معروف سلبریتی های متولد شهریور کدامند؟ از پهلوان تختی تا تتلو

سلبریتی های متولد شهریور زندگی آرامی را پشت سر می گذرانند. البته آنها برای اینکه به اهداف خود برسند، تلاش می کنند اما احتیاط را نیز در دستور کار قرار می دهند. محتاط و سنجیده جلو می روند. خواهان صبر و شکیببایی بسیاری هستند و دوست دارد تا طرف مقابل آنها نیز همین خصوصیات را داشته باشد. حساس، وظیفه  شناس، سودجو، پرتلاش، صبور و آرام هستند. آنها افرادی سرمایه دار هستند و فکر اقتصادی دارند. خونسرد و متکی به خود هستند و در بین آنها روشنفکر و دانشمند نیز وجود دارد. مبتکر و پر انرژی می باشند و در انجام کارهای خود ثابت قدم هستند. در این مقاله قصد داریم تا شما را با چند تن از افرادی که در این ماه به دنبا آمده اند آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

سلبریتی های ایرانی متولد شهریور

سلبریتی های ایرانی متولد شهریور

1- غلامرضا تختی

کشتی گیر معروف ایرانی است که در 5 شهریور 1309 در تهران به دنیا آمده است. به او لقب جهان پهلوان را داده اند و برخی ها ازا و به عنوان پهلوان یاد می کنند. این کشتی گیر چندین دهه بود که به یکی از چهره های ورزشی ایران شناخته می شود. او در فعالیت های سیاسی نیز شرکت می کرد و یکی از اعضای شورای مرکزی جبهه ملی ایران به شمار می رفت. از تختی به عنوان اولین فردی  یاد می شود که توانست مدال طلای تاریخ ورزش ایران در مسابقات المپیک را در رقابت های المپیک سال 1956 ملبورن کسب کند.

این کشتی گیر تا به حال توانسته یک مدال طلا و دو مدال نقره المپیک، دو مدال طلا و دو مدال نقره مسابقات قهرمانی جهانا و یک مدال طلای بازی های آسیایی را کسب کند که به همین خاطر نام او در لیست برترین های قرن فیلا قرار گرفته و رتبه سیزدهم را از آن خود کرده است. همچنین تصویر او در کنار دو کشتی گیر دیگر ایرانی به نام های امامعلی حبیبی و عبدالله موحد در تالار افتخارات فیلا نصب شده است. فردین که دوست صمیمی او بود، بارها به او پیشنهاد داده بود تا در فیلم های سینمایی بازی کند اما این کشتی گیر امتناع می کرد.

2- قادر میزبانی

2- قادر میزبانی

دوچرخه سوار تیم ملی ایران است که یکی دیگر از سلبریتی های متولد شهریور می باشد. او در پانزدهم شهریور سال 1354 در شهر تبریز متولد شده است. قادر تا به حال سابقه حضور در دو المپیک 2008 پکن و 2016 ریو را در کارنامه خود دارد. همچنین او در بازی های آسیایی سال 1998 بانکوک توانسته مدال طلای این مسابقات را به گردن بیاویزد. این ورزشکار از سال 2002 دوچرخه سواری در جاده را طور حرفه ای آغاز کرد. او توانست در تور دوچرخه سواری سال 2006 که در لانگ کاوی مالزی برگزار می شود با تیم جیانت تایوان شرکت کند و به مقام قهرمانی برسد.

این دوچرخه سوار هم اکنون یکی از اعضای تیم دوچرخه سواری تبریز به شمار می رود. وی تا به حال توانسته 7 دور از مسابقات تور ایران را برنده شود که از این حیث در رتبه نخست ورزشکاران ایرانی قرار دارد. میزبانی در مسابقات المپیک تابستانی سال 2016 ریو مسن ترین بازیکن ایران بود. در مسابقات تیمی جاده این رقابت ها، نیمی از مسافت مسابقه را طی کرده بود که حادثه ای برایش پیش آمد و واژگون شد و از ادامه مسابقه بازماند.

