بهترین آهنگساز ایران کیست؟ معرفی 5 آهنگساز برتر ایرانی

صنعت موسیقی و آهنگ سازی این روز ها رنگ و لعاب تازه ای نسبت به قدیم دارد و خیلی ها را به خود وابسته کرده است. در میان و در پشت صحه های همه ترانه هایی که هر روز به انتشار در می‌آید عوامل مختلفی همچون آهنگ سازان حرفه ای فعالیت می‌کنند. بهترین آهنگساز ایران نیز در میان آهنگ سازان حرفه ای را می‌توان شناخت. البته این شناخت بیشتر توسط موسیقی دوستان صورت می‌گیرد. در این مطلب می‌خواهیم با بهترین آهنگ ساز ایرانی و یا آهنگ سازان ایرانی بیشتر آشنا شویم. پس با ما همراه شوید.

بهترین آهنگساز ایران کیست؟

بهترین آهنگساز ایران کیست؟

در میان آهنگ سازان ایرانی افراد بسیاری هستند که از کارشان می‌شود فهمید که واقعاً وابسته به حرفه ای هستند که در آن فعالیت می‌کنند. چرا که بهترین آهنگ ها را می‌سازند و با انواع ساز و آلات موسیقی آشنا هستند. این افراد همیشه روحیه دلگرمی به خوانندگان و دیگر عوامل اجرایی در پشت صحنه ترانه ها می‌دهند.

5 مورد از برترین آهنگساز های ایران

5 مورد از برترین آهنگساز های ایران

در صنعت موسیقی و ترانه سرایی، آهنگ سازان نقش و تأثیر به سزایی دارند. اگر حرفه آنان نبود شاید خواننده ها هرگز نمی‌توانستند موسیقی و ترانه مورد نظر خود را بسرایند. آهنگ سازی شغل بسیار ارزشمند و پر طرفداری است که علاقه بسیاری از مردم و هنرمندان را به خود اختصاص داده است. حال برویم با چند نمونه از بهترین آهنگ سازان ایرانی آشنا شویم و ببینیم در حقیقت بهترین آهنگساز ایران چه کسی است.

ابوالحسن صبا

ابوالحسن صبا از آهنگ سازان و نوازندگان ایرانی بود که در سال 1281 به دنیا آمد و در سال 1336 در سن 55 سالگی در اثر سکته قلبی در گذشت. او به کار های موسیقی خیلی علاقه داشت و از آهنگ سازان کلاسیک یا سنتی ایرانی بود و آثار خیلی زیبایی از خود بر جای گذاشت.

علیرضا مشایخی

علیرضا مشایخی از اساتید برجسته آهنگ سازی در ایران است. او متولد سال 1318 می‌باشد و در حال حاضر در قید حیات به سر می‌برد. وی به عنوان استاد آهنگ سازی سنتی یا کلاسیک ایرانی به شمار می‌رود و آثار بسیار عظیمی دارد.

بیژن مرتضوی

بیژن مرتضوی از موسیقی دانان، آهنگ سازان، تنظیم کنندگان نوازندگان ویولن و همچنین از خوانندگان عالی اهل ایران است. او در سال 1336 در ساری استان مازندران به دنیا آمد. تا کنون از وی آثار بسیار عالی و درجه یکی موجود است. او استاد موسیقی پاپ ایرانی می‌باشد.

مرتضی پاشایی

مرتضی پاشایی یک خواننده و آهنگ ساز جوان ایرانی بود که در سبک موسیقی پاپ ایرانی فعالیت می‌کرد و در سال 1393 در اثر بیماری سرطان از دنیا رفت. او تا کنون آثار ارزشمند زیادی داشته و هنوز که هنوزه با گذشت سال ها از مرگ او، آثارش مورد استقبال ترانه دوستان می‎‌باشد.

محمد رضا شجریان

محمد رضا شجریان از اساتید برجسته موسیقی و آهنگ سازی ایرانی بود که در سبک سنتی فعالیت می‌کرد. وی در سال 1399 در سن 80 سالگی بر اثر سرطان کلیه دار فانی را وداع گفت و در جوار آرامگاه فردوسی در شهر توس به خاک سپرده شد. وی علاوه بر موسیقی، در زمینه خط نستعلیق و تلاوت قرآن نیز استاد برجسته ای بوده است و با دعای ربنا در جهان شهرت دارد.

