هدی رستمی کیست؟ برسی بیوگرافی و درآمد هدی رستمی در اینستاگرام

هدی رستمی  گردشگر معروف ایرانی است که توانسته به کشورهای مختلفی سفر کند و مکان های دیدنی و جالب این کشورها را به طرفدارانش معرفی کند. این سلبریتی با این کار توانسته هواداران زیادی را از سراسر جهان به طرف خود جذب کند و به همین دلیل یکی از بلاگرهای موفق ایرانی در این زمینه محسوب می شود. او از زمانی که در دانشگاه درس می خواند این کار را شروع کرده بود و در ابتدا با سفر به مکان های دیدنی نزدیک خانه خود در سوئد آغاز کرد و رفته رفته وسعت کاری خود را به سراسر جهان گسترش داد. در حال حاضر او در صدر افرادی است که درا ین زمینه کار می کند. اگر می خواهید با یکی از معروف ترین تراول بلاگرهای معروف دنیا آشنا شوید با ادامه مقاله با ما همراه باشید.

هدی رستمی کیست

هدی رستمی کیست؟

هدی رستمی متولد 17 اردیبهشت سال 1365 در شهر تهران می باشد. او یک جهانگرد حرفه ای است که از دوران نوجوانی به این فکر افتاده است و در زمانی که به دانشگاه می رفت این ایده را به طور محدود عملی کرده است. تحصیلات عالی خود را تا مقطع لیسانس در رشته طراحی صنعتی در یکی از دانشگاه های کشور سوئد به اتمام رسانده است. او به عکاسی هم علاقه خاصی دارد و به همین خاطر است که هر جا که می رود عکس های حرفه ای می گیرد. زمانی که در ایران بود در هنرستان در رشته الکترونیک درس می خواند. او در اوقات فراغت خودش در تابستان در کلاس های گرافیک شرکت می کرد و پس از چند سال تلاش و کوشش توانست در این رشته نیز دیپلم خود را بگیرد. زمانی که دوره هنرستان را به اتمام رساند، به اتفاق خانواده به کشور سوئد مهاجرت کرد.  در کشور سوئد برای اینکه بتواند هم کار کند و هم به تحصیلات خود ادامه دهد در یک رستورانی مشغول به کار شد.

اما کار او را هم خسته کرد و همیشه فکر سفر از ذهنش دور نمی شد تا اینکه تصمیم گرفت به مکان های نزدیک خانه اش سفر کند و از آنجاها دیدن نماید. او نمی توانست به مکان های دوردست مسافرت کند زیرا خانواده اش اجازه این کار را نمی داد. این جهانگرد همین طور به سفر به مکان های نزدیک خانه اش ادامه داد تا اینکه همه آنها تکراری شده بود. دیگر نمی توانست طاقت بیاورد و به همین دلیل تصمیمی بزرگتر گرفته بود و آن هم سفر به دور دنیا بود. او برای عملی کردن این ایده خود مجبور بود صبر کند تا درس های دانشگاهش تمام شود و پس از اینکه توانست لیسانس را بگیرد دیگر تحصیلات را ادامه نداد و بدون اجازه خانواده اش ماجراجویی خود را از کشورهای فرانسه و ایتالیا آغاز کرد. در حال حاضر او یکی از مشهورترین افرادی است که در این زمینه فعالیت می کند و حتی به گفته خودش تا به حال به بیش از یکصد کشور جهان مسافرت کرده است.

هدی رستمی جهانگرد

هدی رستمی جهانگرد

هدی رستمی در سن 19 سالگی زمانی که در کشور سوئد بود، در رستورانی کار می کرد و در کنار آن نیز تحصیلات خود را هم ادامه می داد. درآمد خود را صرف هزینه های دانشگاه و خرج و مخارج زندگی اش می کرد تا اینکه به سرش زد سفر کند. در آن زمان خانواده اش به او اجازه اینکه به سفرهای دور برود را نمی داد و به همین خاطر تصمیم گرفت تا به شهرها و روستاهای نزدیک محل سکونت خود سفر کند و مکان های دیدنی آنجا را ببیند. او این کار را ادامه داد و از آنجایی که به رشته عکاسی هم علاقه داشت و دوره های آن را در ایران گذرانده بود، با دوربین خود تصاویر باکیفیتی را از خود و آن مکان ها تهیه می کرد و روی صفحات مجازی خود منتشر می کرد.