3- علی رضا دبیر

3- علی رضا دبیر

کشتی گیر اسبق تیم ملی ایران است که در 25 شهریور سال 1356 در شهر ری به دنیا آمده است. او در رشته آزاد کشتی می گرفت و مدال طلای المپیک سیدنی استرالیا و مسابقات قهرمانی کشتی جهان را در کارنامه دارد. وی همچنین فعالیت های سیاسی هم می کرده  از سال 1385 تا سال 1396 یکی از عضوهای دوره های سوم و چهارم شورای شهر تهران بوده است. او تحصیل کرده است و تحصیلات خود را تا مقطع دکترای مدیریت انسانی ادامه داده است. گفته می شود که هم اکنون نیز او به عنوان یکی از استادیارهای عضو هیئت علمی دانشکده علامه طباطبایی مشغول به کار می باشد.

اما او در بازی های المپیک سال 2000 سیدنی شرکت کرد و خوش رنگ ترین و مهمترین مدال طلای دوران حرفه ای خود را برگردن آویخت. همچنین او تا به حال قهرمان جوانان جهان در مجارستان و فنلاند، قهرمان مسابقات جهانی و ستاره مسابقات آمریکا در سال 1998، قهرمان مسابقات جهانی در تهران در سال 1998، قهرمان نخست جام جهانی و ستاره مسابقات آمریکا در سال 1999 و چندین مدال و جایگاه قهرمانی دیگر را در کارنامه دارد.

4- فریدون مشیری

4- فریدون مشیری

شاعر معاصر ایران است که در 30 شهریور سال 1305 به دنیا آمده است. اصالت وی بختیاری است و از دوران نوجوانی به شعر سرودن روی آورده است. تشنه توفان از نخستین کارهای او در زمینه شعر می باشد که در سن 28 سالگی نوشته شد و در سال 1334 محمد حسین شهریار و علی دشتی برای او مقدمه ای نوشتند و آن را به چاپ رساندند. او خود در باره این اثر گفت که شعر های من هم وزن داشت، هم قافیه و هم اینکه دارای معنا بود. افرادی زیادی بودند که به این سبک شعر می گفتند و تبدیل به شاعر نامداری شدند. من و اخوان ثالث و نادرپور آثار سعدی، حافظ و فردوسی را به طور کامل احاطه داشتیم و در مورد آنها بارها و بارها بحث می کردیم.

5- آرش برهانی

5- آرش برهانی

یکی از بازیکنان فوتبال پیشین تیم ملی کشورمان است که در 23 شهریور سال 1362 در شهر کرمان متولد شده است. او فوتبال خود را از تیم پاس شروع کرد و درخشید. سپس به تیم استقلال تهران پیوست و چند سالی نیز در آنجا خوش درخشید. همچنین این بازیکن سابقه حضور در تیم النصر امارات را در کارنامه خود دارد. از دیگر تیم های او پیکان تهران بود که سال های پایانی بازی خود را در آن می گذراند. او با تیم های پاس و استقلال توانسته به مقام قهرمانی لیگ برتر دست یابد. همچنین این بازیکن زمانی که در تیم آبی های پایتخت توپ میزد، جام قهرمانی حذفی را هم بالای سر برد. علاوه بر آن، در این مدت توانست یک بار آقای گل لیگ برتر را هم از آن خود کند و جایزه ویژه ان را از آن خود کند.

او بالاخره در 30 فروردین سال 1396 برای همیشه کفش هایش را آویزان کرد و از این رشته خداحافظی کرد. سپس به مربیگری روی آورد و هدایت تیم های داماش تهران، جوانان استقلال و شهرداری بندر عباس را بر عهده گرفت. او زمانی که در تیم ملی امید بود توانست با این تیم در مسابقات آسیایی سال 2006 مدال برنز این مسابقات را از آن خود کند. همچنین با تیم ملی بزرگسالان کشورمان در مسابقات فوتبال غرب آسیا به مقام قهرمانی رسیده است.

