کندریک لامار کیست؟ بیوگرافی به همراه برترین موزیک ها و حواشی Kendrick Lamar

کندریک لامار یک خواننده رپ و سبک هیپ هاپ است که ترانه هم می سراید. او اهل کشور آمریکا می باشد و مانند دیگر خوانندهای این سبک، بیشتر آهنگ هایش به موضوعاتی مانند معضلات جتماعی، نژاد پرسیتی علیه سیاه پوستان، فقر و اعتیاد می پردازد. نخستین آلبوم خود را در سال 2011 منتشر کرد که استقبال خوبی از آن شد. این خواننده تا به حال توانسته 13 جایزه گرمی را از آن خود کند که رکوردی بی نظیر است. همچنین او تا به حال نامزد جایزه اسکار هم شده است و از سوی MVT محبوبترین شخص نیز انتخاب شده است. مجله تایم هم نام Kendrick Lamar را در لیست بانفوذترین اشخاص سال 2016 قرار داد. اگر می خواهید در مورد این خواننده مشهور و اولین دارنده جایزه پولیتزر در طول تاریخ اطلاعات بیشتری کسب کنید، حتما با ادامه مقاله ما با ایرانیان سلبریتی همراه باشید.

بیوگرافی کندریک لامار

بیوگرافی کندریک لامار

کندریک لامار در تاریخ 17 ژوئن در سال 1987 میلادی در شهر کامپتون ایالت کالیفرنیا به دنیا آمده است. از دوران کودکی در این شهر شاهد خشونت های زیادی بود. در همان دوران هم نخستین داستان خود را هم در مورد این خشونت ها نوشت و رفته رفته به سمت شعر روی آورد. شعرهای او مورد توجه برخی از بزرگان آن زمان قرار گرفت و سپس با همکاری برخی از آنها به سبک هیپ هاپ تولید شد و به بازار منتشر شد. بچه خوب یکی از کارهای او است که توانست توجهات زیادی را به طرف خود جلب کند و از همان به بعد بود که به طور جدی به این حرفه پرداخت. او همیشه مسائل تبعیض نژادی و خشونت و فقر و اعتیاد را در شعرهای خود می گنجاند و به آنها می پرداخت. زمانی که تنها 16 سال داشت یک نوار ترکیبی به نام Youngest head Nigga  را ضبط کرد. این ترانه کافی بود تا توجه یک شرکت معروف را هم به طرف خود جلب کند و سپس قراردادی را با آن امضاء نماید. دو کار ترکیبی دیگر او به نام های Day Training (2005)  و C4 (2009)  نیز مورد استقبال خوبی قرار گرفت.

زندگینامه کندریک لامار

زندگینامه کندریک لامار           

این خواننده از همان دوران کودکی در منطقه ای بزرگ شده بود که همواره خشونت و درگیری های متعددی در آن رخ می داد. خانواده او به شیکاگو نقل مکان کردند اما باز هم نتوانستند از شر این درگیری ها به دور باشند. البته وجود این درگیری ها موجب شد تا کندریک لامار شکوفا شود و با تماشا و فکر به آن توانست در ابتدا داستان و سپس شعر بسراید و از این طریق به شهرت برسد. زندگی نامه این خواننده پر از وحشت و درگیری بود و همانطور که در آهنگ های او نیز پیداست، ترس، اضطراب و هیجان همیشه به دنبال او بودند در حالی که هیچ وقت نتوانسته او را از خود دور کند.

کندریک لامار کیست

کندریک لامار کیست

Kendrick Lamar رپر آمریکایی است که اصالتی آفریقایی دارد و سیاه پوست می باشد. او در واقع از پدر و مادری سیاه پوست در یکی از شهرهای ایالت کالیفرنیا به دنیا آمده بود و به همین خاطر هم همیشه با تبعیض های نژادی روبرو بود. علاوه بر آن، خشونت هایی که در شهر او رایج بود نیز نمی توانست از ذهن او بیرون رود و به همین خاطر یکسره به آنها فکر می کرد. از همان دوران کودکی دوست داشت همه چیز را ثبت کند و به همین خاطر روایت هایی را از صحنه هایی که می دید را می نوشت به آنها رنگ داستان گونه می داد. رفته رفته این سبک تبدیل به شعر شد و سپس با همکاری برخی ها به سبک هیپ هاپ شعر می گفت و کم کم هم با یک قطعه آهنگی توجه برخی از شرکت های بزرگ را به خود جلب کرد و وارد دنیا موسیقی شد.

