشتن و خوردن حیوانات دست بردارند. بارها در کتاب هایش می نویسد که گوشت خواری سبب می شود که فرد درنده شود. این نویسنده تا به حال چند بار اقدام به خودکشی کرده است. در سال 1307 خود را در رودخانه مارن فرانسه می اندازد اما قایقی او را نجات می دهد. او آثار زیادی را پس از آن روانه بازار کرد. اما سرانجام در 19 فروردین سال 1330 در شهر پاریس فرانسه در حالی که 48 ساله بود خودکشی کرد.

2- افشین قطبی

مربی ایرانی است که در 19 بهمن سال 1343 در شهر شیراز به دنیا آمده است. او مدتی را به عنوان مربی در تیم ملی کشورمان خدمت کرده است. همچنین در رده باشگاهی هدایت تیم های پرسپولیس و فولاد خوزستان را نیز بر عهده داشته است. زمانی که نوجوان بود به کشور آمریکا مهاجرت کرد. در این کشور فوتبال را دنبال کرد و مدتی را نیز به عنوان کمک مربی در تیم ملی این کشور کار کرده است. همچنین این مربی مشهور با گاس هیدینگ، دیک آفوکات و پیم فربیک همکاری کرده است. در سال 2007 میلادی برای بر عهده گرفتن هدایت تیم فوتبال پرسپولیس به کشورمان بازگشت. در همان سال این تیم را به عنوان قهرمانی لیگ برتر کشورمان رساند و مشهور شد. اما سال بعد از آن اعلام کرد که در ایران امنیت ندارد و استعفا داد و از این خارج شد. دوباره در سال 1388 پس از اینکه علی دایی به عنوان سرمربی تیم ملی کنار رفت، به عنوان فرد بعدی مشغول به کار شد.

از سال 1984 تا سال 1988 هدایت تیم فوتبال زنان دانشگاه جنوب کالیفرنیا را بر عهده داشته است. پس از آن به عنوان مربی فنی به تیم ملی فوتبال این کشور پیوسته است. سپس به مدت دو سال به عنوان آنالیزور تیم ملی فوتبال کره جنوبی کار کرده است و بعد از آن به تیم سوون سامسونگ پیوسته است. افشین دوباره به آمریکا برمی گردد و به عنان کمک مربی در تیم لس آنجلس گلکسی مشغول به کار می شود اما پیشنهاد بهتری از تیم ملی فوتبال کره جنوبی به او می شود و آمریکا را به مقصد سئول ترک می کند. سسپس به تیم پرسپولیس می آید و پس از آن هدایت تیم ملی کشورمان را برعهده می گیرد. او بالاخره پس از چند سال دوباره با بر عهده گرفتن هدایت تیم فولاد خوزستان به فوتبال کشورمان بر می گردد اما دوران چندان موفقی را پشت سر نگذاشت.

3- محمود فرشچیان

نقاش معاصر ایرانی است که در 4 بهمن سال 1308 در شهر اصفهان به دنیا آمده است. در زمینه نقاشی چنان توانمند بود که برخی از آثار او را بعضی از وزیران امور خارجه به سفرا  وزرای کشورهای خارجی هدیه می دادند. آثار بی نظیر او در تمام کشورهای جهان از جمله آمریکا، فرانسه، انگلستان و چندین کشور دیگر به نمایش گذاشته شده است. او در سال 1393 به پاس خدمات ارزنده ای که در طول سال ها انجام داده است، نشان افتخار جهادگر در عرصه فرهنگ و هنر را داده اند. پدرش زمانی که کودک بود او را نزد دوستش که نقاش بود برد تا زیر دست او کار کند. میرزا آقا امامی استاد او بود و از همان ابتدا دریافت که محمود استعدادی بی نظیری است و تلاش کرد تا به او آموزش بدهد. پس از مدتی او زیر دست عیسی بهادری رفت و سپس به مدرسه هنرهای زیبای اصفهان منتقل شد.