سلبریتی های بازیگر متولد شهریور

سلبریتی های بازیگر متولد شهریور

1- تهمینه میلانی

کارگردان، فیلم نامه نویس، تهیه کننده فیلم، منتقد و معمار ایرانی می باشد که در تاریخ 15 شهریور سال 1339 به دنیا آمده است. این بانوی ایرانی دارای اصالتی تبریزی می باشد. در حالی که تحصیل می کرد در کارگاه آزاد فیلم هم شرکت می نمود. اگر فردا بیاید، دوستت دارم مادر، عشق و مرگ و چندین موارد دیگر از آثار او می باشد. نخستین فیلم او به نام بچه های طلاق به عنوان بهترین فیلم جشنواره فیلم فجر شناخته شد و جایزه ای که از این جشنواره گرفت را دوباره در یک فیلم دیگر با همکاری رضا بانکی و مهدی احمدی خرج کرد. سپس یک فیلم کمدی دیگری به نام دیگه چه خبر را ساخت که فروش بسیاری داشت.

برخی ها می گویند که فیلم دوزن او از بهترین کارهای دوران حرفه ای این کارگردان محسوب می شود. این فیلم در جشنواره فجر جایزه بهترین فیلمنامه را به خود اختصاص داد و در کنار آن، جایزه بهترین کارگردانی را هم از سایر فیلم ها ربود. سپس فیلم های نیمه پنهان و واکنش پنجم را با بازی نیکی کریمی ساخت. پس از آن بود که واکنش های شدیدی علیه او انجام شد و پس از اینکه فیلم نیمه پنهان در سال 1379 پخش شد، او را دستگیر کردند. او به مدت 8 روز در زندان اوین بود و در آنجا با دخترانی آشنا شد که بعد از آزاد شدن داستان زندگی آنها را در فیلم تسویه حساب نمایش داد.

2- اکبر عبدی

2- اکبر عبدی

اما یکی دیگر از سلبریتی های متولد شهریور، بازیگر سینما و تلویزیون معروفی است که سال ها در مجموعه های تلویزیونی بازی کرد. او در 4 شهریور سال 1339 در شهر تهران به دنیا آمده است. اکبر عبدی در مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما درس خوانده است. او در مراسم پایانی سی امین جشنواره فیلم فجر در سال 1391 از نحوه برگزاری این جشنواره انتقاد شدیدی کرد و گفت که من تا به حال می بایست به خاطر بازی در فیلم های متعددی جایزه بلورین می گرفتم. او همچنین در سال 1390 در برنامه پارک ملت دعوت شد و در آنجا از دستمزد پایینش گله کرد. در آن زمان او در فیلم سینمایی اخراجی ها بازی می کرد و به همین خاطر به شدت به محمد رضا شریفی نیا توپید و او را پول دوست واقعی معرفی کرد.

اما یکی از نقش های جنجالی عبدی بازی کردن در نقش زن بود که این کار را سه بار در فیلم های خواب زده ها، آدم برفی و خوابم می آد، انجام داد. اما شاید یکی از جنجالی ترین کارهای او در برنامه خنداننده رامبد جوان اتفاق افتاد که او با حسن روحانی رئیس جمهور وقت شوخی هایی را انجام داد. در سال 94 بود که رسانه های ترکیه ای خبری منتشر کردند که در آن گفته بودند که اکبر عبدی در این کشور خانه ای خریداری کرده و قصد دارد تا بقیه عمر خود را در آنجا سپری کند. جنجال های بسیاری به خاطر این خبر به وجود آمد و در این خصوص گفت که ایران هستم و مهاجرت نکرده ام و قصد هم ندارم که وطنم را ترک کنم. در حال حاضر قراردادی دارم که باید به خاطر بازی در فیلم رسوایی 2 با مسعود ده نمکی امضا کنم.

