بهرام نورایی کیست؟ حاشیه های بهرام رپر بزرگ ایرانی

بهرام نورایی جزو خوانندگانی است که در سبک رپ تا کنون فعالیت زیادی داشته ما در این مقاله می‌خواهیم درباره بهرام به شما اطلاعاتی بدهیم شما نیز اگر می خواهید با زندگی شخصی بهرام نورایی و همچنین موزیک هایی که تاکنون انتشار داده آشنایی پیدا کنید با ما همراه باشید در این مقاله شما می توانید از سبک موسیقی، زندگی و خانواده‌اش آشنا شوید. همچنین می توانید با محتوای موزیک های او بیشتر آشنا شوید. در حال حاضر دسترسی به اطلاعات درباره بهرام نورایی بسیار راحت شده تنها کاری که لازم است برای دستیابی به اطلاعات انجام دهید سرچ کردن نام او در گوگل است.

بیوگرافی بهرام خواننده

بیوگرافی بهرام خواننده

بهرام متولد ۵ اردیبهشت سال ۱۳۶۸ است که فعالیت خودش را از سال ۱۳۸۱ در موسیقی رپ شروع کرده است. بهرام در این سال سن بسیار کمی داشته و حدود ۱۴ ساله بوده و به عنوان کسی که وارد این عرصه می شود سن او پایین شمرده می شد اما به نحوی به نفع او بوده است. بهرام اولین فعالیت و انتشار موسیقی خود را از ترک های خانگی شروع می کند یعنی اولین موزیک های منتشر شده توسط بهرام را می‌توانید  به صورت طرح های خانگی بدست آورید. ترک های خانگی از کیفیت پایینی برخوردارند. بهرام در این ترک ها بیت های این موزیک و همچنین موزیک را خودش می ساخته یعنی با استفاده از نی و دف و تار این کار را می کرده است. بهرام از سال ۱۳۸۵ شروع به فعالیت حرفه ای می کند از آن سال به بعد موزیک هایی را انتشار می دهد که عنوان استودیویی داشتند و در حال حاضر در خارج از کشور زندگی می‌کند.

اینستاگرام بهرام

او جزو افرادی است که صفحه اصلی خود را در اینستاگرام به نام بهرام نورایی مدیریت می کند و کماکان در تمامی شبکه های اجتماعی فعالیت چشمگیری دارد که البته وجود این فعالیت جزو واجبات برای افراد مشهور است. شما علاقمندان می توانید با مراجعه کردن اینستاگرام و سرچ کردن نام بهرام نورایی به صورت انگلیسی در قسمت جستجو به نتایج زیادی از پیج هایی با این نام برسید اما پیج اصلی بهرام نورایی با تیک آبی که از سوی اینستاگرام مورد بررسی و تایید قرار گرفته است را دنبال کنید. بهرام در صفحه اینستاگرامش از تاریخ انتشار موزیک های جدید به هوادارانش اطلاع می‌دهد و از این  طریق شهرت خود را بیشتر می‌کند.

سبک و سیاق آهنگ های وی چگونه است؟

اگر تا کنون با موزیک های بهرام آشنایی نداشته اید باید بگویم که سبک موسیقی بهرام سیاسی و اجتماعی است و تاکنون هیچ آهنگ عاشقانه ای از او شنیده نشده است و یا درباره موضوعات حاشیه ای حرفی گفته باشد. همچنین علاوه بر سیاست و اجتماع می توانید با چند بار گوش کردن به یکی از موزیک های او متوجه شوید که نگاه بلند پروازانه ای به زندگی و بشریت دارد.

