چگونه اینفلوئنسر شویم؟ 11 نکته طلایی اینفلوئنسرهای موفق

چگونه اینفلوئنسر شویم به یکی از موضوعات داغ فضای مجازی تبدیل شده است. شاید فکر کنید که اینفلوئنسر شدن سخت است و فقط مختص افرادی هستند که بازیگر یا خواننده می باشند. اگر اینطور فکر می کند، باید خدمت شما بگوییم که سخت در اشتباه هستید و باید طرز فکر خودتان را تغییر دهید. درست است که بیشتر افرادی که به آنها اینفلوئنسر می گوییم افرادی مشهور و صاحب  سبکی می باشند اما ما قصد داریم تا به شما چند ترفند ساده بیاموزیم تا شما هم به وسیله آنها تبدیل به اینفلوئنسری قابل شوید. از این به بعد نگران شهرت و یا معرفیت خود نباشید. کافیست این مقاله را تا آخر دنبال کنید تا به این مهارت دست یابید. از کارهایی افرادی می گوییم که با انجام آن به دنیای اینفلوئنسری ورود کرده اند. با ایرانیان سلبریتی همراه باشید.

  • دوست عزیز من، اگر فکر می کنی دقیق نمی دونی معنی اینفلوئنسر چی هست، ازت می خوام قدم اولت که دونستن این مورد هستش رو با مطالعه مقاله مربوطه برداری.
چگونه اینفلوئنسر اینستا شویم

چگونه اینفلوئنسر اینستا شویم؟

همانطور که می دانید، اینفلوئنسرها افرادی هستند که دوست دارند دیده شوند و مورد تحسین و تشویق دیگران قرار گیرند. این افراد سعی می کنند تا با انجام کارهای ناشایست کاری کنند که دیگران به آنها توجه کنند. البته این را هم بگویم که همه آنها کارهای نامتعارف انجام نمی دهند. برخی از آنها ورزشکار هستند و توانستند با حرکاتی به شهرت برسند. به هر حال این افراد فالوورهایی دارند که به آنها وفادار می باشند و باید هر از چند گاهی کارهایی انجام دهند که آنها را سرگرم کنند به همین دلیل است که تمام سرمایه این افراد همین فالوورهای آنها می باشند. اولین کاری که باید برای این کار انجام دهید این است که در ابتدا برنامه ریزی دقیقی داشته باشید.

1- برنامه ریزی دقیق

قدم اول برای اینکه به یک اینفلوئنسر قهار و ماهر تبدیل شویم این است که از همان ابتدا برنامه را وارد کار خود کنید. داشتن برنامه کاری بسیار مهم است و باید به طور دقیق و مطمئن در این مورد مطالعه و تحقیق انجام داده باشید و تمام موارد را مورد بررسی قرار دهید. همانطور که می دانید یکی از مشخصه های کارهای موفق داشتن برنامه ریزی دقیق می باشد. همیشه کارهایی بوده اند که در ابتدا با شدت و توان خوبی استارت خورده اند اما پس از مدتی نتوانستند به دلیل عدم برنامه ادامه دهند و کل کار از هم پاشیده اند. پس نتیجه می گیریم که در ابتدا باید یک پلن کاری مناسب با خود را بچینید و قدم به قدم و پله به پله بر اساس آن حرکت کنید. در هر مرحله باید با دقت تمام کارهای مورد نظر را در نظر بگیرید. حتما از یک مشاور حرفه ای در زمینه کار خود کمک بگیرید و بهتر است که توصیه های او را به طور کامل و خلاصه یادداشت نمایید و هرگز فراموش ننمایید.

2- انتخاب علاقمندی خود

شاید تا به حال جادوی قلم و کاغذ را شنیده باشید. شما هم در ابتدا از یک قلم و کاغذ شروع کنید. تمام مواردی را که در مورد آن علاقمندی هایی دارید را لیست کنید. هر آنچه را که بیش از هر چیز دیگری دوست دارید. اگر در بین آنها مواردی وجود داشت که مهارت لازم را در مورد آنها دارید، حتما آنها را مارک دارد کنید. بهتر است که اولویت بندی آنها را هم از همین ابتدا تعیین نمایید. این نکته را هم بدانید که هرگز مهم نمی باشد که این علاقمندی های شما در مورد های خاص قرار بگیرد، تنها هدف ما این است که بتوانیم در آخر به یک علاقمندی کلی برسیم. به این معنی که اگر کاری را انتخاب کردید، آن کار را با اشتیاق و جون و دل انجام دهید و برایش وقت بزارید. در صورتی که در شبکه های اجتماعی چرخی بزنید، خواهید دید که افراد زیادی هستند که علاقمندی های عجیب و غریبی دارند اما تعداد افرادی که آنها را دنبال می کنند نیز زیادی است.

