بیوگرافی نیت داگ رپر مشهور آمریکایی به همراه لیست برترین آهنگ ها

نیت داگ یکی دیگر از خوانندگان مشهور آمریکایی است که توانسته در دوران حرفه ای خود موزیک های زیادی را روانه بازار کند. او در نیروی دریایی آمریکا نیز عضویت داشت و حدود 3 سال در آنجا خدمت کرد. جالب است بدانید که اسنوپ داگ پسر عموی او می باشد که در کنار هم توانستند کارهای زیادی را به بازار عرضه کنند. آنها گروهی را با نام 213 تشکیل دادند که به شدت در بین رپرها به شهرت رسید. سپس آنها یک گروه دیگر به نام جی فانک را تشکیل دادند که موجب شد تا توجه همگان را به خود جلب کند. این خواننده در سال 2007 ناگهان دچار حادثه شد و در نهایت در سال 2011 میلادی درگذشت. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد Nate dogg خواننده سرشناس ادامه مقاله ما را از دست ندهید.

بیوگرافی نیت داگ

بیوگرافی نیت داگ

زندگینامه Nate dogg پر از فراز و نشیب فراوان می باشد. نام اصلی او ناتانیل دیوین هیل می باشد که در 19 اوت سال 1969 میلادی در لانگ بیچ به دنیا آمده است. گفته می شود که از همان دوران کودکی همیشه با خود آواز می خوانده و به این رشته علاقه خاصی داشته است. پدرش دانیل لی هیل یک روحانی کلیسا بوده است و به همین دلیل از همان زمان کودکی خواندن در این مکان مقدس را آغاز کرد. 14 سال بود که پدر و مادرش از هم طلاق گرفتند و به همین خاطر مجبور شد تا مسیسیسیپی را به مقصد لانگ ویچ ترک کند. دو سال بعد از آن به دبیرستان رفت و سپس به نیروی دریایی آمریکا پیوست. به مدت 3 سال در این پست خدمت کرد و با اسنوپ داگ که پسر عمویش بود آشنا شد. این دو در کنار وارن جی گروهی را تشکیل دادند که اسم آن 213 بود. در این گروه نیت داگ مسئول خواندن ترانه را بر عهده گرفته بود.

در همان زمان بود که کارهای ناب او زبان زد خاص و عام شده بود و همه از خود می پرسیدند که نیت داگ کیست و اهل کجاست. او در همان زمان با رپرهای زیادی به طور مدام همکاری می کرد. سپس گروه دیگری به نام جی فانک را تشکیل داد که تحت نام این گروه آهنگ های زیادی را ساخت و روانه بازار کرد. اما متاسفانه در 19 دسامبر سال 2007 میلادی بود که دچار حادثه حمله قلبی شدید شد و به بیمارستان منتقل شد. او به مدت 4 سال در بیمارستان بود تا اینکه در 15 مارس سال 2011 میلادی از دنیا رفت.

همسر نیت داگ

همسر نیت داگ

اسم همسر او لاتویا کالوین می باشد که در مورد نحوه آشنایی آنها و نیز سالی که آنها با هم رابطه برقرار کردند، اطلاعاتی در دست نیست. اما گفته می شود که این دو در سالی که ازدواج کرده اند بلا فاصله 20 روز پس از ازدواج طلاق نامه ای را با هم تنظیم کرده بودند که اگر این خبر درست باشد نشان دهنده رابطه سرد میان آنها می باشد. اما گفته می شود که این دو از هم جدا نشده اند و سپس دو فرزند را به دنیا آورده اند. در گزارشی آمده است که همسر او قبل از اینکه این خواننده بمیرد، قصد داشته تا طلاق خود را از او بگیرد. فرزندان او اما او را متهم می کنند که مادرشان چند بار در زمانی که پدرشان زنده بوده او را شکنجه روحی کرده بوده و در حال حاضر هم حقی ندارد که از ارثیه او بهره ببرد. در حال حاضر جنگ بر سر ارثیه او در جریان می باشد.