کلاب هاوس بهرام

کلاب هاوس بهرام

کلاب هاوس یکی از برنامه های اجتماعی بسیار مشهور است که اخیراً در کشور ما نیز شهرت زیادی رسیده است. این اپلیکیشن در میان اکثر افراد جامعه مورد پذیرش قرار گرفته است. کلاب هاوس یکی از برنامه هایی است که از محبوبیت بالایی برخوردار است. بهرام نورایی نیز یکی از افرادی که در این شبکه اجتماعی فعالیت می کند با برنامه‌ریزی و اطلاع قبلی با هوادارانش به گفت و گو و حضور در جمعشان دعوت می‌کند. این کار او را به هوادارانش نزدیک می کند و آن ها را بیشتر به محتوا اصلی حرف هایش می‌رساند. یکی از موضوعات مورد بررسی بهرام در کلاب هاوس نقدش به سیاست و درد جامعه است. علاوه بر این از درد انسان بودن نیز بسیار سخن به میان آورده و تاکنون بارها و بارها از هوادارانش خواسته که برای لحظاتی هم که شده به محتوای این موزیک ها گوش دهند و دلیل بقا و وجودیت بشر را بدانند و بی تفاوت از کنار مسائل رد نشوند.

بهرام نورایی یوتیوب

در حال حاضر اکثر افراد مشهور در یوتیوب فعالیت زیادی دارند و ویدیو های زیادی را در این شبکه اجتماعی می توانید پیدا کنید. بهرام نیز جزو افرادی است که از طرفداران زیادی بر خوردار است و با توجه به حمایت و بازدید های بالا از ویدیوهای او در یوتیوب  از برترین های موسیقی به شمار می رود و به راحتی می توانید به موسیقی ها و موزیک ویدیو ها دسترسی پیدا کنید. او جزو خوانندگان نیست که محتوای پوچ و بیهوده تولید کند و حتی برای کاور های موسیقی نیز زحمت زیادی می کشد و به راحتی از کنار مسائل نمی گذرد.

درک صحیح آهنگ های وی مستلزم چیست؟

به گفته چندی از هواداران او کاور های موسیقی بهرام را باید موشکافانه بررسی کرد. البته سبک موسیقی بهرام به نوعی است که هرکسی قادر به درک و شناخت درست از او نخواهد بود و لازمه فهمیدن آن این است که بارها  موزیک را گوش دهد شما می توانید در یوتیوب به راحتی به تمامی موزیک های بهرام دسترسی پیدا کنید از آن ها لذت ببرید.

آهنگ های بهرام رپر

آهنگ های بهرام رپر

او جزو خوانندگان رپ است که در این حرفه موزیک های زیادی را منتشر کرده است. موزیک های با کیفیت تقریبا از سال ۱۳۸۱ به بعد اکران شدند و شما می توانید در تمامی سایت های معتبر و داخلی موزیک های او را دانلود کنید و از شنیدن این موزیک ها لذت ببرید. سبک  موزیک های او به نحوی اجتماعی و سیاسی است و با گوش کردن موزیک های او زمان خود را تلف نمی کنید و با گوش کردن به هر کدام از موزیک های او می توانید درسی بگیرید و دریچه جدید به روی افکار خود باز کنید. همچنین جالب است بدانید که بهرام طرز فکرش با دیگر رپرهایی که به حاشیه می پردازند کاملاً فرق می کند و تاکنون به عنوان بهترین رپر ایران چندین بار شناخته شده است.

در اینجا بخشی از آهنگ های بهرام نورایی را به شما معرفی می کنیم. جالب است بدانید که اولین آلبوم بهرام نورایی در سال ۱۳۸۷ به اسم ۲۴ ساعت انتشار داده شد که ۹ ترک‌ دارد. این موزیک در آن سال بسیار سر و صدا به پا می‌کند. چرا که محتوای این موزیک سیاسی و اجتماعی بوده و به عنوان اولین آلبوم او بسیار کار درخشانی بود.

نامه ای به رئیس جمهور

بعد از آن آلبوم دیگری منتشر می کند که نام آن نامه‌ای به رئیس جمهور بود تداخل انتشار این موزیک با انتخابات دوره محمود احمدی نژاد بوده و همین موضوع باعث می شود که بهرام را به زندان اوین می فرستند به مدت دو هفته در بند ۲۰۹ اوین محکوم به تحمل زندان بود. بعد از آزاد کردن این خواننده به قید وثیقه او اخطار داده می شود که اگر دست از خواندن چنین سبک موسیقی بر ندارد هرگز قادر به دیدن خانواده‌اش نخواهد بود. این مسائل باعث شد که بهرام برای مدتی از موزیک فاصله بگیرد و خانواده‌اش را به حرفه موسیقی خود ترجیح دهد.