کندریک لامار در لیست برترین رپر های جهان

کندریک لامار در لیست برترین رپر های جهان

این خواننده یکی از بهترین خواننده های جهان در سبک رپ می باشد که در بین بزرگان این رشته جایگاه خاصی دارد. کندریک لامار اهنگ های زیادی را خوانده است و نخستین آلبوم خود را با نام Section.80 در سال 2011 میلادی به بازار عرضه کرده است. این خواننده از طرف مجله تایم که یک مجله مشهور است، به عنوان یکی از افراد با نفوذ جهان انتخاب شده است و در سال 2013 میلادی توانسته از طرف یک شبکه تلویزیونی به عنوان محبوب ترین فرد مشهور نیز انتخاب شود. همچنین این خوانند تنها خواننده رپ می باشد که توانسته جایزه با ارزش و مهم پولیتزر را کسب کند.  علاوه بر آن، او تا به حال توانسته 13 جایزه گرمی را به خاطر کارهای نابش برنده شود. برخی از سایت ها نام او را در بین بهترین های جهان قرار داده اند و از او به عنوان سلطان رپ جهان یاد می کنند.

آهنگ Kendrick Lamar

آهنگ Kendrick Lamar

در برخی از سایت ها نام آهنگ های او را دی ان ای، یاه، اصل، حس، به همراه ریانا، غرور، فروتن، شهوت، عشق، ایکس ایکس ایکس، ترس، خدا و داکورث نامیده اند. به این ترتیب او 14 تک آهنگ دارد که هر کدام از آنها در زمینه های مختلفی با مفاهیم متفاوت خوانده شده است. طولانی ترین آهنگ این خواننده ترس نام دارد که به مدت 7 دقیقه و 40 ثانیه می باشد. همچنین کوتاهترین آهنگ او نیز خون نام دارد که یک دقیقه و 58 ثانیه زمان می برد. ناگفته نماند که افراد زیادی در این آهنگ ها به عنوان نویسنده و تهیه کننده با او همکاری کرده اند که می توان به دنیل آنتونی، تاتنبائوم تیفیس، مایک وی مید ایت، مارک اسپیرز، ریکی ریرا، اسپیرز، ناچ و چند تن دیگر اشاره کرد.

همچنین آلبوم لعنت این خواننده که چهارمین آلبوم استودیویی او نیز به حساب می آید، دارای 3 تک آهنگ می باشد که نام آنها فروتن در 30 مارس 2017، وفاداری در 20 ژوئن 2017 و عشق در 2 اکتبر سال 2018 میلادی منتشر شده است.

همسر kendrick lamar

همسر kendrick lamar

زن Kendrick Lamar ویتنی آلفورد نام دارد. این دو در ماه آپریل سال 2015 میلادی با هم ازدواج کردند. ناگفته نماند که این دو با همدیگر در دبیرستان همکلاسی بودند و در همان جا با هم آشنا و عاشق همدیگر شدند. رابطه آنها چند سال طول کشید تا اینکه تصمیم گرفتند با هم زندگی مشترکی را آغاز کنند. همسر او یک میکاپ آرتیست است که البته در بزینس هم سررشته دارد. او بیشتر به خاطر این که نامزد این خواننده است مورد توجه قرار می گیرد. این مدل در 12 می 1986 میلادی به دنیا آمده است و مانند همسرش در یکی از محلات درگیر و حاشیه ای شهر لس آنجلس به بزرگ شده است.

آهنگ های برتر کندریک لامار

آهنگ های برتر کندریک لامار

این خواننده رپ تا به حال آهنگ های زیادی را به سبک رپ و هیپ هاپ به بازار عرضه کرده است که می توان به موارد زیر اشاره کرد. بسیاری آهنگ های او را به امینم و همچنین اسطوره رپ یعنی توپاک مقایسه می کنند.

Blood خون

یکی از بهترین آهنگ های این خواننده می باشد که توسط خود او به همراه، دانیل آنتونی و تاننبائوم تیففیس نویسندگی شده است. همچینن این آهنگ توسط بکون و تاپ داگ تهیه کننده شده است و مدت زمان آن حدود 2 دقیقه است.

Loyalty وفاداری

یکی دیگر از آهنگ های معروف این خواننده محسوب می شود که البته در این آهنگ ریانا نیز نقش آفرینی کرده است و با هم دیگر این آهنگ را خوانده اند. در این آهنگ نیز ناچ، اسپیرز، تیففیس، تریس مارتین نویسندگی کرده اند و دی جی داهی، ساو ویو، مارتین تاپ داگ و کوک هارل کار تهیه کنندگی را بر عهده داشتند.