3- پارسا پیروزفر

3- پارسا پیروزفر

بازیگر سینما و تلویزیون، کارگردان، مدرس تئاتر، مترجم، نمایشنامه نویس و نقاش تلویزیون است که در 22 شهریور سال 1351 در شهر تهران به دنیا آمده است. بازی او در سریال در چشم باد از مهترین آثار او یاد می شود.  از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران توانسته مدرک کارشناسی خود در رشته نقاشی را کسب کند. همچنین او دانشجوی رشته بازیگری در آکادمی هنرهای نمایشی استاد سمندریان بوده است. گفته می شود که او داستان های مصوری را دارد که هنوز هم تصمیم ندارد که آنها را منتشر کند. نخستین حضور او در رشته تئاتر در سال 1374 در نقش ماریوس در نمایشنامه بینوایان بود.

پارسا تا به حال برنده تندیس زرین بهترین بازیگر مرد سی و پنجمین جشنواره تئاتر فجر را به خاطر بازی در تئاتر ماتریوشکا در سال 1395 دریافت کرد. همچنین او تندیس زرین بهترین بازیگر مرد را به خاطر بازی در سریال در چشم بارد در سال 1389 دریافت کرده است. اما اولین تندیس زرین او در سال 1383 به خاطر بازی در فیلم مهمان مامان کسب شد. یک سال پس از آن هم جایزه بهترین بازیگر مرد از جشنواره فیلم های آسیایی دهلی نو را بدست آورد.

4- امین زندگانی

4- امین زندگانی

بازیگر سینما و تلویزیون است که در 5 شهریور سال 1351 به دنیا آمده است. امین در رشته نمایش و ادبیات نمایشی دانشگاه آزاد واحد تهران درس خوانده است. پدرش موسیقی دان بود و به همین خاطر آشنایی با این رشته هم دارد. در ابتدا تئاتر کار می کرد و در نمایشنامه هایی مانند خروسک پریشان، همسرایی مختار، بازی تابلوی آخر، به من دروغ بگو، دو مرد و یک نیمکت، سرخ سوزان و مرغ دریایی بازی کرده است. در سال 1374 بود که با بازی در سریال وکلای جوان وارد سینما شد. پس از آن سریال های متعددی را بازی کرد که از جمله آنها می توان به به سوی پیروزی، راه سوم، چند دقیقه زندگی، همسفر، معصومیت از دست رفته، نوعروس، طلسم شدگان و چندین سریال دیگر اشاره کرد.

امین در سال 1374 به خاطر نقش آفرینی های بی نظیرش جایزه بهترین بازیگر مرد را از جشنواره تئاتر فجر کسب کرد. همچنین او به عنوان دومین بازیگر منتخب مردم در سال 1380 انتخاب شد. زن شرقی، آدمک ها، ملک سلمان، 24 سپتامبر، لالا کن، آهوی پیشونی سفید، آن دیگری و چندین اثر سینمایی دیگر از جمله آثاری است که در آنها نقش آفرینی کرده است. آخرین کاری که در حال حاضر از شبکه های سیما پخش می شود، سریال خانه امن است. او در سال گذشته نیز در سریال ملکاوان حضور داشت که از شبکه آی فیلم پخش شد.

5- مجید صالحی

5- مجید صالحی

بازیگر، کارگردان، نویسنده، تهیه کننده و ترانه سرای خوب کشورمان است که در 26 شهریور سال 1354 در تهران متولد شده است. پس از اینکه دیپلم خود در رشته ریاضی فیزیک را بدست آورد با موسسه بازیگری رسام هنر کلاس های بازیگری را آغاز کرد. در آن زمان استاد او حمید سمندریان بود. او برای اولین بار در نمایش دکتر جوشکار و تئاتر آنتیگونه فعالیت های هنری خود را استارت زد. پس از آن به تلویزیون رفت و در انجا در سبک های طنز و کودکانه کار کرد. شخصیت مجید دلبندم او را به اوج شهرت رساند و سپس این روند با نقش آفرینی در برنامه دیگر ادامه داشت. فیلم یکی بود یکی نبود یکی ازفیلم هایی بود که او جایگزین حمید جبلی شد و توانست از این فرصت برای ورود به سینما استفاده کند.