نمی‌شود در میان بهترین آهنگسازان ایران شخص خاصی را به عنوان برترین نفر اعلام کرد. چرا که همه آن ها به سبک خاص و زیبایی به کار خود پرداخته اند به طوری که مورد استقبال همگان قرار گرفته اند. پس انتخاب بهترین آهنگساز ایرانی در میان این همه آهنگساز کار چندان ساده ای نیست.

بهترین آهنگساز رپ ایران

بهترین آهنگساز رپ ایران

آهنگ های رپ از جمله آهنگ هایی هستند که چند سالی می‌شود در میان موسیقی ها رایج شده است و در زمان های قدیم رنگ و بویی نداشت. این سبک موسیقی طرفداران خاصی را به خود اختصاص داده و مورد استقبال آحاد مردم نیست. آهنگ های رپ هم مثل بقیه آهنگ ها احتیاج به آهنگ سازان حرفه ای دارد و در همین زمینه افراد زیادی مشغول به آهنگ سازی به سبک رپ بوده اند و هستند. با چند مورد از آن ها آشنا می‌شویم.

مهدیار آقاجانی

مهدیار آقاجانی یکی از برجسته ترین اساتید آهنگ سازی در زمینه موسیقی های رپ می‌باشد. او با خوانندگان رپ زیادی که به آن ها رپر گفته می‌شود همکاری های فراوانی داشته است. هیچکس مشهورترین این افراد می باشد.

سعید دهقان

سعید دهقان با فعالیت در زمینه آهنگ سازی ترانه های رپ جایگاه ویژه ای در بین آهنگ سازان هم دوره ای خود دارد. او با بسیاری از رپر ها فعالیت خود را به صورت همکاری به اشتراک گذاشته است.

کچی بیتز

خشایار اس ار ملقب به کچی بیتز از ترانه سازان و خوانندگان ایرانی در زمینه رپ می‌باشد. او تا کنون آهنگ های زیادی ساخته و حتی با رپر های معروف به خوانندگی پرداخته است. پیشنهاد می کنیم از مقاله بهترین خواننده های رپ نیز بازدید به عمل آورید.

بهترین آهنگساز تاریخ ایران

بهترین آهنگساز تاریخ ایران

هر کشوری در هر زمینه ای دارای تاریخچه ای می‌باشد. یکی از این تاریخ ها تاریخ موسیقی و آهنگ سازی و به طور کلی نوازندگی است. کشور ایران دارای قدمت و تمدنی عالی از دیرباز تا کنون می‌باشد و یکی از موارد تاریخی آن آهنگسازی است. در تاریخ ایران آهنگ سازان بسیار زیادی وجود داشته اند که از جمله بهترین آهنگ ساز های دنیا محسوب می‌شوند. عده ای از آن ها فوت شده اند و مربوط به سال های خیلی گذشته هستند که در زمینه سنتی و یا کلاسیک فعالیت می‌کردند. در حال حاضر بیشترین آهنگ سازی ها مربوط به موسیقی های پاپ می‌باشد. البته آهنگ سازی سنتی یا کلاسیک هم هنوز از میان نرفته است.

با این وجود در میان این همه آهنگ ساز حرفه ای و کار درست، واقعاً کار سختی است که شخص خاصی را به عنوان بهترین شخص در تاریخ آهنگ سازی و موسیقی ایران انتخاب کنیم. چرا که غالباً آن ها افرادی زبده و عالی مقام در حرفه خویش بوده اند و هستند.

با این حال در زمان جدید اگر بخواهیم بهترین آهنگساز در ایران از میان بهترین آهنگسازان داخل ایران را پیدا کنیم می‌توان به اساتیدی همچون محمد رضا شجریان اشاره کنیم. اما راجع به انتخاب بهترین آهنگسازان رپ ایران شاید کار سخت باشد چرا که اکثر آن ها به صورت زیر زمینی به فعالیت می‌پردازند و قابلیت شناسایی آنان به طور رسمی اندکی دشوار است.