فرزندان نیت داگ

فرزندان نیت داگ

پسر نیت داگ ناتانیل هال و نیاجیل هال نام دارد. این دو در حال حاضر در آمریکا می باشند که گفته می شود به تازگی دردسرهایی را ایجاد کرده اند. یک از آنها به شدت از مادر خود انتقاد می کند و با او درگیری لفظی پیدا کرده است. مادرش ادعا می کند که ارثیه همسرش باید به او برسد اما ناتانیل می گوید که او حقی برای بدست آوردن این ارثیه ندارد زیرا در زمانی که زنده بود هرگز با او رفتار مناسبی نداشت. این درگیری در حالی ادامه دارد که هنوز تکلیف ارثیه او مشخص نیست. گفته می شود که دادگاه باید تکلیف این موضوع را روشن کند.

درآمد نیت داگ

درآمد نیت داگ

اما یکی از مواردی که بیشتر افراد با آن درگیر هستند درآمد این خواننده می باشد که چقدر است. در این رابطه باید بگوییم که معمولا خواننده ها درآمد بالایی دارند و با ضبط و عرضه کردن موزیک های خود به بازار می توانند به طور مستقیم درآمد کسب کنند. برخی از خواننده ها هستند که برای اینکه بتوانند در این راه موفق باشند با شرکت های بزرگ و معروفی قراردادهای کلانی را می بندند که موجب می شود تا این شرکت ها برای تبلیغات و دیگر کارها به آنها کمک کنند و در مدت کوتاهی به درآمد رویایی دست یابند. اما این خواننده  از همان ابتدا توانست با عضویت در چند گروه و نیز همکاری با دیگر رپرها توجه دیگران را به خود جلب کند و سپس در بازار موسیقی سهمی داشته باشد. در حال حاضر گفته می شود که این خواننده دارایی به ارزش 150 میلیون دلار دارد. همسر و فرزندان او پس از مرگ او در حال درگیری برای تصاحب این ثروت او می باشند.

خانه نیت داگ

خانه نیت داگ

زمانی که او در سن 41  سالگی پس از 4 سال تلاش برای زنده  ماندن پس از سکته شدید تسلیم شد، خبر مرگ او به سرعت در زادگاهش که لانگ بیچ بود منتشر شد. ناگفته نماند که این خواننده در پومونا زندگی می کرد و همسایگان او می گفتند که او در این منطقه در بلوک 400 یک خانه ای شیک داشته دارد. گفته می شود که این خانه در نوامبر سال 1994 میلادی به قیمت بیش از 245 هزار دلار خریداری شده است. یکی از همسایه های او در مورد او گفته است که نیت داگ از سال 2004 میلادی در این خانه زندگی می کرده است.

ماشین نیت داگ

ماشین نیت داگ

این خواننده نیز تا به حال با ماشین های مختلفی در ترانه های خود ظاهر شده است که گفته می شود برخی از آنها را با بستن قرارداد با شرکت های معروف تصاحب کرده است. همانطور که می دانید خواننده ها با ماشین های مختلفی جلوی دوربین ظاهر می شوند که علاوه بر تبلیغات جنبه جلب توجه نیز دارد. برخی از شرکت های بزرگ خودروسازی جهان برای اینکه محصولات خود را تبلیغ نمایند قراردادهایی را با خواننده های معروف امضا می کنند تا محصولات آن ها را در ازای بسته اقتصادی در ترانه هایشان تبلیغ کنند و از آنها استفاده نمایند.

مرگ نیت داگ

مرگ نیت داگ

برخی ها می پرسند که تاریخ مرگ نیت داگ چه زمانی است و باید به آنها گفت که زمانی که این خواننده مرد تنها 41 سال سن داشت. همچنین در مورد علت مرگ Nate dogg نیز باید بگوییم که او تازه در دوران شکوفایی خود به سر می برد و آهنگ های خوبی را هم روانه بازار کرده بود و به همین خاطر توانسته بود تازه توجهات زیادی را هم به طرف خود جلب کند و با خوانندگان مشهور دیگر نیز در رابطه و همکاری بود اما ناگهان دچار حمله شدید قلبی می شود و در سال 2007 راهی بیمارستان می شود. او پس از 4 سال مبارزه بالاخره تسلیم می شود و در 15 مارس سال 2011 میلادی می میرد.

