فیفتی سنت کیست؟ معرفی بهترین آهنگ های 50cent رپر آمریکایی

فیفتی سنت یکی از خوانندگان معروف آمریکایی می باشد که علاوه بر موزیک در دنیای سینما و تلویزیون هم فعالیت های بسیاری داشته است. او تا به حال کارهای مشهور زیادی را روانه بازار کرده است که چند کار او رکوردهای دنیا را هم جا به جا کرده است. این خواننده البته در دوران کودکی خود با سختی های زیادی دست و پنجه نرم کرده است. وضعیت اقتصادی خانواده او آنقدر خراب بوده که مجبور شده در گروه مافیای مواد مخدر عضو شود و مواد خرید و فروش کند. اما به یکباره به خودش می آید و به رشته ای که در آن استعداد دارد می پردازد و مدتی نمی گذرد که به یکی از خوانندگان برتر دنیا تبدیل می شود. در این مقاله قصد داریم تا 50cent  را به شما بیشتر معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

بیوگرافی فیفتی سنت

بیوگرافی فیفتی سنت

خیلی ها هستند که از خود می پرسند که فیفتی سنت کیست و سرگذشت این خواننده مشهور چه می باشد. در واقع باید گفت که نام اصلی او کورتیس جیمز جکسون سوم می باشد که در 6 ژانویه 1975 میلادی به دنیا آمده است. او یک رپر و بازیگر آمریکایی می باشد که آلبوم های زیادی را به بازار عرضه کرده است. این خواننده در سال 2003 میلادی با انتشار آلبوم نامه پولدار شو یا در این راه بمیر به شهرت زیادی رسید. او دو سال بعد هم با یک آلبوم دیگر به نام قتل عام این مسیر خود را دنبال کرد و مورد توجه همگان قرار گرفت. اما آلبوم اول او در دنیا بیش از 15 میلیون نسخه فروخته شد که رکورد را زد. آلبوم دوم او نیز در کل آمریکا توانست 5 میلیون نسخه بفروشد که در دنیا گفته می شود تعداد آن به یازده میلیون فروش رسیده بود.  

زندگینامه فیفتی سنت سراسر از فراز و نشیب زیاد می باشد. در واقع او در جامائیکا به دنیا آمده است. تنها 12 سال داشت که در یک گروه خرید و فروش مواد مخدر عضو بوده و از این طریق امرار و معاش می کرده است. اما پس از مدتی از این کار خسته شده و به سمت رپ آمده است. در سال 2000 میلادی حادثه ای برایش پیش آمد که مورد اصابت 9 گلوله قرار گرفت اما زنده ماند.

آهنگ های معروف فیفتی سنت

آهنگ های معروف فیفتی سنت

این خواننده از زمانی که تصمیم گرفت تا خرید و فروش مواد مخدر را کنار بگذارد، به موزیک روی آورد و رپ می خواند. او تا به حال کارهای زیادی را به بیرون داده است که در زیر با چند موزیک ناب آن آشنا می شویم.

کندی شاپ

کندی شاپ از فیفتی سنت یکی از آهنگ های ناب این خواننده می باشد که پس از عرضه کردن توجهات زیادی را به طرف خود جلب کرد. این آهنگ در سال 2005 میلادی منتشر شده است و در چارت آمریکا به عنوان اولین ترانه انتخاب شده است.

in da club

آهنگ فیفتی سنت ایندا کلاب نیز از دیگر آهنگ های ناب این خواننده محسوب می شود که در آلبوم معروف او به نام یا بمیر یا پولدار شو انتشار یافته است. نویسندگی این آهنگ را علاوه بر خود این خواننده دکتر دره و مایک الیزوندو نیز به او کمک کرده اند. این آهنگ نامزد بهترین آهنگ در چهل و ششمین دوره جایزه گرمی نیز شد. این آهنگ در سال گذشته در شبکه اجتماعی یوتیوب بیش از یک میلیارد بار بازدید خورد که رقمی خیره کننده است.

window shopper

زمانی که در سال 2005 میلادی منتشر شد، توانست دومین ترانه آمریکا شناخته شود و در کشورهای استرالیا و بریتانیا موفق شد در رتبه اول قرار بگیرد. در بین بیلبورد هات 100 تایی ها هم این آهنگ در رده بیستم قرار گرفت و موفقیت های زیادی را بدست آورد.