از آنجا مدتی را برای آموختن هنرهای زیبا به کشورهای اروپا رفت و چندی سالی را در زمینه فرهنگ های این کشورها را به پژوهش پرداخت. او گفته بود که جزء اولین افرادی بوده که با قلم و دفتر وارد موزه می شده و آخرین کسی بوده که از موزه خارج می شد. زمانی که به ایران بازگشت از طرف اداره کل هنرهای زیبایی تهران پیشنهاد همکاری دریافت کرد و در همان جا مشغول شد. او در پست مدیریت اداره ملی و استادی دانشکده زیبایی کار می کرد و چند سالی تلاش های بسیاری کرد. در حال حاضر این استاد در ایالت نیوجرسی آمریکا زندگی می کند و برخی از مواقع در سفرهای دوره ای به ایران می آید. او دستی معیوب داشته که زمانی که از امام هشتم شفا گرفته، به عضویت خادم افتخاری وی درآمده است.

سلبریتی های بازیگر متولد بهمن

سلبریتی های بازیگر متولد بهمن

1-علی نصیریان

بازیگر، کارگردان، سینما، تئاتر و تلویزیون ایرانی است که در 15 بهمن سال 1313 در شهر تهران متولد شده است. همچنین او نویسنده ای قابل است. در سال 1380 بود که به خاطر تلاش های مکرر و آثاری که در تاریخ سینمای ایران بر جای گذاشت، به عنوان چهره ماندگار ایرانی شناخته شد و نشان درجه یک هنری را از ان خود کرد. زمانی که کودک بود به تماشای تغزیه های نمایشی می رفت و از همان زمان به بازیگری علاقمند شد. هر جا که معرکه گیری، پرده خوانی، نقالی و خیمه شب بازی برپا بود، یکی از تماشاگران پر و پا قرص آن علی نصیریان بود. از همکلاسی های او در دوران دبیرستان می توان به جمشید لایق، اسماعیل داورفر و مهدی فتحی اشاره کرد. در این کلاس انها موسیقی، تئاتر و ادبیات یاد می گرفتند.  در سال 1332 از طریق همکلاسی خود به نام فهیمه راستکار با شاهین سرکیسیان آشنا شد.

پس از این آشنایی بود که زندگی هنری این بازیگر آغاز شد. او در اولین دوره مسابقات نمایش نامه نویسی با نمایش بلبل سرگشته شرکت کرد و اولین جایزه آن را از آن خود کرد. یک سال پس از آن اداره ای به نام هنرهای نمایشی افتتاح شد و از نصیریان خواسته شد تا در آنجا کار کند. او آنجا گروه تئاتری راه اندازی کرد و با افراد مشهور دیگری کار کرد. سپس کلید بازی در نمایشنامه های تلویزیون از همانجا زده شد. اولین حضور او در فیلم های سینمایی با فیلم گاو به کارگردانی داریوش مهرجویی رقم خورد. از آثار معروف سینمایی که این سلبریتی در آن نقش آفرینی کرده است، می توان به آقای هالو، پستچیف کفش های میرزا نوروز، شیر سنگی، ناخدا خورشید، هزاردستان، سال های خاکستر، بوی پیراهن یوسف، میوه ممنوعه و شهرزاد اشاره کرد.

2- علیرضا خمسه

بازیگر، فیلم نامه نویس، کارگردان و مجری تلویزیونی ایرانی است که در 9 بهمن سال 1331 در تهران به دنیا آمده است. در سال 1360 برای اولین بار در فیلم سینمایی مرگ یزدگرد بازی کرد و خود را به سینمای ایران شناساند. او به خاطر بازی در فیلم بیست جایزه سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد را از جشنواره فیلم فجر در سال 1387 دریافت کرد. این بازیگر تحصیلات عالی خود را در دانشگاه شهید بهشتی در رشته روانشناسی به اتمام رسانده است. در سال 1357 به کشور فرانسه مهاجرت کرد و در آنجا دوره های پانتومیم، حرکات بدنی و بازیگری را یاد گرفت. پس از دو سال دوباره به ایران بازگشت و در سال 1360 به او پیشنهاد کاری داده شد.