اینستاگرام نیت داگ

اینستاگرام نیت داگ

این سلبریتی در زمانی که زنده بود، در شبکه اجتماعی اینستاگرام فعالیت نمی کرد اما در حال حاضر صفحاتی به نام های او ایجاد شده است و کارهای او را به اشتراک می گذارد. یکی از صفحات منتسب به او که هدف آن را به اشتراک گذاشتن موزیک های این خواننده اعلام کرده اند، طرفداران بسیاری دارد و نشان می دهد که این خواننده تا حدودی نشاخته شده بوده است. در این پیج که با نام او ساخته شده است نوشته شده است که سلطان دنیای رپ بود  در گروه هایی مانند 213 عضو بوده است. این صفحه تا به حال بیش از 194 هزار نفر فالور دارد و حدود 100 پست مختلف از این خواننده منتشر کرده است.

آهنگ های برتر نیت داگ

آهنگ های برتر نیت داگ

اما در مورد آهنگ های این خواننده باید خدمت شما عرض کنیم که بیشتر آنها را در برخی از سایت ها عرضه شده اند که می توانید با مراجعه به آنها به کارهای این چهره شاخص دسترسی داشته باشید. همچنین برخی از سایت ها هستند که گلچینی از بهترین کارهای او را در اختیار علاقمندان قرار می دهند. ما نیز در پایین به معرفی برخی از کارهای ناب او می پردازیم.

Regulate

در این آهنگ وارن جی هم با او همکاری کرده است و در بهار سال 1994 میلادی به بازار عرضه شد. این آهنگ در بیلبورد داغ به رتبه دوم رسید و در چارت هیپ هاپ و آر اند بی نیز  رتبه هشتم را از آن خود کرد.

i got love

این آهنگ توسط بینک ساخته شده است و در سال 2001 زیر نام آلبوم موزیک و من منتشر شده است. این آهنگ در بیلبورد هیپ هاپ و آر اند بی آمریکا رتبه 45 و نیز در بیلبورد ریتمیک این کشور رتبه 33 را به دست آورده بود.

nobody does it better

آواگذاری آن توسط وارن جی انجام شده است و در ماه ژوئن سال 1998 میلادی منتشر شده است. همچنین وارن جی در نقش تولید کننده نیز در این آهنگ همکاری کرده است. این آهنگ در بیلبورد داغ آمریکا توانست رتبه 18 را کسب کند.

Shake that

این آهنگ یکی از کارهایی است که او با امینم خواننده معروف آمریکایی همکاری کرده است. این آهنگ در سال 2005 میلادی منتشر شد است و توانست در بیلبورد داغ آمریکا رتبه 6، بیلبورد پاپ آن نیز همان رتبه و در چارت های بلژیک رتبه دوم و بریتانیا رتبه 21 را کسب کند.

Oh No 

در این آهنگ بزرگانی مانند فاروآهه مونچ و موس دف به همراه این خواننده همکاری کرده اند که در سال 2008 میلادی منتشر شده است. سبک این آهنگ پاپ می باشد که توانست توجه بسیاری را به خود جلب کند.

Area Codes 

این آهنگ شاید به این خاطر معروف شده باشد که او در آن به کدهای شماره تلفن های خانم هایی اشاره می کند که او در سراسر آمریکا با آنها رابطه برقرار کرده است. این آهنگ در بیلبورد آمریکا رتبه 7 را کسب کرده است.

Lay Low

یکی دیگر از آهنگ های برتر این خواننده می باشد که توسط دکتر دره و نیز مایک الیزوندو تولید شده است. این آهنگ در بیلبورد هیپ هاپ آمریکا توانست رتبه هشتم را بدست بیاورد. همچنین در ترانه های سبک رپ نیز موفق به کسب رتبه پنجم شد.

21 Questions 

این آهنگ در اصل توسط فیفتی سنت ساخته شده است اما نیت داگ در آن هنرنمایی کرده است. این آهنگ چهار هفته در صدر بیلبورد داغ قرار داشت و 23 هفته هم در چارت برترین ترانه ها قرار داشت.