چگونه اینفلوئنسر توییتر شویم

چگونه اینفلوئنسر توییتر شویم

همانطور که می دانید شبکه اجتماعی توییتر هم مانند سایر شبکه های اجتماعی افرادی هستند که تعداد فالوورهای زیادی دارند. اما این را هم می دانید که این شبکه اجتماعی بیشتر وزنه سیاسی دارد و افرادی که در آن فعالیت می کنند، نیز باید موارد اولیه آن را نیز یاد داشته باشند. افراد سیاسی شراطی خاص خودشان را دارند و می توانند بیشتر به خاطر پست هایی که دارند به شهرت برسند. اما به طور کلی در همه شبکه های اجتماعی مراحل کار به همین صورت است که شماره بندی کرده ایم. هیچ تفاوتی بین مراحل وجود ندارد. پس ادامه مراحل را برایتان بازگو می کنیم.

3- انتخاب کاری متفاوت

شاید شما هم دقت کرده باشید که برخی از افرادی که در زمینه های مد و فشن در شبکه اجتماعی اینستاگرام و یا یوتیوب فعالیت می کنند و در مورد این موضوعات مطالبی را منتشر و می نویسند، چندان موفق نمی باشند و تعداد افرادی که آنها را دنبال می کنند، نیز زیادی نمی باشند. آیا تا به حال با خود فکر کرده اید که دلیل آن چیست؟ حال توجه شما را به این نکته جلب می کنم که آیا تا به حال فکر کرده اید که چندین هزار نفر در این پیج ها فعالیت می کنند و موضوعات مشابه را پشتیبانی می کنند؟ هزاران نفر هستند که مانند آنها در این زمینه فعالیت می کنند. پس نتیجه می گیریم که اگر می خواهید کاری کنید که با دیگران متفاوت باشید، باید موضوعی را انتخاب کنید که نسبت به دیگران فرق کنید.

چگونه اینفلوئنسر لایکی شویم

چگونه اینفلوئنسر لایکی شویم

این شبکه اجتماعی نیز یکی دیگر از شبکه هایی می باشد که درآن تبلیغات زیادی را انجام می دهند. البته افراد کمتری هستند که در این شبکه فعال هستند و به خاطر ظاهر گرافیکی که دارد، چشم برخی ها را گرفته است. همانطور که گفتیم برای اینکه به یک اینفلوئنسر تبدیل شویم، فرقی نمی کند که در چه شبکه اجتماعی فعالیت می کنید. در ادامه ویژگی های یک اینفلوئنسر خوب را ادامه می دهیم.

4- انتخاب شبکه اجتماعی

خوب شاید فکر می کنید که این مرحله آسانی است اما از همین الان به شما این نکته را یاداوری کنیم که کارشناسان توصیه می کنند که بهتر است به جای اینکه وقت خود را روی چند شبکه اجتماعی تلف کنید، یکی از آنها را انتخاب کنید و تمام توان خود را روی آن تمرکز کنید. البته در این بین برخی از شبکه های هستند که تنها برای موضوع خاصی مورد استفاده می شوند و محدودیت دارند. به طور مثال شبکه اجتماعی توییتر تنها برای سیاسیون و افرادی می باشند که در زمینه سیاست کار می کنند یا اینکه شبکه اجتماعی یوتیوب تنها برای افرادی می باشند که به تدوین و کارهای گرافیکی وارد باشند. اینکه تمرکز شما تنها روی یک شبکه باشد به شما این امکان را می دهد تا بتوانید بهترین کارایی را برای کار خود در نظر بگیرید. چند شبکه اجتماعی در زمانی که یک نفر هستید، جواب نمی دهد.

چگونه یک اینفلوئنسر شویم

چگونه یک اینفلوئنسر شویم

خوب تا به اینجا 4 مرحله مختلف را به شما معرفی کردیم و گفتیم که باید در هر مرحله دقت زیادی انجام دهید. در مرحله اول تاکید ما روی برنامه ریزی بود. سپس به مرحله بعد که در مورد انتخاب موضوع بود رسیدیم، که باز هم به این مرحله هم اهمیت دهید. در مرحله سوم، اینکه آدمی متفاوتی باشید، را در نظر بگیرید و در مرحله چهارم می بایست شبکه اجتماعی مورد نظر خود را انتخاب می کردید. اما قصد داریم مرحله 5 آن را در ادامه برای شما بیان کنیم. با ما همچنان همراه باشید.