استایل خاص و نوع چهره ای که داشت به همراه میمیک صورتی که در هنگام صحبت کردن داشت، توجه کمدین سازهای ایران را به خود جلب کرد. پس از اینکه فیلم مرگ یزدگرد را بازی کرد، بیشتر کارگردانان کمدی به سراغ او رفتند و کارهایی مانند نوروزنامه، هوشی و موشی، بورزید و بخندید، حواستو جمع کن و نگاه سوم را کار کرد. در سال 1367 او در کنار بزرگانی مانن علی نصیریان، ایرج طهماسب و گوهر خیر اندیش نقش آفرینی کرد. روز باشکوه نام این فیلم بود و استقبال خوبی هم از آن شد اما از زمانی که در مجموعه تلویزیونی هوشیار و بیدار در سال 1367 بازی کرد، مورد توجه عام و خاص قرار گرفت. از آخرین کارهای او مجموعه تلویزیونی پایتخت می باشد که تا به حال 5 سری از آن ساخته شده است. او در این مجموعه نقش بابا پنجعلی را بازی می کند.

3- شهاب حسینی

بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر می باشد که در 14 بهمن سال 1352 به دنیا آمده است. او یکی از سلبریتی های متولد بهمن است که در سال 1387 به خاطر بازی در فیلم سوپر استار موفق شد تا جایزه سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد را از جشنواره فیلم فجر دریافت کند. همچنین یکی از مهمترین جوایز فردی او دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره فیلم کن به خاطر بازی در فیلم فروشنده می باشد. کارگردانی این فیلم را آقای اصغر فرهادی بر عهده داشت. علاوه بر آن، او یکی از بازیگرانی است که موفق شده تا خرس نقره ای بهترین بازیگر مرد جشنواره بین المللی فیلم برلین را در سال 2011 از آن خود کند. او این جایزه را به خاطر بازی در فیلم جدایی نادر از سیمین دریافت کرده است.

نخستین فیلمی که او در حوزه سینما بازی کرده است، فیلم رخشاره بود که کارگردانی آن را امیر قویدل بر عهده داشت. واکنش پنجم، این زن حرف نمی زند، زهر عسل ، رستگاری در هشت و بیست دقیقه و چندین فیلم دیگر از هنرنمایی او به یادگار مانده است. او به خاطر بازی در فیلم رستگاری در هشت و بیست دقیقه نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد جشنواره فیلم فجر شد. اما عرصه کارگردانی خود را در سال 1392 با ساخت فیلم ساکن طبقه وسط شروع کرد. همچنین او دو سال بعد از آن فیلم کوتاهی به نام بیا با من را ساخت. آخرین فیلمی که او ساخته فیلم مقیمان ناکجا می باشد.

4- رویا نونهالی

بازیگر و کارگردان سینما، تلویزیون و تئاتر است که در 24 بهمن سال 1341 در تهران به دنیا آمده است. او دارای اصالتی مازندرانی می باشند. به خاطر تجربه ای که در زمینه سینما دارد از او برای داوری در سی و پنجمین دوره جشنواره فیلم فجر دعوت شد و در حال حاضر در برنامه عصر جدید به عنوان داور فعالیت می کند. او در سال 1367 به خاطر بازی در فیلم عروسی خوبان، جایزه سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن را از هفتمین جشنواره فیلم فجر دریافت کرد. سپس در سال 1997 فیلم برای بازی در فیلم فصل پنجم از جشنواره رامی ین فرانسه تندیس طلایی بهترین بازیگر زن را نیز برنده شد. او در سال 78 نیز از هجدهمین جشنواره فیلم فجر سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش دوم زن را برای فیلم بوی کافور عطر یاس را از آن خود کرد.

سپس او در سال 1382 در فیلم خواب و بیدار نقش آفرینی کرد و از هفتمین جشن حافظ جایزه بهترین بازیگر زن درام تلویزیونی را دریافت کرد. یک سال پس از آن برای بازی در فیلم ماهی ها عاشق می شوند، از نهمین جشنواره دنیای تصویر برای بازی جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن را در کارنامه خود ثبت کرد. آخرین جایزه های او در سال 97 بدست آمد که برای بازی در سیرال شهرزاد و فیلم کوتاه هایلایت به ترتیب جایزه های بهترین بازیگر زن را از هجدهمین جشن دنیای تصویر و جایزه بهترین بازیگر زن به عنوان زن الهام بخش را از جشنواره فاستیگوس آمریکا از آن خود کرد.