 او رفته رفته این کار را ادامه داد تا اینکه توانست در بین کاربران فضای مجازی به شهرت برسد. اما خانواده او همچنان پافشاری می کرد تا او به مکان های دوردست نرود و سعی می کردند تا مانع او شوند. اما هدی تصمیم خود را گرفته بود و به همین خاطر صبر کرد و تا تمام شدن دروس دانشگاهش چیزی نگفت. اما پس از اینکه از دانشگاه فارغ التحصیل شد، این موضوع را با خانواده اش در میان گذاشت و گفت که می خواهد به کشورهای دیگر سفر کند و مکان های دیدنی آنها را به دیگران معرفی کند و در این راه فعالیت نماید. او این کار را انجام داد و گفته می شود که در حال حاضر به بیش از یکصد کشور دنیا مسافرت کرده است. در بین هواداران این سلبریتی افرادی از تمام کشورهای دنیا حضور دارند.

هدی رستمی مستند

هدی رستمی مستند

اما هدی پس از مدتی تصمیم گرفت تا به ایران سفر کند و زادگاه خود را بهتر بشناسد. او در ایران پروژه ای را به نام فم تریپ راه اندازی کرد. در آن زمان مستندی پخش شد که در مورد زندگینامه این تراولر ایرانی سوئدی بود. این مستند از شبکه مستند نیز پخش شد و خبرگزاری ها در مورد او نوشتند که این مستند چهار قسمت دارد و داستان آن قصه یک دختر جوان و دو ملیتی را بازگو می کند که پس از سال ها زندگی در اروپا قصد دارد تا به زادگاه خودش باز گردد. او زمانی که به ایران می آید نگاهی مردم دوستانه به کشورش دارد و می گوید که بر خلاف آنچه که در کشورهای غربی از ایران گفته می شود، چهره این کشور بسیار مظلومانه تر از آن می باشد. وجود کلیساهای بزرگ و زیبا در یک کشور اسلامی از جمله نکاتی است که هرگز کشورهای غربی به آن اشاره نمی کنند.

فم تریپ هدی رستمی

فم تریپ هدی رستمی

پس از اینکه مستند هدی رستمی پخش شد واکنش های متفاوتی در بین کاربران منتشر شد. در واقع این سلبریتی در مدتی که در ایران بود تلاش کرد تا پروژه ای را نیز در کنار آن راه اندازی کند که اسم آن فم تریپ بود. این پروژه به این معنی بود که سلبریتی و افراد مشهور کشورهای مختلف را دعوت می کرد تا سفری ارزان و یا حتی رایگان به ایران داشته باشند و از این طریق آنها را واسطه بگیرند تا ایران را به سایر جهانیان بشناسانند. آنها در این سفر با مقاصد گردشگری کشورمان آشنا می شدند و به این ترتیب فرصتی را به وجود می آوردند تا مرد دیگر کشورها با این مکان های دیدنی آشنا شوند. هدی پس از اینکه با نهادهای مربوطه هماهنگی های لازم را انجام داد، از یازده چهره مشهور بین المللی دعوت کرد تا آنها را با ظرفیت های گردشگری ایران آشنا کند. شعار این پروژه فیلیران Feeliran بود و هدف آن این بود تا با استفاده از نام این گردشگران میلیون مخاطب را با کشورمان آشنا کند.

دفتر سفر هدی رستمی

دفتر سفر هدی رستمی

هدی رستمی متولد ماه اردیبهشت است و با راه اندازی پروژه فم تریپ سعی دارد تا مقاصد گردشگری کشورمان را توسط دیگر سلبریتی های کشورهای مختلف بشناساند. او یک استودیویی را در کنار دفتر سفر و کارگاه سفر راه اندازی کرد تا بتواند خرج و مخارج این پروژه را بدست بیاورد. همچنین در این پروژه گفته می شود که برخی از نهادهای خصوصی نیز با او همکاری های لازم را داشتند.  بالاخره تصمیم بر این شد تا یازده تن از مشهورتین افراد کشورهای مختلف را به ایران دعوت کنند و پروژه استارت خورد.

