بیوگرافی جرج استریت خواننده آمریکایی سبک کانتری برنده جایزه گرمی

جرج استریت متولد 1952 خواننده، ترانه سرا، بازیگر و تهیه کننده موسیقی کانتری آمریکایی است. استریت یکی از تاثیر گذار ترین و محبوب ترین هنرمندان ضبط صدا در تمام دوران به حساب می آید. در دهه 1980، او به دلیل برافروختن جنبش نوسنتی کانتری، به خاطر تصویر گاوچران اصیل و صدای ریشه محورش در زمانی که صنعت موسیقی نشویل تحت تسلط کراس اوور های پاپ کانتری بود، شهرت داشت. میراث تأثیر گذار و رکورد شکن او از سبک کانتری نئوسنتی پیشگام او، عنوان “پادشاه موسیقی کانتری” را برای او به ارمغان آورده است.

زندگینامه جرج استریت

موفقیت استریت از زمانی شروع شد که اولین تک آهنگ او “Unwound” در سال 1981 موفق شد. در طول دهه 1980، هفت آلبوم او به رتبه یک جدول کانتری رسید. در دهه 2000، استریت توسط آکادمی موسیقی کانتری به عنوان هنرمند دهه انتخاب شد، در تالار مشاهیر موسیقی کانتری انتخاب شد و اولین جایزه گرمی خود را برای آلبوم تروبادور دریافت کرد. استریت در سال های 1989، 1990 و 2013 به عنوان بهترین سرگرم کننده سال CMA و در سال های 1990 و 2014 به عنوان سرگرم کننده سال ACM انتخاب شد. او نامزد جوایز CMA و ACM بیشتری شده است و بیش از هر هنرمند دیگری در هر دو دسته برنده شده است. در سال 2009، او رکورد قبلی کانوی توئیتی را برای بیشترین تعداد بازدید ها در جدول آهنگ های کانتری بیلبورد شکست؛ زمانی که 44 تک آهنگ شماره یک او از 40 آهنگ توئیتی فراتر رفت. آهنگ «امشب همه چیز را بده» شماره یک در سال 2013 بود، که رکوردی را که قبلاً توسط توئیتی ثبت شده بود شکست. استریت در حال حاضر رکورد بیشترین آهنگ های شماره یک در تمام چارت ها توسط یک هنرمند در هر ژانر موسیقی را دارد.

استریت همچنین به خاطر حرفه تور هایش با طراحی پیکربندی 360 درجه و معرفی تور های سبک جشنواره معروف است. به عنوان مثال، تور های تنگه در سه سال 99 میلیون دلار درآمد کسب کرد. آخرین کنسرت او برای تور کابوی راید دور در ورزشگاه AT&T در آرلینگتون، تگزاس، در ژوئن 2014، 104793 نفر را به خود جلب کرد و رکورد جدیدی را برای بزرگ ترین کنسرت سرپوشیده در آمریکای شمالی رقم زد.

زندگی جرج استریت در دوران کودکی

او در اطراف پیرسال، در شهرستان فریو بزرگ شد، جایی که پدرش معلم ریاضی دبیرستان و صاحب یک مزرعه 2000 هکتاری در خارج از بیگ ولز، تگزاس بود. خانواده در تعطیلات آخر هفته و تابستان در مزرعه کار می کردند. زمانی که جورج در کلاس چهارم بود، پدر و مادرش از هم جدا شدند و مادرش به همراه خواهرش، پنی، به خانه رفتند. جرج و برادرش جان جونیور (1950-2009)، توسط پدرشان بزرگ شدند.

استریت فعالیت موسیقی خود را با تحصیل در دبیرستان پیرسال آغاز کرد، جایی که در یک گروه موسیقی راک اند رول اجرا کرد و بیشترین تأثیر را از بیتلز گرفت. جرج استریت تأیید کرد: «بیتلز بزرگ بود. من خیلی به آنها و آن دسته از گروه هایی که در آن زمان محبوب بودند گوش دادم.» ترجیحات موسیقی او به زودی به کانتری تبدیل شد و خوانندگانی مانند هنک تامپسون، لفتی فریزل، مرل هاگارد، جورج جونز، باب ویلز، هنک ویلیامز و فرانک سیناترا بر سبک او تأثیر گذاشتند. استریت در دوران جوانی اغلب به رادیو موسیقی کانتری گوش نمی کرد و معمولاً به اخبار و گزارش کشاورزی گوش می داد. آشنایی او با موسیقی کانتری بیشتر از طریق اجرا های زنده صورت گرفت که به گفته استریت در همه شهر های تگزاس شنیده می شد.