پلی لیست Nate dogg

پلی لیست Nate dogg

برخی از سایت هایی که در زمینه موزیک کار می کنند نیز هستند که آهنگ های این خواننده سرشناس را برای دانلود در دسترس عموم قرار داده اند. این سایت ها همچنین کیفیت های مختلفی از آن را در اختیار هواداران قرار داده اند که می توانید برای دانلود آهنگ نیت داگ به آنها مراجعه کنید. در حال حاضر برخی دیگر از آنها هستند که حرفه ای تر موضوع را دنبال می کنند و علاوه بر موزیک، متن و یا همان لیریک های آنها را هم ارائه می دهند. همچنین در برخی از آنها این امکان وجود دارد که به صورت آنلاین به آنها گوش کنیم و در صورتی که نظرمان گرفت آن را دانلود کنیم. ناگفته نماند که برخی از سایت ها هستند که خدمات غیررایگان را به  کاربران ارائه می دهند.

nate dogg  و وارن جی

nate dogg  و وارن جی

وارن گریفین سوم که به وارن جی شهرت یافته است یک خواننده سبک رپ آمریکایی می باشد که تا به حال توانسته با افراد مشهوری از جمله نیت داگ همکاری هایی داشته باشد. او به همراه این خواننده و نیز اسنوپ داگ گروه 213 را تشکیل دادند که خیلی زود در بین رپرهای فعال شناخته شد. کار مشترک آنها که Regulate  نام دارد در سال 1994 میلادی وارد بازار شد و توانست در رتبه 40 بیلبورد بالا برود و نگاه های زیادی را به طرف خود جلب کند. پس از آن از این واقعه به عنوان یک نقطه همکاری جدیدی بین آنها یاد می کنند که توانستند خیلی زود نام خود را بر سر زبان ها بیاندازند.  این دو خواننده مطرح با همکاری های دو نفره و یا چند نفره توانسته اند که کارهای خوبی را به بازار عرضه کنند.

nate dogg و امینم

nate dogg و امینم

اما یکی دیگر از خوانندگانی که توانست با نیت داگ همکاری های خوبی داشته باشد، امینم می باشد. او نخستین خواننده سفید پوست به سبک رپ می باشد که توانست نام خود را درا ین لیست ثبت کند و از این حیث مورد توجه جهانیان قرار بگیرد. همانطور که می دانید بیشتر خوانندگان این سبک سیاه پوست ها هستند و به خاطر اینکه آنها در جامعه بسته آمریکا دچار تبعیض نژادی های شدید قرار داشتند به عنوان اعتراض به صف خوانندگان رپ می پیوستند و از این طریق اعتراض خود را اعلام می کردند. اما زمانی که امینم آمد به رسم و رسومات آنها پایان داد.

 از آنجایی که سفید پوست بود توانست خیلی زود در میان رپرها مورد توجه قرار گیرد. او نیز راه و رسم این خواننده های سیاه پوست را در پیش گرفت و سبک و موضوعاتی که در مورد آنها ترانه می خواند، سیاست، تبعیض نژادی، فقر و غیره بود. اما این دو خواننده در کنار هم یادگاری های خوبی را از خود به جا گذاشته اند که می توان به Shake that اشاره کرد که استقبال خوبی در سال 2005 میلادی از آن شد. همچنین آهنگ های دیگر این دو می توان به Warrior Pt2، Never Evought، My name، Till I Collapse  و چند ترانه دیگر اشاره کرد.

nate dogg و توپاک

nate dogg و توپاک

اما یکی دیگر از خوانندگانی که او همکاری های زیادی داشته توپاک سلطان رپ می باشد. او نیز قبل از اینکه به قتل برسد توانست با همکاری های فراوان با دیگر خواننده ها کارهای خوبی را از خود به یادگار بگذارد. از جمله آنها می توان به همکاری سه نفره این دو به همراه امینم در آهنگ Gangta Walk اشاره کرد. همچنین از دیگر آهنگ هایی که این دو در کنار هم همکاری داشته اند می توان به Thug Life، Kurupt Daz Dillinger ، All About you  و چند آهنگ دیگر اشاره کرد. همچنین برخی از آهنگ های او می توانند در لیست بهترین آهنگ های رپ جهان جای بگیرند.

برادر Nate dogg

برادر Nate dogg

نیت داگ دارای سه برادر می باشد که دانیل، ساموئل و امانویل می باشد. اطلاعات دیگری از این افراد در دست نیست و اما گفته می شود که هر کدام از آنها در یکی از شهرهای آمریکا زندگی می کنند.