ayo technology

چهارمین تک آهنگ سومین آلبوم او به نام کورتیس می باشد. این آهنگ در بیلبورد هات یکصد تایی ها در رده پنجم قرار گرفت و در کشورهای مختلفی مانند استرالیا، دانمارک و بریتانیا نیز در رده های بالای چارت آنها قرار گرفت.

just a lil bit

این آهنگ سومین تک آهنگ از دومین آلبوم او به نام قتل می باشد. اسکات استورچ تولید آن را بر عهده داشته است. این آهنگ در بیلبورد آمریکا توانست رتبه سوم را از آن خود کند. همچنین در کشورهای بریتانیا نیز در رتبه دهم ایستاد.

go go

آهنگ فیفتی سنت گو گو نیز از جمله آهنگ هایی است که از آلبوم یا پولدار شو یا بمیر منتشر شده است که توانست نامزد دریافت بهترین آهنگ رپ نیز شود. این آهنگ به سبک هیپ هاپ خوانده شده است.

Intro

یکی دیگر از آهنگ های آلبوم قتل می باشد که پس از انتشار آن مورد استقبال خوبی هم قرار گرفت.

Happy birthday

یکی دیگر از آهنگ های این خواننده می باشد که کاربران با سرچ عبارت فیفتی سنت هپی برزدی آن را در گوگل سرچ می کنند.

what up gangsta

آهنگ فیفتی سنت معروف به چه خبر گانگستر می باشد که در سال 2003 منتشر شده است. این آهنگ نیز زیر مجموعه آلبوم یا پولدار شو و یا بمیر می باشد که توانست توجهات زیادی را به خود جلب کند.

فیفتی سنت فیلم ها

فیفتی سنت فیلم ها

فیلم فیفتی سنت به نام یا پولدار شو و یا بمیر در سال 2005 میلادی منتشر شد. او در این فیلم نقش مارکوس را بازی می کند که یک نقش اصلی دارد. سپس در سال بعد از آن هم در فیلم خانه شجاعان بازی کرد و در آن نیز نقش جمال آیکن را بازی می کند. در سال 2008 میلادی هم دو فیلم بازی کرده است. در مجموع او در 28 فیلم مختلف بازی کرده یا در آن نقش داشته است.

فیفتی سنت و همسرش

فیفتی سنت و همسرش

او با دوست دختر خود به نام شانیقا تامپکینز ازدواج کرده است. آنها پس از مدتی در سال 1996 صاحب نخستین فرزند خود که پسر هم بود، شدند. پس از آن همسرش از او 50 میلیون دلار طلب می کند و دلیل آن را اینطور اعلام می کند که او قول داده بود که در تمام زندگی خود از او مراقبت کند. آنها در نهایت در سال 2008 میلادی از هم جدا شدند. سپس او با دافن جوی مدل مشهور وارد رابطه شد و پس از مدتی با هم ازدواج کردند. او دومین پسر خود را از این مدل معروف به دنیا آورد.

دیس فیفتی سنت به هیچکس

دیس فیفتی سنت به هیچکس

فیفتی سنت خواننده معروف آمریکایی است که با افراد مختلفی درگیری لفظی پیدا کرده است اما با هیچکس خواننده رپ ایرانی هیچ برخوردی نداشته است. در برخی از سایت هایی که در رابطه با موزیک به خصوص رپ فعالیت می کنند، آمده است که این دو با همدیگر دیس رد و بدل می کنند که اشتباه می باشد.

خانه فیفتی سنت

خانه فیفتی سنت

خانه 50cent یکی از موضوعاتی است که طرفدارانش دوست دارند از آن اطلاع پیدا کنند. در واقع این خواننده در بدترین شرایط زندگی کرده است و توانسته خود را از بدترین شرایط به بهترین شرایط بالا بکشد. او در کشور جامائیکا به دنیا آمده است و تا دوران نوجوانی در آنجا زندگی کرده است و به خرید وفروش مواد مخدر مشغول بوده است و پس از مهاجرت به آمریکا توانسته در رشته موسیقی فعالیت کند و به شهرت برسد. در حال حاضر او ثروت فراوانی دارد و در بهترین مناطق آمریکا خانه خریداری کرده است.