بهترین آهنگساز حال حاضر ایران کیست؟

بهترین آهنگساز حال حاضر ایران کیست؟

همانطور که در بالا بیان شد کشور ایران دارای بهترین آهنگ سازان در جهان می‌باشد و افراد زیادی هستند که به این حرفه اشتغال داشته اند و دارند و از آن مهم تر مخاطبان زیادی که طرفدار آنان می‌باشند هستند. انتخاب بهترین آهنگساز تاریخ ایران کار چندان ساده ای نیست چون افراد بسیاری هستند که در این زمینه سنگ تمام گذاشته اند و هنر خود را برای همگان به اشتراک گذاشته اند.

بهترین آهنگساز فیلم ایران

بهترین آهنگساز فیلم ایران

جالب است بدانید در زمینه فیلم و سریال و سینمایی هم آهنگ سازان حرفه ای فعالیت داشته اند. در میان سکانس های همه فیلم ها آهنگ های خاصی به چشم می‌خورد که ابداء آن ها کار هر کسی نیست و باید توسط آهنگسازان حرفه ای طراحی شود. این آهنگ ها را حتماً تا به حال در میان سریال های فراوانی شنیده اید. خوب است که این را هم بدانید آهنگ سازان فیلم ها هم در برخی موارد آهنگ سازان موسیقی های پاپ و … می‌باشند که هنر خود را برای فیلم دوستان هم به نمایش می‌گذارند. جهت تماشای عکس های بهترین آهنگساز ایران می‌توانید با جستجویی ساده در فضای اینترنتی به دیدن آن ها بپردازید.

اینستاگرام بهترین آهنگساز ایران

اینستاگرام بهترین آهنگساز ایران

این روز ها هر شخصیت برجسته و غیر برجسته که معروف باشد یا نباشد، از مردم عادی گرفته تا شخصیت های سلبریتی و … از فضای مجازی استفاده های زیادی می‌کنند. از مشهور ترین فضاهایی که افراد در آن گرد هم آمده اند شبکه اجتماعی اینستاگرام می‌باشد. در این شبکه افراد به گذاشتن پست، استوری، لایو و … می‌پردازند و با لایک کردن و کامنت گذاشتن و اشتراک گذاری مطالب یک دیگر به سرگرمی و بحث و تبادل نظر می‌پردازند.

آهنگ سازان ایرانی هم از این قائده مستثنی نیستند و آن ها هم در این شبکه اجتماعی و دیگر شبکه های اجتماعی میشغول فعالیت و جذب مخاطب هستند. آن ها در پیج های شخصی خود تصاویر و کلیپ هایی از نمونه کار های خود را برای هوادارانشان به اشتراک می‌گذارند و از همین طریق و یا راه هایی مثل کامنت گذاشتن در زیر پست هایشان، دور همی گرمی را برای همگان فراهم ساخته اند.

شما نیز می‌توانید در شبکه اینستاگرام به جستجوی نام این آهنگ سازان حرفه ای و یا دیگران بپردازید و از شیوه و نحوه کار های آن ها با خبر شوید و بهترین آهنگ سازان حرفه ای را شناسایی کنید و از کار هایشان لذت ببرید.

سوالات متداول

آیا آهنگ سازی یک شغل است؟

بله- از جمله مشاغل پر درآمد در دنیا آهنگ سازی می‌باشد.

آیا هر کسی می‌تواند آهنگ ساز باشد؟

البته آهنگ سازی، حرفه ای است که تنها علاقه مندان به آن می‌توانند در این حرفه موفق باشند.

بهترین آهنگ ساز در ایران کیست؟

آهنگ سازان حرفه ای با تعداد زیاد در کشور ما وجود دارند که به دلیل عالی بودن همه آن ها نمی‌شود شخص خاصی را به عنوان بهترین آهنگ ساز انتخاب نمود.

آهنگ سازی چگونه حرفه ای می‌باشد؟

افراد این شغل یا حرفه با اجرا در ترانه ها کمک شایانی به کار خواننده ها می‌کنند.

5/5 - (1 امتیاز)
ali jvd
ali jvd
مدرس زبان و تولید کننده محتوا در سایت ایرانیان سلبریتی. خبرنگار حوزه سلبریتی ها و افراد معروف از سال 2008 و دارای نشان برتر خبرنگار مجله اینترنتی سال 2022.