فیلم های Nate dogg

فیلم های Nate dogg

اما همانطور که می دانید این خواننده یک بازیگر سینما و تلویزیون هم بود و در برخی از فیلم ها نقش بازی کرده است. بر اساس آمارها او در سال 2002 میلادی در فیلم Doggy fizzle televizzle  حضور داشت که اولین حضور او در سینما محسوب می شود . پس از آن در سال 2003 نیز در فیلم Head of State  ظاهر شد و توجه زیادی را به طرف خود جلب کرد. پس از آن چند سال  وقفه افتاد و در نهایت هم در فیلم The Boondocks نقش بازی کرد که این فیلم در سال 2008 زمانی که او در بیمارستان بود منتشر شد.

دوست دختر Nate dogg

دوست دختر Nate dogg

یکی از دوست دختر های این خواننده مشهور تامالا جونز می باشد که هنرپیشه سینما و تلویزیون می باشد. تامالا در فیلم های زیادی بازی کرده است که می توان به Booty Call, The Wood, Kingdom Come, The Brothers  و What Men Want اشاره کرد. این دو با همدیگر رابطه داشتند و از آنجایی که این خواننده نیز سابقه حضور در فیلم هایی را داشته است، احتمالا ازا ین طریق با هم آشنا شده اند. در هیچ جایی در مورد مدت این رابطه و نحوه آشنایی و یا جدایی حرفی زده نشده است اما در برخی از سایت ها اسم این بازیگر در کنار نام او دیده می شود. اما همانطور که می دانید در نهایت او با لاتویا هال ازدواج کرد که از او دو فرزند هم دارد. گفته می شود که این دو از همان ابتدا با یکدیگر اختلافاتی داشته و قرار بود که مدت کوتاهی پس از ازدواجشان از هم جدا شوند اما این اتفاق روی نداد و در حال حاضر هم همسرش برای گرفتن ارثیه با فرزندانش جنجال دارد.

گروه Nate dogg

گروه Nate dogg

یکی از معروف ترین گروه های رپ که در زمینه تولید آهنگ به سبک هیپ هاپ فعالیت می کند، توسط نیت داگ ساخته شد. این گروه که 213 نام دارد در لانگ بیچ کالیفرنیا ظاهر شد و در آن اسنوپ داگ و نیز وارن جی هم عضو بودند. این افراد با همکاری همدیگر ترانه های زیادی را زیر نام این گروه به بازار عرضه کرده اند که توجهات زیادی را هم به خود جلب کرد. اولین کار مشترک آنها در این گروه در سال 1994 میلادی منتشر شد که مورد استقبال نیز قرار گرفت. اما پس از اینکه این خواننده در سال 2011 میلادی درگذشت، این گروه هم از هم پاشید.

 عکس نیت داگ

 عکس نیت داگ

پیج نیت داگ در اینستاگرام عکس هایی از این خواننده را به اشتراک گذاشته است که می توانید به عضویت و فالو کردن آن به آنها دسترسی داشته باشید. همچنین راه های دیگری نیز برای مشاهده تصاویر مربوط به او وجود دارد که می توان به سایت هایی اشاره کرد که در زمینه موزیک رپ فعالیت می کنند. با یک سرچ می توانید به آنها دسترسی داشته باشید اما باید گفت که برخی از سایت ها هم هستند که تصاویری با کیفیت بالا ارائه می دهند که برخی از آنها هم پولی می باشند.

سوالات متداول

نیت داگ اهل کجاست ؟

او یک خواننده آمریکایی می باشد که در این کشور به دنیا آمده است و توانست کارهای نابی را به بازار عرضه کند و به شهرت برسد.

دلیل مرگ نیت داگ چه بود؟

او در سال 2007 میلادی دچار حمله شدید قلبی شد و در بیمارستان بستری شد و پس از 4 سال مبارزه در سال 2011 مرد.

آیا نیت داگ جایزه گرمی هم دارد؟

او تا به حال نتوانسته جایزه گرمی را برنده شود اما 4 بار آهنگ های او نامزد دریافت این جایزه شده بودند.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید
ali jvd
ali jvd
مدرس زبان و تولید کننده محتوا در سایت ایرانیان سلبریتی. خبرنگار حوزه سلبریتی ها و افراد معروف از سال 2008 و دارای نشان برتر خبرنگار مجله اینترنتی سال 2022.