Love  عشق

حدود 3 دقیقه و نیم زمان آن است و این آهنگ را هم با همکاری زاکاری خوانده است. در این آهنگ نیز افرادی زیادی به عنوان نویسنده و تهیه کننده با او همکاری کرده اند.

Duckworth داکورث

یکی دیگر از آهنگ های پرطرفدار این خواننده می باشد که نام آن را به اسم خود انتخاب کرده است. در این آهنگ پاتریک دنارد با او کار نویسندگی را انجام داده است و بکون و پاتریک دنارد هم تهیه کنندگی را برعهده داشته اند.

کندریک لامار dna

یکی دیگر از آهنگ های این خواننده است که با همکاری مایک ویل مید ایت به عنوان نویسنده و نیز تهیه کننده ساخته است. این آهنگ 3 دقیقه و 5 ثانیه زمان دارد. همچنین یکی از معروف ترین آهنگ های این خواننده می باشد.

کندریک لامار all the stars

یکی از تک آهنگ های معروف کندریک لامار به حساب می آید که در آن سزا، سون ویو و ال شوکس در سراییدن شهر آن به این خواننده کمک کرده اند. همچنین این آهنگ در 4 ژانویه سال 2018 میلادی به عنوان آهنگ اصلی فیلم ابر قهرمانی برگزیده شد. استودیو تاپ داگ اینترتیمنت نشر این آهنگ را بر عهده داشت و در آگهی خود گفته بود که این خواننده به همراه آنتونی تاپ داگ تولید کنندگان آلبوم موسیقی متن فیلم پلنگ سیاه می باشند.

کندریک لامار m.a.a.d city

کندریک لامار m.a.a.d city

کندریک لامار m.a.a.d city دانلود اهنگ را می توانید از سایت هایی که در این زمینه کار می کنند، انجام دهید. این آلبوم یکی از بهترین آلبوم های این خوانند محسوب می شود که به نام بچه خوب شهر عصبانی معروف شده است. این آلبوم در واقع دومین آلبوم استودیویی این رپر می باشد که در سال 2012 میلادی به بازار عرضه شده است. افراد مشهوری مانند دریک، دکتر دره و مری جی بلایژ در این آلبوم با او همکاری کرده اند. یکی از معروف ترین آهنگ های آن استخرهای شنا (نوشیدن) می باشد که طرفداران زیادی دارد.

کندریک لامار فروتن

کندریک لامار فروتن

یکی دیگر از ترانه های مشهور این خواننده رپ می باشد که در 30 مارس سال 2017 میلادی توسط استودیو تاپ داگ اینترتیمنت، افترمث اینترتینمنت و اینترسکوپ رکوردز به بازار عرضه شد. این موزیک توسط خود او به همراه مایک ویل مید ایت نوشته و تهیه شده است. این آهنگ پس از انتشار در جایگاه یک در 100 آهنگ های داغ بیلبورد رسید و پس از آهنگ کینه به نخستین رتبه یک دست یافت. در شصتمین دوره جایزه گرمی این آهنگ نامزد کسب چهار جایزه مختلف شد و توانست در نهایت جایزه ای که به ویدئوی ام تی ی مشهور است را در سال 2017 میلادی از آن خود کند. همچنین این آهنگ در بین چارت های کشور نیوزیلند در جایگاه نخست و در کشورهای کانادا، استرالیا، پرتقال، بریتانیا در بین 10 ترانه نخست قرار داشت.

کندریک لامار alright

کندریک لامار alright

یکی دیگر از ترانه های ناب و مطرح Kendrick Lamar  محسوب می شود که در حال حاضر می توانید این آهنگ را هم در برخی از سایت هایی که در این زمینه فعالیت می کند، در دسترس داشته باشید. همچنین برخی از سایت ها هستند که این امکان را در دسترس گذاشته اند که بتوان اول به ان به صورت آنلاین گوش داد و سپس می توانیم آن را با دو کیفیت دانلود نمود.