چالش فیفتی سنت

چالش فیفتی سنت

فیفتی سنت نسل جدید را نیز به چالشی دعوت کرده است که در برخی از سایت ها دست به دست می چرخد. این چالش که در شبکه اجتماعی اینستاگرام به وجود آمده، عکسی از یک سگ را منتشر کرده است که با ضبط ترانه ای از این خواننده به ناگهان تصویرش تغییر می کند و در زیر آن نوشته شده است که فیفتی سنت کندی شاپ که مشخص است مال این آهنگ می باشد.

اینستاگرام فیفتی سنت

اینستاگرام فیفتی سنت

پیج فیفتی سنت در حال حاضر در شبکه اجتماعی اینستاگرام فعال می باشد و طرفداران زیادی هم دارد. شاید باورتان نشود اما این صفحه در حال حاضر حدود 26 میلیون و 500 هزار فالور دارد که رقمی خیره کننده است. او تا به حال بیش از 4 هزار پست مختلف منتشر کرده است که هر کدام از پست ها که بیشتر تبلیغات محصولات مختلف شرکتها می باشد، بازدید، لایک و کامنت های بسیاری را گرفته است. این نشان می دهد که او در این شبکه اجتماعی هم فعالیت گسترده ای دارد و از این طریق هم درآمد خوبی دارد. او در این صفحه استوری های مختلفی را نیز منتشر کرده است.

فیفتی سنت در سریال پاور

فیفتی سنت در سریال پاور

این سریال جذاب دارای 6 فصل می باشد و در سال 2014 میلادی تولید و روی آنتن رفته است. این سریال دارای شش فصل در پانزده اپیزود بوده است که توانست در این مدت توجهات زیادی را به طرف خود جلب نماید. داستان آن در شهر نیویورک می گذرد و موضوع ان در مورد جیمز پاتریک است که یک تاجر مشهور و ثروتمند می باشد که ماجراجو نیز است. او صاحب یک کازینوی مجلل است که در خفا مواد مخدر توزیع می کند که در طول سریال رفته رفته این راز او برملا می شود. در این سریال بازیگرانی مانند فیفتی سنت و عمری هاردویک، للا لورن و چند تن دیگر بازی کرده اند.

فیفتی سنت در زندان

فیفتی سنت در زندان

این خواننده در تاریخ 29 ژوئن 1994 میلادی به خاطر فروختن چهار قطعه کوکائین به پلیس مخفی که به شکل مشتری پیش او رفته بود، دستگیر شد. باز هم چند هفته بعد از این ماجرا پلیس به خانه او ریختند و به خاطر پیدا کردن کوکائین دستگیر شد. همچنین آنها یک اسلحه او از خانه او پیدا کردند. هر چند که او به  3 تا 9 سال زندان محکوم شد اما او به مدت شش ماه در یک اردوگاه حمل و نقل خدمت کرد و عفو خود را بدست آورد. او پس از آزاد شدن گفت که خودش هرگز لب به کوکائین نزده است.

دانلود آهنگ امینم فیفتی سنت ریحانا

دانلود آهنگ امینم فیفتی سنت ریحانا

اما همانطور که می دانید این خواننده با افراد مشهور زیادی همکاری کرده است که می توان به امینم و ریحانا اشاره کرد. این سه خواننده معروف آهنگی به نام If its loving you dont را خوانده اند که پس از انتشار استقبال خوبی هم از آن شد. این آهنگ در حال حاضر در بیشتر سایت ها در دسترس قرار گرفته است و می توانید آن را با کیفیت های مختلفی در اختیار داشته باشید.

فیفتی سنت و توپاک

فیفتی سنت و توپاک

پس از آنکه فیلم تمام توجهات روی من توپاک شکور را در سالن تئاتر تماشا کرد، گفت که دیدن این فیلم زمان را هدر می دهد. این گفته او موجب شد تا توجهات زیادی را به طرف خود جلب کند. البته موجب انتقادهایی هم شده است. او گفته است که زمانی که این فیلم را نگاه می کنید، حرف های من را به خاطر بسپارید. این فیلم بدی بود . از این لحاظ بد بود که توپاک یک شخصیت کلاسیک بود و آنها چهره واقعی او را در این فیلم حسابی وارونه جلوه داده اند. ناگفته نماند که این فیلم در مورد زندگینامه این خواننده مشهور می باشد که ساخته شده است.