سلبریتی های خواننده متولد بهمن

سلبریتی های خواننده متولد بهمن

1- شادمهر عقیلی

خواننده، ترانه سرا، تهیه کننده موسیقی و بازیگر ایرانی است که به عنوان یکی دیگر از سلبریتی های متولد بهمن شناخته می شود. او در هتفتمین روز بهمن در سال 1351 به دنیا آمده است. زمانی که کودکی بیش نبود، با تماشای سازهای موسیقی به آنها علاقه پیدا کرد. او در هنرستان موسیقی ثبت نام کرد و تحصیلات خود در این زمینه را پیش برد. سپس در سال 1376 با گروهی از همین هنرستان به واحد موسیقی صدا و سیما رفتند. در آن زمان فواد حجازی نیز عضو آن گروه بود و در همان موقع بود که او با خشایار اعتمادی و علی رضا عصار دوست شد. بهار من اسم اولین آلبوم او بود که به صورت بی کلام ضبط شده بود. آن آلبوم مورد استقبال قرار گرفت و موجب شد تا شادمهر مصمم تر پیش رود. سپس آلبوم دهاتی را منتشر کرد که موجی بزرگ از خود منتشر کرد و موجب شد تا بیشتر موسیقی های پاپ پس از انقلاب را تحت تاثیر خود قرار دهد.

این خواننده توانست با این آلبوم رکورد فروش موسیقی را بزند. گفته می شود که فروش آن بیش از دو و نیم میلیون نسخته بوده است. سپس یک آلبوم دیگر را با نام گل یاس را هم منتشر کرد که گفته می شود با اهداف سیاسی انجام شده است. سپس در فیلم سینمایی پر پرواز به نقش آفرینی پرداخت. او در این فیلم نقش خواننده ای را بازی می کند که به او مجوز انتشار آثارش را نمی دهند و قصد دارد به همین خاطر از کشور خارج شود. اما سرانجام داستان همین فیلم هم برای او اتفاق افتاد و در سال 1380 پس از اینکه فیلم شب برهنه اکران شد، ایران به ترک کرد و در کشورهای کانادا و آمریکا به ادامه فعالیت خود پرداخت.

2- علیرضا عصار

خواننده، آهنگساز و نوزنده ایرانی است که در 4 بهمن سال 1348 در تهران به دنیا آمده است. تحصیلات عالی خود را در رشته حقوق تا مقطع کارشناسی به پایان رسانده است. او از 5 سالگی شروع به یادگیری نواختن پیانو را آغاز کرد و زیر دست کاووس سمندر کار با این ساز را یاد گرفت. زمانی که تنها 16 سال داشت اولین کنسرت خود در حالی که مسئول نواختن پیانو را تجربه کرد. سپس دوباره در سن 22 سالگی در همین پست در تئاتر پیروزی در شیکاگو هنرنمایی کرد. از ترانه عیدانه اولین تجربه خوانندگی او به طور رسمی یاد می شود.

او این قطعه را به سفارش مرکز موسیقی سازمان صدا و سیما اجرا کرد. سپس پیشنهاد شد تا او قطعه فیلم سینمایی مرد عوضی را بخواند و پس از آن با خواننده مشهور دیگری به نام محمد اصفهانی قطعه قدسیان آسمان را به طور مشترک اجرا کرد. علاوه بر آن، این خواننده با شادمهر عقیلی هم یک ترانه مشترک به نام باغ زندگی دارد که یکی از معروف ترین کارهای او به شمار می رود. شهرداد روحانی یکی دیگر از موزیسین هایی است که به طور مشترک آلبوم نهان مکن را اجرا کرده است.