بهرام نورایی اشتباه خوب

یکی از بهترین موزیک های این رپر اشتباه خوب است که بسیار شنیدنی و جذاب است و بعد از انتشار این موزیک شهرت او همگانی شد با توجه به بازدید های مخاطبان در یوتیوب میزان دفعات دانلود در سایت های داخلی می شود این موزیک را به عنوان یکی از زیباترین موزیک ها و مورد پسند ترین موزیک های بهرام دانست. اگر تمایل به دانلود این موزیک دارید می توانید آن را از سایت های داخلی با کیفیت های متنوع دانلود کنید. یکی از نکات جالب درباره این آلبوم این است که باید ۱۶ ترک را به ترتیب و پشت سر همدیگر گوش کرد یعنی نمی شود ترک سوم را برای اولین بار گوش کرد و نکته ظریف که ارتباط این ترک ها را به مخاطب می رساند این است که موزیکی که در انتهای اول پخش می شود در ابتدای ترک دوم پخش می شود و این زنجیره تا ترک شانزدهم ادامه دارد.

بهرام نورایی بشنو

این ترک از موزیک هایی است که انسان را وادار به فکر می‌کند و در قسمت هایی از خود مثل پتک بر پیشانی می ماند که بیداری و نگاه آگاهانه به دنیا دورو بر را می بخشد. این ترک جزو جدیدترین ترک های او است که در ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ به دلیل نزدیک بودن به انتخابات منتشر شد. در این ترک موضوع قابل توجه دیس کردن شاهین نجفی توسط بهرام است که برای اکثر مخاطبان جالب و قابل توجه است. به گفته هواداران بهرام کافی است که هر ساله تنها یک ترک از بهرام نورایی منتشر شود چراکه آن چنان محتوای زیادی در خود دارد که به کنایه یک سال برای درک آن کافی است.

بهرام نورایی سکوت

موزیک در ۸ خرداد سال ۱۳۸۹ منتشر شده و جزو موسیقی های جذاب و پر بازدید بهرام به شمار می آید. اشاره ای به محتوای جالب و گیرا بودن این موزیک داشته باشیم که در بین هواداران بسیار محبوب و جذاب بوده است و هم اکنون می توانید این موزیک را در سایت های مختلف داخلی و خارجی با کیفیت های متنوع و دلخواه خود دانلود کنید و از آن ها لذت ببرید و همچنین می توانید فعالیت بهرام را در توییتر نیز دنبال کنید.

بهرام نورایی اینجا ایرانه

بهرام تاکنون بارها و بارها به عنوان بنیانگذار رپ در ایران شناخته شده که از او الگوبرداری های زیادی توسط رپر هایی که تازه به عرصه راه پیدا کرده‌اند شده است. اما نکته قابل توجه درباره بهرام این است که نام تمامی موزیک های خود را اعم از آلبوم و ترک دادن با برنامه ریزی قبلی و داشتن قصد و حرف ناگفته ای گذاشته نمی شود. یکی از همین موزیک ها اینجا ایرانه است که اگر تاکنون به موسیقی های او گوش دادید به شما پیشنهاد می کنم برای بیداری ذهن خود به این موزیک گوش دهید و به این فکر کنید که در کجا زندگی می‌کنید.

بهرام نورایی لمس

برای درک محتوا و گفته های این رپر در موزیک لمس شما نیاز به شناخت قبلی از او و شنیدن لااقل سه چهار تا از موزیک های او هستید چرا که این موزیک یکی از موزیک های گنگ بهرام است، که به راحتی به آنچه که خواننده می خواهد دست نخواهید یافت و این ماجرا باعث جذاب تر شدن بیشتر موزیک های او می شود. که بار ها و بار ها مخاطب نیاز به گوش کردن به آن را در خود حس می کند. از نظر برخی از هواداران بهرام این موزیک سبک متفاوتی ندارد اما این فقط نظر بخشی از هواداران است و از نظر افراد مشهور و شناخته شده که می‌توانند در این عرصه اظهار نظر کنند هر ترک از بهرام منحصر به فرد است و به زیبایی و تنهایی خود تکرار نشدنی است.