فیلم سینمایی زندگینامه فیفتی سنت

فیلم سینمایی زندگینامه فیفتی سنت

بازی فیفتی سنت در فیلم ثروتمند شو یا در حال تلاش بمیر در واقع زندگینامه خود او را روایت می کند. این فیلم در سال 2005 میلادی ساخته شد و روانه بازار شد. ژانر آن جنایی و درام است و امتیاز خوبی را کسب کرده است. در این فیلم این خواننده نقش بازی می کند و از اوایل زندگی خود که در جامائیکا به دنیا آمده است و سپس در گروه خرید و فروش مواد مخدر عضو بوده تا به شهرت رسیده است را به تصویر می کشد. این فیلم یکی از فیلم هایی بود که فروش نسبتا خوبی را داشت و توانست توجهات علاقمندان این خواننده را به طرف خود جلب کند.

موزیک ویدئو فیفتی سنت

موزیک ویدئو فیفتی سنت

رپر معروف فیفتی سنت تا به حال موزیک ویدئوهای زیادی را منتشر کرده است. همانطور که می دانید برای اینکه بتوانید یک موزیک ویدئوی با کیفیت را ضبط کنید نیاز دارید تا دستگاه های باکیفیتی را نیز خریداری کنید. برخی از استودیوها هستند که این امکانات را دارند و این خواننده نیز توانسته آنها را در استودیوی خود تامین کند. در حال حاضر بیشتر خوانندگان این نوع از کارها را بیرون می دهند.

آهنگ زنگ 50cent

آهنگ زنگ 50cent

برخی از آهنگ های این خواننده وجود دارد که می توانید برای آهنگ زنگ موبایل خود از آنها استفاده کنید. همچنین باید به یاد داشته باشید که برخی از آهنگ های او نیز در حال حاضر وجود دارد که ریتم بسیار تندی خوانده شده است که آنها مناسب این کار نمی باشند. همچنین برخی دیگر نیز وجود دارد که تنها آهنگ هستند و می توانند مناسب این کار قرار بگیرند. در حال حاضر برخی از طرفداران این خواننده آهنگ های بی کلام او را به عنوان آهنگ زنگ گوشی خود انتخاب می کنند.

ثروت 50cent

ثروت 50cent

 فیفتی سنت ویکی پدیا را که مطالعه کنید، مطمئنا به بزرگی و شهرت او پی خواهید برد. او تا به حال چندین ترانه را روانه بازار کرده است که توانسته میلیون ها نسخه را به فروش برساند. همچنین چندین ترانه او در آمریکا رتبه یک را از آن خود کرده است و توانسته در کشورهای دیگر نیز به رتبه های خوبی دست یابد. این خواننده تنها از همین طریق توانسته درآمد خوبی کسب کند و یکی از ثروتمند ترین خواننده های سبک رپ شناخته می شود. علاوه بر آن او در زمینه بازیگری نیز فعالیت می کند و توانسته چندین فیلم مختلف را بسازد یا در آن نقش ایفا کند. از آن گذشته او تبلیغات محصولات مختلف را هم در شبکه های اجتماعی خود مخصوصا اینستاگرام را انجام می دهد که پول خوبی هم در می آورد.

دانلود ترانه های 50cent

دانلود ترانه های 50cent

برای دانلود آهنگ 50cent می توانید به سایت های داخلی زیادی سر بزنید و از این آهنگ ها استفاده بهینه نمایید. برخی ها می گویند که برای بدست آوردن این آهنگ ها باید پول بپردازند در حالی که این چنین نیست و سایت هایی هستند که رایگان آنها را در اختیار شما قرار داده اند. همچنین شما می توانید مستقیم از برخی از سرورهای خارجی نیز آنها را دانلود کنید و در اختیار داشته باشید.

بیت های 50cent

بیت های 50cent

فیفتی سنت و امینم از جمله خوانندگانی است که بیت های مختلفی را با هم ارائه کرده اند. همچنین از دیگر افراد مشهوری که با هم همکاری های مشابهی داشته اند می توان به ریحانا هم اشاره کرد که در برخی از آهنگ های این خواننده همکاری کرده است. به طور کلی خواننده های مشهور با هم در ارتباط هستند و همکاری های زیادی در برخی از آهنگ ها دارند.

خالکوبی فیفتی سنت

خالکوبی فیفتی سنت

این خواننده چند خالکوبی را روی بدن خود انجام داده است. گفته می شود که یکی از آنها اسم پسر او می باشد که خیلی آنها را دوست دارد. او گفته است که پس از به دنیا آمدن آنها راه و روش زندگی اش به طور کلی تغییر کرده است و احساس می کند که در زندگی هدفی دارد و به همین دلیل او نیز تغییر کرده است.