پیج هدی رستمی

پیج هدی رستمی

این گردشگر مشهور در شبکه های مجازی فعالیت می کند که هسته مرکزی آن اینستاگرام می باشد. در حال حاضر صفحات زیادی به نام او در این شبکه اجتماعی ساخته شده است که فن پیج هایی به نام او می باشد. هدی رستمی مستند شبکه مستند را نیز در این صفحه بارگزاری کرده است و می توانید برخی از صحنه های آن را نیز مشاهده کنید. این صفحه در حال حاضر بیش از 450 هزار نفر فالور دارد و حدود 1285 پست مختلف را منتشر کرده است. او در آخرین پست خود تصویری از خیابان های شهر کوبا را منتشر کرده است که فهمیده می شود که در حال حاضر در این کشور حضور دارد. این تصویر بیش از 33 هزار لایک خورده است و حدود 200 کامنت گرفته است.

شغل هدی رستمی

شغل هدی رستمی

او یک اینفلوئنسری است که در زمینه گردش به کشورهای مختلف کار می کند و از این طریق درآمد کسب می کند. او از دوران نوجوانی به این رشته علاقمند شد و تا زمان تمام کردن دروس دانشگاهش صبر کرد و پس از اینکه در دانشگاه تحصیلات خود را تا مقطع لیسانس به اتمام رساند در اولین مقاصد خارج از کشور خود در ابتدا به پاریس به خاطر مکان های دیدنی آن و سپس شهر رم را به دلیل تیم فوتبالش برگزید. سپس رفته رفته تمام کشورهای جهان را یکی پس از دیگری گشت و بازدید کرد و در حال حاضر هم معروف ترین تراول بلاگر ایرانی محسوب می شود. او یک گردشگر، بلاگر و اینفلوئنسر مشهور است که در تمام جهان طرفدارانی دارد.

هدی رستمی سالومه

هدی رستمی سالومه

سالومه سید نیا در ایران متولد شد و تحصیلات خود را تا مقطع لیسانس ادامه داد و سپس به کشور انگلیس مهاجرت کرد و در حال حاضر در شبکه های خارج از کشور مجری گری می کند. او زمانی که دید هدی رستمی پروژه فم تریپ را راه اندازی کرده تا مردم دیگر کشورها را ترغیب نماید تا از ایران دیدن کند و مکان های گردشگری کشورش را به دیگر مردم جهان بشناساند، به شدت این پروژه و این گردشگر را مورد انتقاد قرار داد. او گفت که این بانوی ایرانی دستش با افراد دیگر تو یه کاسه است و به همین خاطر به مردم دیگر کشورها توصیه کرد تا از این پروژه دوری کنند.

پس از اینکه هدی رستمی این حرف و حدیث ها را شنید گفت که این پروژه کاملا شخصی است و همه به راحتی می توانند در مورد آن اطلاعات کسب کنند. او تاکید کرد که سالومه خودش در خارج از کشور است و حتی از نزدیک شاهد گرسنگی و فقر مردم و هموطنان خود نیست و این موضوعات را نمی فهمه. به همین خاطر او نباید چنین حرفایی را بزنه.

فیلم هدی رستمی

فیلم هدی رستمی

او تا به حال کلیپ هایی را در از خود در مکان های مختلف منتشر کرده است که می توانید با عضویت در صفحه اینستاگرام او آن ها را ببینید. دیدن این کلیپ ها موجب می شود تا ترغیب شوید به مکان های دیدنی سفر کنید و از زندگی لذت ببرید. این بانوی ایرانی با این کار کاری می کند که مکان های دیدنی کشورهای مختلف را به دیگران معرفی کند. او با گروهی از دیگر جهانگردان همیشه این کار را دنبال می کنند. او معتقد است که تمام کشورهای دنیا مکان های دیدنی زیادی دارند که باید معرفی شوند و برای جذب گردشگر معرفی شوند. به همین دلیل افراد مشهور زیادی هستند که می توانند تاثیر زیادی روی معرفی آنها داشته باشند و دیگران را ترغیب نمایند تا به آن مکان ها سفر داشته باشند.

هدی رستمی حجاب

هدی رستمی حجاب

زمانی که این سلبریتی پروژه فم تریپ خود را راه اندازی و معرفی کرد، خیلی از رسانه های داخلی و خارجی به او پرداختند. برخی از رسانه ها می گفتند که با آوردن گردشگران خارجی موجب می شود تا آنها تنها مکان های خوب و چهره خوب ایران را ببینند و به همین خاطر آنها چهره بد و فقیر ایران را نمی بینند. همچنین یکی دیگر از موضوعاتی که مورد توجه رسانه ها قرار گرفته بود موضوع حجاب بود. برخی از کاربران می گفتند که این گردشگرانی که وارد ایران می شوند، حجاب را رعایت نمی کنند و همین مسئله موجب می شود که کار به مشکل بخورد. اما برخی از این گردشگران گفته بودند که با حجاب مشکلی ندارند.