بهترین ترانه های George Strait

بهترین ترانه های George Strait کدامند؟

جرج استریت خواننده، ترانه سرا، بازیگر و تهیه کننده افسانه ای موسیقی کانتری آمریکایی است. او به عنوان “پادشاه کشور” شناخته می شود و یکی از تأثیر گذار ترین و مشهورترین هنرمندان در تاریخ موسیقی کانتری بوده است. در حرفه درخشان خود، او بیش از 100 میلیون آلبوم در سراسر جهان فروخته است و جوایز متعددی از جمله جوایز متعدد گرمی، جوایز انجمن موسیقی کانتری (CMA) و جوایز آکادمی موسیقی کانتری (ACM) را به دست آورده است. استریت در طول زندگی حرفه‌ ای خود آهنگ‌ های موفق متعددی را منتشر کرده است، اما برخی از آنها به عنوان بهترین‌ های دوران حرفه‌ ای او شناخته می‌ شوند. در اینجا تعدادی از بهترین آهنگ های جرج استریت آورده شده است:

“Amarillo by Morning” (1983)

“Amarillo by Morning” یکی از شناخته شده ترین آهنگ های کارنامه جرج استریت است. این دومین تک آهنگ از آلبوم او “تنگه از قلب” بود و موفقیت تجاری و انتقادی داشت. این آهنگ داستان یک گاوچران رادیو را روایت می کند که از شهری به شهر دیگر برای شرکت در رودئوها سفر می کند. مضمون این آهنگ که زندگی طاقت‌ فرسا اما پربار در جاده‌ ها است، با طرفداران طنین‌ انداز شد و به سرعت به محبوبیت طرفداران تبدیل شد.

“همه سابق من در تگزاس زندگی می کنند” (1987)

“همه سابق من در تگزاس زندگی می کنند” یکی دیگر از آهنگ های امضای جرج استریت است. این تک آهنگ اصلی آلبوم او “Ocean Front Property” بود و به یکی از بزرگترین موفقیت های او تبدیل شد. این آهنگ یک آهنگ شاد و جذاب است که داستان مردی را روایت می کند که با چندین زن که همگی در تگزاس زندگی می کنند روابط عاشقانه داشته است. این آهنگ به دلیل اشعار طنز و صدای صاف و متمایز استریت محبوب شد.

“حمل عشقت با من” (1997)

“Carrying Your Love with Me” یک تصنیف عاشقانه کلاسیک است که توانایی استریت در انتقال احساسات از طریق موسیقی اش را به نمایش می گذارد. این آهنگ عنوان آلبوم او در سال 1997 بود و به صدر جدول کانتری رسید. این آهنگ داستان مردی را روایت می‌ کند که معشوقش را ترک می‌ کند اما قول می‌ دهد که عشق او را هر کجا که می‌ رود با خود حمل کند. این یک آهنگ قدرتمند و تاثیر گذار است که امتحان خود را پس داده است.

“آن را بده” (2006)

“Give it Away” یکی از آهنگ های اخیر جرج استریت است، اما به یکی از محبوب ترین آهنگ های او تبدیل شده است. این آهنگ در سال 2007 برنده جایزه گرمی برای بهترین آهنگ کانتری شد و موفقیت زیادی در چارت ها کسب کرد. این آهنگ داستان مردی را روایت می‌کند که در حال جدایی است و تصمیم می‌گیرد تمام دارایی‌ هایی را که دوست دختر سابقش پشت سر گذاشته است، ببخشد. پیام این آهنگ مبنی بر رها کردن گذشته و حرکت به سوی بسیاری از طرفداران استریت طنین انداز شد.

“من از قلب من عبور می کنم” (1992)

“I Cross My Heart” یک آهنگ عاشقانه کلاسیک است که در عروسی ها و مناسبت های عاشقانه به یک اصلی تبدیل شده است. این آهنگ تک آهنگ اصلی موسیقی متن «Pure Country» استریت بود و به سرعت به یک موفقیت بزرگ تبدیل شد. اشعار این آهنگ بیانگر تعهد مرد به معشوق و تمایل او برای گذراندن زندگی با او است. پیام ساده و در عین حال قدرتمند این آهنگ از عشق، آن را به یکی از محبوب ترین آهنگ های استریت تبدیل کرده است.