5- داشتن استراتژی رسانه ای

اما یکی از مهمترین نکاتی که باید به آن توجه خاصی کنید، ایجاد یک استراتژی مهم رسانه ای باشید. در برخی از صفحات اینستاگرام یا دیگر شبکه های اجتماعی که دقت کنید، خواهید دید که مدیریت هیچ استراتژی خاصی را دنبال نمی کند. حتی این پیج ها از صفحات شخصی که یک استراتژی مدونی را دنبال می کنند، هم ارزش کمتری دارد. فردی که تنها فیلم های پرواز پاراگلایدر خود را منتشر می کند، مسلما بهتر از شرکت نرم افزاری است که ویدئوهای مختلف را در صفحه خود انتشار می دهد. صفحات از دور مشخص می باشند و آنهایی که بدون برنامه هر پستی را که بدست می آورند و صرفا به خاطر اینکه جالب و خنده دار می باشند، منتشر می کنند، بدون توجه به محتوا و موضوعیت آن با صفجه مسلما دچار ریزش طرفدار خواهد شد.

پس نباید فراموش کنید که برای اینکه بتوانید یک صفحه ای جمع و جور و صاحب سبکی داشته باشید، استراتژی و برنامه ریزی خود را ایجاد کنید و هدفمند آن را آپدیت کنید. همیشه هر یک ماه دو ما یا سه ماه فهرستی از مطالبی که منتشر کرده اید را تهیه کنید و در مورد هر آنچه که تا به حال به آن نپرداختید بپردازید. سعی کنید که از مطالب تکراری پرهیز کنید مگر اینکه تشخیص دهید که با انتشار آن هواداران نکته ای جدیدی را یاد می گیرند. همچنین تنظیم تصاویر، مدت زمان هر پست، مدت زمان بین بارگزاری پست جدید و غیره از جمله سوالاتی می باشد که باید در استراتژی شما تعیین شده باشد.

راز چگونه اینفلوئنسر شدن

راز چگونه اینفلوئنسر شدن

این روزها در حالی که استفاده از شبکه های اجتماعی به دلیل شیوع کرونا افزایش یافته، همه می خواهند تا راز چگونگی تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر را بدانند. آنها سعی می کنند تا در مورد این موضوع تحقیقات زیادی را انجام دهند، در حالی که همه چی به یک برنامه ریزی ساده و پشتکار بستگی دارد. اما همانطور که تا به این جا شاهد بودیم موارد زیادی را برای این کار به شما آموزش دادیم اما در ادامه شما را با یکی از مهمترین موارد آشنا خواهیم کرد.

6- محتوای پر مغز

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که متنی را می خوانید و هیچی نمی فهمید یا اینکه بر عکس متن کوتاهی را می خوانید و هزاران معنی را در ذهن مرور می کنید. یکی از قدرت های نویسنده این است که بتواند به بهترین نحوه افکار و نظرات خود را به دیگران القاء کند. به طوری که دیگران را به شدت تحت تاثیر بگذارد. به این افراد که دارای چنین استعدادی هستند، شاید بتوان اینفلوئنسر گفت. اینفلوئنسری که تنها به انجام کارهای ناشایست در فضای مجازی نیست، برخی از آنها از طریق های مختلفی به شهرت رسیده اند که یکی از آنها نویسندگی است. شاید به خاطر اینکه نوشتن یک متن وقت زیادی از شما را گرفته، گله مند باشید.

اما این کار بازخورد زیادی خواهد داشت که بعدا آن را مشاهده خواهید کرد.  در حال حاضر در هر زمینه ای که بخواهید، مطلب های فراوانی در سایت های مختلف وجود دارد اما آن سایتی برنده است و می تواند مخاطب را به طرف خود جذب کند که بهترین مطلب را به آنها  رائه دهد. در صورتی که شبکه اجتماعی اینستاگرام فعالیت می کنید، سعی کنید تا از یک عکس باکیفیت استفاده کنید. همین کار ساده موجب می شود تا در آینده کار شما متفاوت تر باشد. البته برای این کار نیاز به تجربه دارید و باید تجهیزات حرفه ای مانند دوربین عکاسی داشته باشد که مستلزم هزینه می باشد.