این مسئله موجب شد تا رسانه های خارجی نیز به این مسئله بپردازند و گزارش هایی را در مورد پروژه فم تریپ و مشکلات پیش روی آن منتشر کنند.

بیوگرافی هدی رستمی

بیوگرافی هدی رستمی

زمانی که در ایران بود تا مقطع هنرستان درست خواند. او در تابستان به کلاس های گرافیک می رفت و از همان زمان به رشته عکاسی علاقمند شد. پس از اینکه دوره هنرستان را به اتمام رساند به همراه خانواده خود به کشور سوئد مهاجرت کرد. در این کشور دانشگاه خود را در رشته طراحی تا مقطع لیسانس به پایان رساند. در حین تحصیل او برای اینکه بتواند از پس خرج و مخارج خود برآید در رستورانی کار می کرد تا اینکه تصمیم گرفت به مکان های نزدیک خانه اش مسافرت کند و با آنجا آشنا شود.

او این فکر را عملی کرد و از آنجایی که به رشته عکاسی علاقه داشت و وارد بود، با دوربینی که از عموی خود هدیه گرفته بود، به عکاسی روی آورد. او این تصاویر را در صفحات مجازی خود منتشر می کرد و کم کم تصمیم گرفت تا به مکان های دورتر برود اما خانواده اش اجازه چنین کاری را نمی داد. او بالاخره بدون اجازه خانواده اش به پاریس و رم رفت و از همان زمان بود که او گردشگری ماهر شد و در حال حاضر نیز یکی از مشهورترین ایرانی های فعال در این زمینه می باشد.

هدی رستمی ویکی پدیا

هدی رستمی ویکی پدیا

این سلبریتی پس از اینکه از چند کشور دنیا دیدن کرد، تصمیم گرفت تا یک بار دیگر به ایران بازگردد و از مکان های دیدنی زادگاهش دیدن کند و آن را به همه بشناساند. او این تصمیم خود را عملی کرد و حتی در موردش مستندی نیز ساخته شد و در آن سرگذشت زندگی او بازگو شد. او سپس یک پروژه ای را ترتیب داد که هدف آن معرفی مکان های گردشگری ایران به تمام مردم جهان بود. او می گفت که با استفاده ازا ین پروژه می توان به دیگر مردم جهان کشور خود را معرفی کنیم و از آنها دعوت کنیم تا به کشورمان مسافرت کنند.

همسر هدی رستمی

همسر هدی رستمی

در حال حاضر او 34 ساله می باشد (متولد 1365) اما هنوز مجرد است و زندگی مشترکی را با فردی دیگر آغاز نکرده است. او گفته است که دوست دارد تا به همه کشورهای دنیا مسافرت کند و به همین دلیل نمی تواند در یک جا ساکن باشد و به فکر ازدواج باشد. او گفته است که تا به حال به کشور های زیادی سفر کرده ام و هنوز هم دوست دارم این کار را ادامه بدم و چیز های جدید یاد بگیرم و با افراد و فرهنگ های مختلفی آشنا شوم.

درآمد هدی رستمی

درآمد هدی رستمی

او در باره درآمد خود گفته است که از طریق عکاسی درآمد کسب می کنم و عکس هایی که از مکان های مختلف دنیا می گیرم را به آژانس های خبری و مجلات و دفاتر دیگر می فروشم. همچنین سفرنامه هایی را می نویسم که برخی از آژانس ها هستند که به خاطر آنها پول خوبی می دهند. علاوه بر آن من در حال حاضر به زبان های سوئدی، انگلیسی، فارسی و عربی صحبت می کنم و به خوبی می توانم به این زبان ها صحبت کنم و به همین خاطر با یک سایت آنلاین همکاری می کنم و ترجمه هایی را برای آنها انجام می دهم و درآمد کسب می کنم.

علاوه بر اینها این سلبریتی با تبلیغاتی که در صفحه خود در شبکه اینستاگرام انجام می دهد، پول های هنگفتی را به جیب می زند.