اهنگ dna کندریک لامار

اهنگ dna کندریک لامار

موزیک ویدیو کندریک لامار به نام دی ان ای ترانه های است که در زیر مجموعه چهارمین آلبوم استودیویی او منتشر شده است. این آلبوم لعنت نام دارد و در تاریخ 18 آوریل سال 2017 میلادی نماهنگ آن به بازار عرضه شد. در این نماهنگ دان چیدل بازیگر معروف آمریکایی نقش آفرینی کرده بود. این خواننده آهنگ دی ان ای را در جشنواره موسیقی و هنر دره کواچلا در سال 2017 میلادی اجرا کرد. علاوه بر آن، تور کنسرت لعنتی و شصتمین مراسم جایزه گرمی نیز از دیگر رویدادهایی بود که این خواننده این آهنگ را اجرا کرده است. این آهنگ در سال 2016 ضبط آن شروع شده و در 14 آوریل سال 2017 نیز انتشار یافته است. همچنین سبک آن هیپ هاپ، هاردکور هیپ هاپ می باشد.

اینستاگرام کندریک لامار

اینستاگرام کندریک لامار 

پیج کندریک لامار در حال حاضر فعال است و اما در این پیج تنها دو پست منتشر شده است که ربطی به این سلبریتی ندارد. جالب است بدانید که این پیج در حال حاضر 9 میلیون و 373 هزار و 432 دنبال کننده دارد. حتی در این صفحه هم نمی توان کلیپ  کندریک لامار را نیز مشاهده کرد یا به تصاویر او دسترسی داشت.

درامد  کندریک لامار

درامد  کندریک لامار 

مسلما پس از اینکه این خواننده مشهور توانست با تلاش فراوان نام خود را به عنوان یک پدیده به ثبت برساند و در این راه قدم بردارد، توانسته نظر شرکت های بزرگی را به طرف خود جلب نماید. در حال حاضر او با کسب 13 جایزه گرمی و نیز به عنوان اولین و تنها دارنده جایزه پولیزر در بین خوانندگان سبک رپ، گمان آن می رود که درآمد بالایی داشته باشد. همچنین آهنگ های این خواننده در تمام دنیا طرفداران زیادی دارد و همه پس از اینکه آلبوم های او منتشر شد، به دنبال تهیه آن می باشند که از این طریق نیز به درآمد بالایی دست می یابد. در حال حاضر او که زمانی در پایین ترین و فقیرترین مناطق آمریکا زندگی می کرد، هم اکنون در بهترین  شرایط زندگی خود را ادامه می دهد.

مرگ کندریک لامار

مرگ کندریک لامار

اما چند وقت اخیر شایعات زیادی در مورد مرگ این خواننده مشهور در فضای مجازی و رسانه ها به گوش می رسید. اما پس از گذشت مدتی مشخص شد که او زنده است و در مصاحبه ای اعلام کرد که آنها همه شایعه بوده و هیچ اتفاق خاصی نیفتاده است.

دختر Kendrick Lamar

دختر Kendrick Lamar

از زمانی که دوست دختر Kendrick Lamar به عنوان نامزد او انتخاب شد، آنها فرزندی نداشتند اما در چند وقت اخیر گزارشی منتشر شده بود که آنها  به تازگی صاحب یک دختر شده اند. در این گزارش آمده بود که کندریک سلطان برای بار اول پدر شده است. او به همراه نامزد خود صاحب یک فرزند دختر شده است و به آنها تبریک می گوییم. دختر آنها روزی جمعه 26 جولای به دنیا آمده است.

یوتیوب  کندریک لامار

یوتیوب  کندریک لامار

Kendrick Lamar در شبکه اجتماعی یوتیوب که یک شبکه بر پایه ویدئو است هم فعالیت گسترده ای دارد. این خواننده در این شبکه یک اکانت کاربری ایجاد کرده است و آهنگ و موزیک های خود را روی آن آپلود می کند تا طرفدارانش بتوانند آنها را مشاهده کنند و در اختیار داشته باشند. همچنین این صفحه دارای طرفداران زیادی می باشد که هر یک از آهنگ هایی که منتشر می کند، کامنت های زیادی نیز می گیرد. این صفحه 9 میلیون و 22 هزار نفر طرفدار دارد و یکی از پرطرفدارترین صفحات یوتیوبی محسوب می شود. در این صفحه می توانید به تمام موزیک های این خواننده دسترسی داشته باشید.

کندریک لامار تیلور سویفت

کندریک لامار تیلور سویفت

در پنجاه و هشتمین دور از جایزه سالانه گرمی که در لس آنجلس برگزار شده بود، این خواننده بیشتری جوایز این مراسم را دریافت کرد اما تیلور سویفت توانست جایزه بهترین آلبوم را از چنگ او در بیاورد. این خواننده به خاطر آلبوم 1989 این جایزه را دریافت کرد. او نخستین زنی است که توانسته دو بار به این مهم دست یابد و جایزه گرمی را به خاطر بهترین آلبوم از آن خود کند. این خواننده در سال 2010 میلادی با آلبوم بی باک نیز توانسته بود، جایزه این جشنواره را برنده شود.