چگونه در ایران اینفلوئنسر شویم

چگونه در ایران اینفلوئنسر شویم

اما در همین ابتدا باید بگوییم که تبدیل به اینفلوئنسر شدن ایران و خارج ندارد. در هر کشوری که باشید می توانید با رعایت این نکاتی که تا به ایجا گفتیم، به یکی از بهترین های کشور خود تبدیل شوید. اما مرحله بعدی را با هم خواهیم آموخت.

7- ثابت قدم بودن

این نکته هم بسیار اهمیت دارد. در صورتی که بتوانید در کاری که انجام می دهید، ثابت قدم باشید، می توانید به دستاوردهای بزرگی دست یابید. البته این مرحله هم ارتباطی با گزینه برنامه ریزی دارد که در صورتی که برنامه ریزی شما درست نباشد می تواند این مرحله هم نادیده گرفته شود. به طور مثال اگر یک مطلب را منتشر کردید و سپس بعد از یک ماه مطلب بعدی را انتشار دادید، نمی توانید بگویید که به طور منظم و ثابت قدم کار کرده اید. این کار موجب می شود تا کاربران هرگز شما را دنبال نکنند و به دنبال افرادی باشیند که مانند شما خدمات ارائه می دهند. پس نتیجه می گیریم که نظم و ترتیب یکی از مشخصه های مطالب شما می باشد. اگر به طور منظم مطالب خود را انتشار دهید، کاربران و هواداران پیج شما نیز سر موقع منتظر پست شما می باشد. به این ترتیب شما در آنها نفوذ می کنید و می توانید از آنها در راستای اهداف خود استفاده کنید. البته حواستان باشد که در این راه حرفه ای عمل کنید.

چگونه اینفلوئنسر اینستاگرام شویم

چگونه اینفلوئنسر اینستاگرام شویم

بیشتر افراد در حال حاضر به شبکه اجتماعی اینستاگرام روی آورده اند. این شبکه در حال حاضر بیشتر بازدیدها را دارند و از همه نظر هم اوکی می باشد. اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی پربازدید می باشد که می توانید به راحتی در آن عضو شوید. در این شبکه همچنین می توانید کالاهای تجاری و یا محصولات خود را تبلیغات کنید. در حال حاضر شرکت های زیادی هستند که در ان فعالیت می کنند. اما ادامه مقاله را برای شما بازگو خواهیم کرد.

8- تبلیغ و ترویج محتوا

این مورد نیز یکی دیگر از موارد مهمی می باشد که باید به آن توجه کنید. زمانی که وقت زیادی را برای تولید محتوا انجام داده اید، مسلما دوست دارید تا فردی به آن توجه کند و دیده شود. در صورتی که استقبال زیادی از آن نشود، همه زحمات شما هدر می رود و نمی توانید به اهداف خود برسید. پس برای این کار باید تمرکز خود را روی تبلیغات بگذارید. متن ها را در صفحات و پیج های دیگر بزارید و سعی کنید تا کاربران را ترغیب نمایید تا محصولات شما را بین دوستان و کاربران خود تبیلغ کنند. اگر در توان دارید بسته های تشویقی را هم برای این کار در نظر بگیرید زیرا این کار بسیار جواب داده است و موجب شده تا دیگران را تشویق کنید تا با هزینه ای اندک آنها را در راستای اهداف خود به کار گیرید.

برخی ها اینطور این را تفسیر می کنند که در صورتی که تولید محتوا می کند و قصد دارید به یک اینفلوئنسر تبدیل شوید، باید 20 درصد از وقت خود را برای تولید محتوا بگذارید و 80 درصد آن را صرف تبلیغ و ترویج محتوا کنید. این نکته بسیار اهمیت دارد که باید به آن پرداخته شود. همچنین در صورتی که از ترفندهایی مانند قرعه کشی هم استفاده کنید، مطمئنا جواب خواهد داد. ترفندی که در حال حاضر برخی از پیج های تبلیغاتی معروف آن را اجرا می کنند و توانسته اند بازخورد خوبی را بگیرند. به شما هم توصیه می کنیم که در ازای هزینه ای اندک برخی از شگردهای تبلیغاتی را یاد بگیرید.

ما چگونه اینفلوئنسر شویم

ما چگونه اینفلوئنسر شویم

تا به حال روش های مختلفی را بازگو کرده ایم که در ادامه مقاله را ادامه می دهیم.