 بعد از ظهر سگی، مجردهاف مجرد چهل ساله و چندین اثر دیگر از فیلم هایی بوده است که او توانسته در آنها نقش آفرینی کند. در سال 1380 توانست مدرک کارشناسی خود را در رشته بازیگری و کارگردانی تئاتر از دانشکده هنر و معماری تهران دریافت نماید. سپس در سال 1394 نیز توانست مدرک کارشناسی ارشد همان رشته را از همان دانشگاه اخذ کند. جنگ خنده، زیر آسمان شهر، خوش رکاب، آشتی کنان، خوش غیرت، سه در چهار، مدینه، آرام می گیریم و چندین اثر دیگر از جمله مجموعه های تلویزیونی است که این سلبریتی در آنها نقش آفرینی کرده است.

سلبریتی های خواننده متولد شهریور

سلبریتی های خواننده متولد شهریور

1- بنیامین بهادری

خواننده، آهنگساز و ترانه سرای ایرانی است که در 18 شهریور سال 1361 در شهر تهران به دنیا آمده است. سبک مورد علاقه او پاپ می باشد و گفته می شود که از کودکی به این کار علاقه داشته و از همان دوران یادگیری را آغاز کرده است. زمانی که 16 ساله بود به طور حرفه ای دوره هایی را می گذراند و در 19 سالگی توانست گیتار زدن را یاد بگیرد. در این مدت او با خوانندگان مشهور دیگری نیز همکاری می کرد و در ابتدا یک آلبوم به نام گلهای رنگین کمان را به سبک کودکانه اجرا کرد و سپس آلبوم دیگری با نام 85 را روانه بازار کرد که نخستین آلبوم حرفه ای او محسوب می شود.

در سال 1392 بود که تصادفی می کند و در آن تصادف او جان سالم به در می برد اما همسرش جانش را از دست می دهد. او در سال 94 با دختر دو رگه ایرانی آمریکایی ازدواج می کند و در همان سال به بمبئی می رود و در آنجا زندگی می کند. سپس در فیلم سلام بمبئی در کنار محمد رضا گلزار نیز ظاهر می شود و نخستین تجربه سینمایی خود را نیز بدست می آورد. من امشب می میرم، بی اعتنا، یادم میاد، اینم بمونه، خاطره ها، عاشق شدم، لکنت از جمله البوم های این خواننده محسوب می شوند.

2- عهدیه

2- عهدیه

اما یکی از خوانندگان موسیقی اصیل ایرانی نیز جزء سلبریتی های متولد شهریور می باشد. او در سال 1328 در تهران متولد شده است. از دوران کودکی در مهمانی های خانوادگی آواز می خواند و با تشویق خانواده اش در سن 8 سالگی در برنامه های کودک و نوجوان رادیوی ایران شرکت می کرد. این خواننده حدود 200 آهنگ بچه گانه را برای کودکان خواند. او با سیما بینا یکی دیگر از خوانندگان خوب ایرانی همکاری داشت. عهدیه سروده های مادرش را که در زمینه کودکان می سرود، را می خواند. هم زمان در کنار خوانندگی، تحصیلات خود در رشته حسابداری را هم تا مقطع لیسانس ادامه داد.