عکس کندریک لامار

عکس کندریک لامار

کندریک لامار دانلود آهنگ های خود را در دسترس قرار داده است اما برای اینکه بتوانید به تصاویر او دسترسی داشته باشید می توانید به برخی از سایت های موزیک یا گوگل مراجعه کنید. بر خلاف دیگر خواننده ها او در شبکه اجتماعی اینستاگرام فعالیت دارد اما هیچ عکسی از خود در صفحه خود با اینکه بیش از 9 میلیون فالور دارد متشر نکرده است. شما می توانید با تایپ نام او در نوار سرچ گوگل عکس های او را تماشا کنید.

کندریک لامار جوایز

کندریک لامار جوایز

کندریک لامار اهنگ و آلبوم هایی را به بیرون منتشر کرده است که به خاطر آنها توانسته جوایز زیادی را کسب کند. او تا به حال نخستین خواننده ای است که توانسته 13 جایزه گرمی را از آن خود کند. همچنین او یگانه خواننده رپی است که توانسته جایزه ارزشمند پولیتزر را نیز برنده شود. نام او در مجله تایم به عنوان یکی از چهره های بانفوذ جهان منتشر شده است و در برخی از شبکه ها و مجلات دیگر جهانی نیز مقالاتی در مورد او منتشر شده است.

سبک کندریک

سبک کندریک

اگر به آهنگ کندریک لامار گوش کرده باشید متوجه خواهید شد که او از سبک هیپ هاپ و رپ تبعیت می کند. در واقع او از کودکی داستان نویس بود و بیشتر وقایع خشونت بار اطراف منزل خود را ثبت می کرد تا اینکه رفته رفته آن ها را به صورت شعر نوشت و کم کم هم به طرف خوانندگی به سبک رپ پیش رفت و با دوستانش این سبک را گسترش دادند.

کندریک متن ترانه ها

کندریک متن ترانه ها

همانطور که می دانید شما می توانید در برخی از سایت ها مراجعه کنید و در آنها به دنبال آهنگ های مورد علاقه خود از این خواننده بگردید. این سایت ها آهنگ ها را با کیفیت متفاوتی در اختیار شما قرار می دهند که البته برخی از آنها این امکان را به شما می دهند که بتوانید آنها را به صورت آنلاین گوش دهید. اما در این میان برخی از سایت ها هستند که کار جالب تری را انجام داده اند و تمام متن های ترانه های این خواننده آمریکایی را نیز در دسترس مشتاقان و طرفداران او قرار داده اند. حتی برخی هم ترجمه های آنها را نیز به فارسی انجام داده اند که موجب شده تا توجه کاربران زیادی را به طرف خود جلب نمایند.

کندریک و ریحانا

کندریک و ریحانا

همکاری این دو در چهارمین آلبوم او به نام لعنت انجام شده است. آلبومی که به خاطر آن این خواننده توانست جایزه پولیتزر را کسب کند. البته گفته می شود که این دو در صدد هستند که تا همکاری های بیشتری را در زمینه ساخته موزیک ویدئو با همدگیر انجام دهند. به طور مثال گفته می شود که به تازگی آنها ری یک موزیک ویدئویی کار می کنند که داستان آن عاشقانه است و حس های اعتماد، قدرت را نیز با ریتم عامیانه ترکیب می کند.

سوالات متداول

کندریک لامار چند جایزه گرمی دارد؟

این خواننده مشهور تا به حال توانسته 13 جایزه را به خاطر آهنگ و آلبوم های مختلفش از ادوار مختلف این مراسم کسب کند.

کندریک لامار به خاطر کدام آلبوم جایزه پولیتزر را دریافت کرده است؟

این خواننده سبک رپ پس از انتشار چهارمین آلبوم خود به نام لعنتی موفق شد تا این جایزه را دریافت کند.

کندریک لامار اهل کجاست؟

او یک سیاه پوست آمریکایی است که در کالیفرنیا به دنیا آمده است و در حال حاضر در لس آنجلس زندگی می کند.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید
ali jvd
ali jvd
مدرس زبان و تولید کننده محتوا در سایت ایرانیان سلبریتی. خبرنگار حوزه سلبریتی ها و افراد معروف از سال 2008 و دارای نشان برتر خبرنگار مجله اینترنتی سال 2022.