فیفتی سنت چند سال دارد؟

فیفتی سنت چند سال دارد؟

همانطور که گفته شد این بازیگر مشهور در سال 1975 میلادی به دنیا آمده است و در حال حاضر با یک حساب سر انگشتی ساده می توان دریافت که بالای 45 سال سن دارد. او دارای دو فرزند می باشد که هر کدام از آنها از یک مادر متفاوت به دنیا آمده است.

فرزندان فیفتی سنت

فرزندان فیفتی سنت

فیفتی سنت پسر نخست خود را در تاریخ 13 اکتبر سال 1996 از شانیکوا تامپکینز به دنیا آورد. این زن نخست او بود که پس از مدتی با همدیگر ازدواج کردند و اولین پسرش را نیز به دنیا آورد. اما پس از مدتی رابطه آنها با همدیگر تیره شد و همسرش از او شکایت کرد و او متهم به پرداخت 50 میلیون دلار شد. در سال 2008 آنها از هم جدا شدند. اما پس از آن، این خواننده با دافن جوی مدل مشهور رابطه برقرار کرد و پس از مدتی پسر دوم او را نیز به دنیا آورد. او نیز در تاریخ یک سپتامبر سال 2012 میلادی به دنیا آمده است.

ماشین فیفتی سنت

ماشین فیفتی سنت

ماشین فیفتی سنت نیز یکی دیگر از مواردی است که هواداران او می خواهند از آن اطلاع پیدا کنند. اما باید گفت که او با ماشین های مختلفی دیده شده است که هر کدام از آنها یکی از برندهای معروف می باشد. این نشان می دهد که او دارای ماشین های زیادی است و در پارکینگ خود چندین اتومبیل شیک و لاکچری دارد. برخی ها می گویند که او ماشین های خود را اختصاصی کرده است و به همین خاطر نام خود را هم روی پلاک آن ثبت کرده اند. برخی دیگر نیز خبر می دهند که این ماشین ها به طور رایگان در اختیار او قرار گرفته است و شرکت ها برای اینکه محصولات شرکت خود را انجام دهند به افراد سرشناس یک ماشین رایگان می دهند.

عکس فیفتی سنت

عکس فیفتی سنت

عکس فیفتی سنت را می توان در سایت های مختلفی مشاهده کرد. اما در صورتی که می خواهید به تصاویر با کیفیت او دسترسی داشته باشید به شما توصیه می کنیم که به صفحه اینستاگرام او مراجعه کنید. در این صفحه هر چند که تصاویر کمتری از او وجود دارد اما برخی از تصاویری که موجود است با بالاترین کیفیت در دسترس عموم قرار گرفته است. باید بدانید که او در حال حاضر در این صفحه بیش از 26 میلیون نفر فالور دارد که به نوع خود بی نظیر است. او یکی از پرطرفدارترین صفحات موجود در فضای مجازی را دارا می باشد که از این طریق توانسته محصولات مختلف شرکت های گوناگون را تبلیغات نماید و گفته می شود که پول خوبی را از این طریق به جیب می زند. همچنین در این صفحه می توانید فیفتی سنت ریمیکس را هم مشاهده کنید و در دسترس داشته باشید.

سوالات متداول

کدام آهنگ فیفتی سنت بیشترین فروش را داشت؟

آلبوم پولدار شو یا در این راه بمیر این خواننده توانست در سال 2003 میلادی پس از انتشار بیش از 15 میلیون نسخه بفروشد که رقمی بی نظیر بوده است.

آلبوم قتل عام فیفتی سنت چقدر فروش داشته است؟

این آلبوم نیز توانسته پس از انتشار در سال 2005 میلادی بیش از یازده میلیون نسخه بفروشد که رقمی چشمگیر بوده است.

فیفتی سنت چند فرزند دارد؟

او دو بار ازدواج کرده است که از هر کدام از همسران خود یک فرزند پسر دارد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید
ali jvd
ali jvd
مدرس زبان و تولید کننده محتوا در سایت ایرانیان سلبریتی. خبرنگار حوزه سلبریتی ها و افراد معروف از سال 2008 و دارای نشان برتر خبرنگار مجله اینترنتی سال 2022.