همچنین در بازیگری هم وارد شد و در کنار بزرگانی مانند فروزان، پوری بنایی، آذر شیوا، کتایون، فرانک میرقهاری، فریبا خاتمی، جمیله، مرجان، شهناز تهرانی، شورانگیز طباطبایی و چندین تن دیگر بازی کرده است. تنها 19 سال سن داشت که در فستیوال بین المللی شیراز به عنوان بهترین خواننده رادیو ایران انتخاب شد. خونه خالی، زن، سلومه، خواب و خیال، خدا خدا، منو لولو برده، چشم چرون، آقا خوشگله و چند اثر دیگر از او به یادگار مانده است.

3- امیر تتلو

3- امیر تتلو

امیر حسین مقصودلو ملقب به امیر تتلو نیز یک دیگر از سلبریتی های متولد شهریور می باشد. تتلو یکی از مشهورترین سلبریتی های ایرانی می باشد. او در 30 شهریور به دنیا آمده است و از اولین خوانندگانی است که به سبک آر اند بی در ایران فعالیت می کند. او در ابتدا به صورت زیر زمینی کار خود را آغاز کرد و به شهرت رسید. در سال 80 به شهر دبی مسافرت کرد و دوباره به ایران بازگشت. از اولین آلبوم او حدود 9 سال می گذرد. او این البوم را زیر همکف نام گذاری کرد و در آن زمان از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم مجوز نگرفت. پس از آن تا به حال او یازده آلبوم دیگر نیز به بیرون داده است. گفته می شود که او تا به حال چندین بار توسط پلیس بازداشت شده است که اولین آن در سال 1392 انجام شد. همچنین او در سال 1395 نیز بازداشت شد و به مدت دو ماه در بازداشت موقت بود. او در سال 1397 از ایران به ترکیه مهاجرت کرد و اولین کنسرت خود را در همان سال در تفلیس کشور گرجستان اجرا کرد. همچنین او یک سال بعد نیز به خاطر نقش مقررات ویزا دوباره بازداشت شد.

سلبریتی های متولد شهریور در زمینه سینما و تلویزیون

سلبریتی های متولد شهریور در زمینه سینما و تلویزیون

اکبر عبدی بازیگر خوب و نام آشنای کشورمان از جمله افرادی است که در این ماه به دنیا آمده است. استعداد او در بازی طنز موجب شده تا او در سه فیلم نقش زن را بازی کند. این بازیگر تا به حال در فیلم های مختلفی نقش آفرینی کرده است و جوایز زیادی را از جشنواره های مختلف دریافت کرده است.

سلبریتی های متولد شهریور در زمینه ورزش

سلبریتی های متولد شهریور در زمینه ورزش

اما یکی از سلبریتی های متولد شهریور که در فوتبال فعال بود، آرش برهانی می باشد. او بازی خود را از تیم پاس تهران شروع کرد و پس از بازی های درخشان نظر مسئولان تیم استقلال را به خود جلب کرد و به آن تیم پیوست. سپس به تیم اماراتی پیوست و پس از چند سال دوباره به فوتبال کشورمان بازگشت.

سوالات متداول سلبریتی های متولد شهریور

کدام بازیگران در ماه شهریور متولد شده است؟

از سلبریتی های متولد شهریور که در رشته بازیگری فعالیت می کنند می توان به اکبر عبدی، پارسا پیروزفر، مجید صالحی و چندین نفر دیگر اشاره کرد.

کدام فوتبالیست در ماه شهریور به دنیا آمده است؟

می توان به آرش برهانی اشاره کرد که یکی از بهترین بازیکنان تیم ملی به شمار می رود.

در ماه شهریور کدام خواننده ها به دنیا آمده اند؟

از سلبریتی های متولد شهریور که خواننده هستند می توان به امیر تتلو و عهدیه اشاره کرد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید
ali jvd
ali jvd
مدرس زبان و تولید کننده محتوا در سایت ایرانیان سلبریتی. خبرنگار حوزه سلبریتی ها و افراد معروف از سال 2008 و دارای نشان برتر خبرنگار مجله اینترنتی سال 2022.