9- همکاری با اینفلوئنسرهای دیگر

یک اینفلوئنسر مشهور را در نظر بگیرید که سال ها تلاش کرده است و در زمینه ای شناخته شده است. حال در نظر بگیرید که این اینفلوئنسر در کنار شما قرار بگیرد. کدام یک از شما سود خواهید کرد؟ آیا حاضر نیستید تا با او همکاری کنید؟ مطمئنا یکی از راه هایی که می توانید از آن استفاده کنید این است که با دیگر اینفلوئنسرها همکاری های پایاپایی را داشته باشید و از حضور آنها در راستای اهداف خود استفاده کنید. اما اگر به یک اینفلوئنسری پیشنهاد چنین کاری را داده اید، و آن فرد قبول نکرد چی؟ معمولا پیش می آید که اینطور افراد هم شرایطی را پیش پای شما بگذارند که نتوانید از پس انجام آن بر بیایید. اما نگران نباشید یک راه دیگری نیز به شما آموزش می دهیم که بتوانید از آن به بهترین نحوه ممکن برای خود استفاده کنید.

در چنین شرایطی یک سلبریتی مشهور را در نظر  بگیرید و در مورد آن مطالب بنویسید و به خورد مخاطب بدهید. این کار موجب می شود که زمانی که مخاطب این مطلب را می خواند خود به خود جذب شود و پیج شما را فالو کند. البته ممکن است که او نیز به دوستان خود نیز معرفی کند و همینطور پیش برود.

10- تعامل با مخاطبان

اما یکی دیگر از مهمترین کارهایی که باید انجام دهید این است که با مخاطبان خود ارتباط داشته باشید و نقطه نظرات آنها را بشنوید. این کار موجب می شود تا اعتمادی عمیق بین شما ایجاد گردد و این کار نیز در نهایت به نفع شما خواهد بود و موجب شکوفا شدن شما نیز می گردد.

11- بررسی داده ها

در هر زمینه ای که کار می کنید، همیشه سعی کنید لیستی از مطالبی که بازدید بیشتری می خورد را تهیه کنید. به طور مثال در زمینه بازی های کامپیوتری بازی کلش یکی از بازی های پرمخاطب می باشد و تمام مطالبی که در این زمینه است که دسته بندی و هفته ای یک موضوع را به این بازی اختصاص دهید. همچنین بررسی کنید که کدام پست ها لایک بیشتری خورده و کامنت بیشتری نسبت به بقیه گرفته است. بازدید مطالب هم مهم می باشد و باید نیم نگاهی هم به این مطلب داشته باشید.

چگونه در موسیقی اینفلوئنسر شویم

چگونه در موسیقی اینفلوئنسر شویم

رشته موسیقی کمی متفاوت می باشد و حتما می دانید که باید در این زمینه آموزش ببینید. اما پس ازا ینکه آموزش های لازم را دیده اید، سعی کنید تا سبکی را برای خود انتخاب کنید. پس از آنها نیز باید نکات حرفه ای دیگری را نیز در نظر بگیرید و سپس در کنار بزرگان دیگر به فعالیت بپردازید. در موسیقی استفاده از نام و شهرت دیگران بسیار مهم می باشد و در صورتی که بتوانید از حضور آنها برای شهرت خود استفاده کنید، مطمئنا جواب خواهد داد. در کل سعی کنید نسبت به بقیه سلبریتی ها متفاوت باشید و برنامه ریزی لازم را برای یک دوره بلند مدت داشته باشید.

سوالات متداول

چگونه اینفلوئنسر تلگرام شویم؟

تلگرام نیز مانند شبکه های اجتماعی دیگر است که با رعایت نکات مختلف می توانید در این شبکه هم به شهرت برسید اما برنامه ریزی را فراموش نکنید.

چگونه در سینما اینفلوئنسر شویم ؟

در ابتدا باید آموزش ببینید و سپس باید سابقه و تجربه خوبی را برای خود بدست بیاورید. در صورتی که در توان شما است در کنار دیگران نیز بازی کنید تا از نام آنها استفاده کنید.

مهمترین نکات برای اینفلوئنسر شدن چیست؟

داشتن برنامه ریزی، انتخاب علایق، انتخاب شبکه اجتماعی، استراتژی رسانه ای، محتوای خوب، پشتکار، تبلیغ، ارتباط با مخاطبان از مهمترین موارد می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)
ali jvd
ali jvd
مدرس زبان و تولید کننده محتوا در سایت ایرانیان سلبریتی. خبرنگار حوزه سلبریتی ها و افراد معروف از سال 2008 و دارای نشان برتر خبرنگار مجله اینترنتی سال 2022.