“صندلی” (1985)

“صندلی” یک آهنگ عاشقانه کلاسیک است که اغلب به عنوان یکی از بهترین آهنگ های جورج استریت ذکر می شود. این آهنگ داستان مردی را روایت می کند که در یک بار سعی می کند زنی را جلب کند. اشعار هوشمندانه و ملودی جذاب این آهنگ آن را به یک موفقیت فوری تبدیل کرد و همچنان مورد علاقه طرفداران George Strait است. پیام عاشقانه این آهنگ آن را به یک انتخاب محبوب برای جشن عروسی و اولین رقص تبدیل کرده است.

“بله یا خیر را بررسی کنید” (1995)

“Check Yes or No” آهنگی زیبا و جذاب است که به یکی از محبوب ترین آهنگ های جورج استریت تبدیل شد. این آهنگ داستان پسر جوانی را روایت می‌ کند که یادداشتی را به دختری در مدرسه می‌ فرستد و از او می‌ خواهد «بله» یا «نه» را بررسی کند تا نشان دهد که آیا او را دوست دارد. اشعار شیرین و معصومانه این آهنگ در بین شنوندگان طنین انداز شد و به سرعت تبدیل به یک آهنگ برتر در جدول شد.

“تو در عشق خیلی خوب به نظر میرسی” (1983)

“You Look So Good in Love” یک آهنگ عاشقانه کلاسیک است که صدای روان و غنی استریت را به نمایش می گذارد. این آهنگ داستان مردی را روایت می کند که عاشق زنی است که به شخص دیگری نقل مکان کرده است. اشعار این آهنگ بیانگر اشتیاق و تحسین مرد نسبت به معشوق سابقش است و اجرای قدرتمند جرج استریت این آهنگ را به یک تصنیف احساسی و تکان دهنده تبدیل می کند.

تروبادور (2008)

«تروبادور» آهنگی جذاب و شاداب است که زندگی یک نوازنده دوره گرد را جشن می گیرد. این آهنگ عنوان ترانه آلبوم Strait در سال 2008 بود و به یک موفقیت در جدول تبدیل شد. پیام این آهنگ برای جشن گرفتن لذت نواختن موسیقی و آزادی جاده باز در میان بسیاری از طرفداران استریت طنین انداز شده است.

عکس های جرج استریت را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس های جرج استریت در سایت های معتبر قرار داده شده که می توانید برای آشنایی بیشتر آنها را مشاهده کنید.

آدرس پیج اینستاگرام جرج استریت چیست؟

با جستجوی نام این خواننده می توانید پیج رسمی او را دنبال کنید.

ویدیو کنسرت های این جرج استریت را در کجا می توان مشاهده کرد؟

ویدئو کنسرت های جرج استریت در سایت های معتبر قرار دارد که می توانید آنها را مشاهده کنید و با این خواننده آشنا شوید.

بهترین آلبوم های منتشر شده از سوی این خواننده کدامند؟

جرج استریت یکی از تاثیر گذار ترین و محبوب ترین هنرمندان موسیقی کانتری در تمام دوران است. فعالیت حرفه ای او بیش از 30 سال طول می کشد و او آلبوم های متعددی منتشر کرده است که موفقیت های بی شماری را تولید کرده اند. در اینجا تعدادی از بهترین آلبوم های جورج استریت که استعدادهای او را به عنوان خواننده، داستان نویس و هنرمند به نمایش می گذارد، آورده شده است.

تنگه از قلب (1982)

تنگه از قلب دومین آلبوم استودیویی جورج استریت و آلبومی است که به او کمک کرد تا به یک ستاره تبدیل شود. این آلبوم دارای آثاری مانند “Fool Hearted Memory”، “Marina Del Rey” و “Amarillo by Morning” است. این آهنگ‌ ها رویکرد سنتی او را به موسیقی کانتری با تمرکز بر داستان‌ گویی و احساسات صادقانه نشان می‌ دهند. Strait from the Heart موفقیت آمیز بود و به 20 آلبوم برتر جدول آلبوم های برتر بیلبورد رسید.

آیا فورت ورث همیشه از ذهن شما عبور می کند (1984)

Does Fort Worth Ever Cross Your Mind چهارمین آلبوم استودیویی جرج استریت و کلاسیک دیگری در دیسکوگرافی اوست. آهنگ عنوان یک موفقیت برای Strait شد، و آلبوم همچنین دارای آهنگ هایی مانند “The Cowboy Rides Away” و “The Fireman” است. صدای آلبوم کشور سنتی را با درخشش تجاری تر و صیقلی تری در هم می آمیزد که بعداً به ویژگی بارز موسیقی استریت تبدیل شد.