3- حسن ریاحی

موسیقی دان و آهنگساز معروف ایرانی است که در 22 بهمن 1323 در شهر شیراز به دنیا آمده است. او سابقه ریاست هیئت داوران جشنواره موسیقی فیلم فجر را در کارنامه خود دارد. موسیقی سرود ملی فعلی ایران را او نواخته است. زمانی که کودک بود از پدرش طریقه کار با پیانو را یاد گرفت. در سن 12 سالگی نام او را در هنرستان موسیقی ثبت نام کردند و از همان زمان وارد دنیا حرفه ای شد. تخصص او نواختن ساز ویولن بود. پس از مدتی تصمیم گرفت تا برای ادامه تحصیلات خود به آمریکا برود. او تحصیلات عالی خود را تا مقطع کارشناسی ارشد در رشته موسیقی از در دانشگاه تمپل و کمبز فیلادلفیای آمریکا به پایان رساند.

سپس در سال 1361 توانست تا مدرک دکترای موسیقی خود را از همان دانشگاه دریافت کند. زمانی که به ایران برگشت، از طرف واحد موسیقی سازمان صدا و سیما پیشنهادی دریافت کرد و در همان جا مشغول به کار شد. در حال حاضر هم مسئولیت هایی در دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد دارد. همچنین این موسیقی دان آلبومی به نام بوی بهار را نیز به بازار عرضه کرده است که تک آهنگ هایی را دارد. او تا به حال پست های مختلفی داشته که می توان به معاون و مدیر هنری تالار رودکی، رئیس هنرستان آواز رودکی، عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد تهرانف مدیر پژوهش هنر دانشکده هنر و معماری، سر دبیر مجله موسیقی، ریاست گروه موسیقی دانشکده صدا و سیما، ریاست انجمن آهنگسازان جوان صدا و سیما و چندین پست دیگر که در آنها خدمت کرده است.

سلبریتی های متولد بهمن در زمینه سینما

سلبریتی های متولد بهمن در زمینه سینما

یکی از سلبریتی های متولد بهمن که در زمینه سینما و تلویزیون بسیار فعال بوده و دستاوردهای مختلفی را کسب کرده است، علیرضا خمسه می باشد. او پانتومیم را در کشور فرانسه آموخت و زمانی که برگشت به طور اتفاقی نظر مسئولان سینما و تلویزیون را با میمیک صورتش جلب کند. چروک صورت منحصر به فرد او موجب شد تا طنز پردازان سینما به سراغ او بیایند و خیلی سریع به یکی از ستارگان تبدیل شود.

سلبریتی های متولد بهمن در زمینه خوانندگی

سلبریتی های متولد بهمن در زمینه خوانندگی

شادمهر عقیلی یکی از خوانندگانی می باشد که در این زمینه فعالیت می کند. زمانی که کودک بود با تماشا کردن سازهای موسیقی به آنها علاقمند شد و به مدرسه موسیقی رفت و آنجا با افراد صاحب نام زیادی آشنا شد و کم کم به یکی از بزرگان این رشته تبدیل شد. از او آلبوم های بسیاری بر جای مانده است و با آلبوم دهاتی به شهرت رسید.

سوالات متداول سلبریتی های متولد بهمن

کدام سلبریتی در ماه بهمن به دنیا آمده است؟

محمود فرشچیان، صادق هدایت و چندین نفر دیگر از سلبریتی های متولد بهمن هستند که بسیار مشهور می باشند.

کدام بازیگران در ماه بهمن متولد شده اند؟

شهاب حسینی، علی رضا خمسه، علی نصیریان و رویا نونهالی از جمله سلبریتی های متولد بهمن هستند که در این ماه به دنیا آمده اند.

کدام خواننده ها در ماه بهمن به دنیا آمده اند؟

شادمهر عقیلی و علیرضا عصار از جمله موزیسین هایی به شمار می روند که در این ماه به دنیا آمده اند.

5/5 - (1 امتیاز)
ali jvd
ali jvd
مدرس زبان و تولید کننده محتوا در سایت ایرانیان سلبریتی. خبرنگار حوزه سلبریتی ها و افراد معروف از سال 2008 و دارای نشان برتر خبرنگار مجله اینترنتی سال 2022.