عکس های هدی

عکس های هدی

اگر به عکس های مکان های دیدنی مختلف سایر کشورها علاقه دارید و می خواهید اطلاعاتی در مورد آنها بدست بیاورید، می توانید در صفحه اینستاگرام این جهانگرد عضو شوید و هر از چند گاهی با تصاویری ناب از مکان های دیدنی دنیا مواجه شوید. او در این صفحه به هر کشور دنیا که سفر کند، اطلاعاتی را به همراه عکس های جدید از آن کشور منتشر می کند و از این طریق فرهنگ و آداب و رسوم آن کشور به همراه مکان های دیدنی را به دیگران معرفی می کند. در آخرین پستی که در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده است، فهمیده می شود که او در کشور کوبا می باشد و تصاویر بسیار زیبایی را از خیابان های این کشور منتشر کرده است.

دکوراسیون خونه این بلاگر

دکوراسیون خونه این بلاگر

اما یکی از جنجال هایی که او به تازگی ایجاد کرده است، استوری های او در مورد دکوراسیون خانه اش می باشد که توجه کاربران را به طرف خود جلب کرد که از طرفی هم موجب شد تا برخی از کاربران به آن اعتراض و انتقاد کنند. آنها می گفتند که نیم میلیون کاربر را سرکار گذاشته و تصاویری از خانه اش منتشر می کند. برخی دیگر هم نسبت به این کار او اعتراض کردند و حاشیه هایی را به وجود آورد. هدی رستمی خونه خود را به بهترین نحو ممکن تزئین می کند.

پادکست این اینفلوئنسر

پادکست این اینفلوئنسر

همانطور که می دانید این جهانگرد در سفرهایی که دارد سفرنامه هایی را می نویسد که برخی مواقع آنها را به صورت پاکست ضبط می کند و در فضای مجازی منتشر می کند. در حال حاضر برخی از سفرنامه های او به این صورت قابل دسترس می باشند که می توانید به اکانت های او در فضای مجازی مراجعه کنید و از آنها استفاده کنید.  این بلاگر در این پادکست ها اطلاعات خوبی را راجب مکان هایی که به آنجا سفر کرده است، می دهد و می توانید به راحتی از آنها استفاده کنید. هدی رستمی پادکست های خود را در شبکه های خود منتشر می کند.

تلگرام این جهانگرد

تلگرام این جهانگرد

اما علاوه بر اینستاگرام این سلبریتی در شبکه اجتماعی تلگرام نیز فعالیت می کند و در کانالی که به وجود آورده است تصاویر و کلیپ های مربوط به سفرهای خود را در آن منتشر می کند. اگر به این تصاویر و کلیپ ها علاقمند هستید حتما در این کانال عضو شوید و از آنها استفاده بهینه را ببرید. برای برخی از افراد مکان های دیدنی اهمیت زیادی دارند و به طور کلی دانستنی هایی در مورد طبیعت و مکان های تاریخی جذابیت خاصی برای آنها دارد. این دسته از افراد برای این منظور می توانند به کانال او مراجعه کرده و به فایل هایی که به اشتراک می گذارد، دسترسی داشته باشید. برای دسترسی به آدرس تلگرام هدی رستمی به اینستاگرام او سر بزنید.

سوالات متداول

هدی رستمی چه پروژه ای را راه اندازی کرد؟

او پس از اینکه به ایران بازگشت پروژه فم تریپ را برنامه ریزی کرد و سپس برای اجرای آن از چند شرکت خصوصی کمک گرفت.

هدی رستمی اهل کجاست؟

او در ایران متولد شده است و تا مقطع هنرستان در داخل کشور درس خوانده است اما به کشور سوئد مهاجرت کرد.

ماجرای درگیری لفظی هدی رستمی و سالومه چه بود؟

پس از راه اندازی پروژه فم تریپ، این مجری شبکه منوتو به این جهانگرد توپید و گفت که رانت خوار است اما هدی جوابش را داد و گفت که تو نمی تونی در حالی که خارج از کشوری حرف بزنی.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید
ali jvd
ali jvd
مدرس زبان و تولید کننده محتوا در سایت ایرانیان سلبریتی. خبرنگار حوزه سلبریتی ها و افراد معروف از سال 2008 و دارای نشان برتر خبرنگار مجله اینترنتی سال 2022.

بونوس ۴۰ درصد چهارشنبه