املاک جبهه اقیانوس (1987)

Ocean Front Property هفتمین آلبوم استودیویی جورج استریت و آلبومی است که اولین موفقیت شماره یک بیلبورد او به نام «همه سابق من در تگزاس زندگی می کنند» را به نمایش می گذارد. این آلبوم همچنین دارای آهنگ هایی مانند “آیا من آبی هستم” و “قلب من خیلی دور از تو نخواهد رفت” آهنگ عنوان، شوخ طبعی و تمایل استریت به بازی با کلمات را به نمایش می گذارد و آن را به یک کلاسیک فوری تبدیل می کند.

کشور خالص (1992)

کشور خالص آلبوم موسیقی متن فیلم جرج استریت برای فیلمی به همین نام است که او در آن نیز ایفای نقش کرده است. این آلبوم دارای برخی از نمادین ترین آهنگ های استریت است، از جمله «هارتلند»، «من از قلبم عبور می کنم» و «وقتی از دوست داشتن من دست کشیدی». موفقیت این آلبوم به استریت به عنوان یک سوپراستار موسیقی کانتری کمک کرد.

آسمان صاف آبی (1996)

آسمان صاف آبی سیزدهمین آلبوم استودیویی جورج استریت است که او را در حال بازگشت به ریشه های سنتی کشورش می بیند. این آلبوم دارای آثاری مانند “Carried Away”، “King of the Mountain” و “Blue Clear Sky” است. صدای استریت در این آلبوم در بهترین حالت قرار دارد و آهنگ ها با حس شادی و بازیگوشی آغشته شده اند که آنها را غیرقابل مقاومت می کند.

افتخارات جرج استریت کدام اند؟

جرج استریت رکورد بیشترین آلبوم ها و تک آهنگ های شماره یک، آلبوم های طلایی، آلبوم های پلاتینیوم و آلبوم های مولتی پلاتین را در تاریخ موسیقی کانتری دارد و یازدهمین آلبوم شماره یک در تمام ژانر های دیگر است. استریت تنها پس از الویس پریسلی و بیتلز با بیشترین آلبوم طلایی و پلاتین در تاریخ موسیقی سوم است. استریت به عنوان دوازدهمین هنرمند پرفروش در تاریخ آمریکا با فروش رکورد 70 میلیون در ایالات متحده گواهی شده است.

جرج استریت از سال 2013 با 60 آهنگ شماره یک رکورد جهانی بیشترین آهنگ های موفق شماره یک را در همه چارت ها و ژانر ها دارد و تنها هنرمندی در تاریخ موسیقی از هر نوع است که دارای رتبه برتر است. او همچنین در بین 10 آهنگ برتر تاریخ موسیقی در رتبه دوم قرار دارد و در حال حاضر پنج تا از شکستن رکورد ادی آرنولد که 92 رکورد در کارنامه تاریخی خود داشت فاصله دارد. استریت برنده 22 جایزه CMA شده است، از جمله افتخارات متوالی سرگرم کننده سال در سال های 1989 و 1990، و همچنین همین افتخار را در سال 2013 کسب کرده است (و تنها هنرمندی است که در سه دهه مختلف برنده جایزه برتر شده است) و رکورد حرفه ای را در اختیار دارد.

از سال 2009، او رکورد بیشترین جوایز CMA را در اختیار دارد. استریت همین رکورد ها را برای برنده شدن و نامزدی جوایز آکادمی موسیقی کانتری نیز دارد. استریت در سال 2006 به تالار مشاهیر موسیقی کانتری برگزیده شد و آخرین آهنگ شماره یک خود “Give it Away” را درست قبل از دریافت ماکت تالار مشاهیر در چهلمین جوایز CMA اجرا کرد. او تنها دومین هنرمندی بود (بعد از ادی آرنولد در سال 1966) که در تالار مشاهیر ثبت شد و در عین حال فعالانه آهنگ‌ ها و آلبوم‌ های برتر را ضبط و تولید می‌ کرد.

آمار بیلبورد در رابطه با جرج استریت

از 8 ژوئن 2010، بر اساس بیلبورد، استریت به عنوان برترین هنرمند موسیقی کانتری در 25 سال گذشته انتخاب شد. در اکتبر 2008، آکادمی جوایز موسیقی کانتری استریت را به عنوان هنرمند دهه 2000 معرفی کرد. این جایزه توسط برنده قبلی گارث بروکس به او اهدا شد. برندگان گذشته این جایزه مارتی رابینز (دهه 1960)، لورتا لین (دهه 1970)، آلاباما (دهه 1980)، و گارث بروکس (دهه 1990) هستند. با برنده شدن جایزه سرگرم کننده سال در سال 2013، او تنها هنرمندی است که تا به حال این جایزه را در سه دهه مختلف دریافت کرده است و همچنین مسن ترین برنده بوده است. این برد در حال حاضر طولانی ترین فاصله بین برد های آن جایزه نیز هست. جرج استریت همچنین با مرل هاگارد برای کسب بیشترین جوایز خواننده مرد سال همبسته است.

محل زندگی جرج استریت کجاست؟

جرج استریت در آمریکا زندگی می کند و یکی از برترین خواننده های آمریکایی است.

همسر این خواننده کیست؟

او با معشوق دبیرستانی اش، نورما ووس، فرار کرد. این زوج ابتدا در 4 دسامبر 1971 در مکزیک ازدواج کردند. در همان سال او به عنوان یک پیاده نظام در ارتش ایالات متحده ثبت نام کرد. هنگامی که در پادگان اسکوفیلد در هاوایی به عنوان بخشی از لشکر 25 پیاده نظام مستقر بود، استریت با یک گروه تحت حمایت ارتش، “Rambling Country” شروع به اجرا کرد، که همچنین تحت نام “Santee” در خارج از پایگاه پخش می کرد. در 6 اکتبر 1972، زمانی که هنوز در هاوایی بودند، جورج و نورما اولین فرزند خود، جنیفر را به دنیا آوردند. استریت از سال 1971 تا 1975 در ارتش ایالات متحده خدمت کرد و در نهایت به درجه سرجوخه رسید.

درآمد این خواننده چقدر است؟

استریت بیش از 120 میلیون آلبوم در سراسر جهان فروخته است و او را به یکی از پرفروش ترین هنرمندان موسیقی در تمام دوران تبدیل کرده است. گواهینامه های او از RIAA شامل 13 آلبوم، 33 پلاتین و 38 آلبوم طلا است. پرفروش ترین آلبوم او Pure Country (1992) است که 6 میلیون (6× پلاتین) فروخت. بالا ترین گواهینامه او آلبوم Strait Out of the Box (1995) است که 2 میلیون نسخه فروخت (8× پلاتین به دلیل جعبه ست بودن با چهار سی دی). طبق گزارش RIAA، استریت دوازدهمین خواننده پرفروش ضبط آلبوم در ایالات متحده است که به طور کلی بیش از 69 میلیون آلبوم در سراسر ایالات متحده فروخته است. جورج هاروی استریت در 18 مه 1952 در پوتیت، تگزاس در خانواده جان بایرون استریت به دنیا آمد.

مهم ترین حواشی جرج استریت کدامند؟

در دسامبر 1971 جرج با معشوق دبیرستانی اش نورما در مکزیک فرار کرد. اولین فرزند آنها، جنیفر، در 6 اکتبر 1972 به دنیا آمد. پسر آنها، جورج هاروی استریت جونیور، در سال 1981 به دنیا آمد. جنیفر در 25 ژوئن 1986 در سن 13 سالگی در یک تصادف اتومبیل در سن مارکوس کشته شد. جورج استریت جونیور، که فارغ التحصیل دانشگاه A&M تگزاس است، به عنوان یک رقیب طناب زنی تیم حرفه ای انجمن Rodeo Cowboys شرکت کرد. استریت توانست در سال 2006 کمی قبل از اینکه برای اجرای خودش روی صحنه برود، رقابت پسرش را در نمایشگاه حیوانات هیوستون و رودئو تماشا کند.

این خواننده فعالیت خود را از چه سالی آغاز کرد؟

جرج استریت از سال 1976 تا کنون در عرصه موسیقی فعالیت می کند.

جرج استریت تا کنون با چه خواننده هایی همکاری کرده است؟

هنک تامپسون و هنک ویلیامز از معدود نفراتی به شمار می رود که جرج استریت با آنها همکاری کرده است.

آهنگ های این خواننده را چگونه دانلود کنیم؟

آهنگ های این خواننده را می توانید از اسپاتیفای و سایت های معتبر موسیقی دانلود کنید.

موزیک ویدیو های George Strait را در کجا مشاهده کنیم؟

موزیک ویدئو های این خواننده در صفحات رسمی وی در اینستاگرام و یوتیوب قرار دارند.

سوالات متداول

جرج استریت چند سال دارد؟

George Strait در حال حاضر 70 ساله است.

جرج اسرتیت چند فرزند دارد؟

او در حال حاضر تنها یک فرزند دارد.

جرج استریت در چه زمینه ای مهارت دارد؟

استریت به غیر از خوانندگی در عرصه بازیگری نیز مهارت دارد.

5/5 - (1 امتیاز)