بهرام نورایی گذار

این آلبوم جدیدترین آلبوم بهرام شمار می رود که در بین هوادارانش سر و صدای زیادی به پا کرده چرا که بهرام مدت زمان زیادی را فعالیت نداشته و بعد از مدتی طولانی دوباره پا به عرصه گذاشته از نظر اکثر هواداران او موزیک زیبا و جذابی دارد که طبق معمول تمام موزیک های او موزیک محتوای سیاسی و اجتماعی دارد و درد جامعه را از زبان کسی در این موزیک ها می شنویم که با گوشت و خون خود هر کدامشان را لمس کرده است و به عنوان یک ایرانی خود را مسئول می داند که از این درد ها حرفی به میان بیاورد و مثل اکثر افراد جامعه از بار این مسئولیت شانه خالی نکند. او جزو رپر های قدر و محبوب ایرانی بوده که به این عنوان و این شهرت دست یافته و توانسته بارها و بارها از سوی سازمان‌ها و سایت های مختلف لقب برترین را بگیرد. اگر شما نیز اهل موسیقی رپ بوده باشید حتما به متفاوت بودن و منحصر به فرد بودن بهرام پی برده اید.

ماجرای خودکشی بهرام نورایی

ماجرای خودکشی بهرام نورایی

بهرام خودکشی ناموفقی داشته که دلیل خودکشی مشخص نبوده و هر کسی به عقیده خود حدس هایی  می زنند دلیل موثق بودن خبرها نمی باشد. بهرام در یکی از ترک های خود اشاره ای به خودکشی خود دارد که در آن می‌گوید من حاصل خودکشی در دنیای دیگری هستم. عقیده بهرام بر این است که دلیل انجام خودکشی صرفاً برای مردن نبوده و فقط برای تجربه این کار را کرده و در ادامه می‌گوید که این خود گویای این ماجرا است که برای درست شدن مسئله ای این کار را نکرده و فقط برای درک این قضیه دست به خودکشی زد که ناموفق بوده است. می‌توانید با توجه به شهرت بهرام نورایی با سرچ دانلود آهنگ جدید بهرام نورایی آن را از انواع سایت ها دریافت کنید.

مصاحبه بهرام نورایی

بهرام ملقب به اعتبار رپ فارس تاکنون مصاحبه های زیادی نداشته است و معروف ترین مصاحبه او نیز به گفته بعضی از سایت های معتبر دستکاری شده است و قطعه هایی که به نفع هر کسی بوده را برش داده اند و درباره آن نظر می‌ دهند و درآمدزایی می‌کنند. این خواننده در آهنگ هایش خودش را یاغی خطاب می‌ کند و ترکی با این نام نیز دارد که مورد حمایت بیشتر هوادارانش قرار گرفت. در مصاحبه‌ای که بهرام نورایی داشته است درباره خود حرف هایی می زنند که برای اولین بار گفته و شنیده می شود بهرام ماجرای دوران دبیرستان و راهنمایی خود را این طور بیان می کند که در دوران راهنمایی جزو افرادی بودند که اهمیت زیادی می دادند و همیشه جزو دانش آموزان برتر مدرسه به شمار می رفتند.

در آن زمان که در سن بلوغ قرار داشتم و تمامی هم سن و سال هایم به دنبال دخترها راه می افتادند و ذهنشان را با چیزهایی از این قبیل مشغول می کردند و به خاطر اینکه چهره خوب و مطلوبی نداشتم به علاوه بر آن علاقه ای هم به دختر بازی و مشغول کردن ذهن و وقتم با این مسائل نداشتم. همچنین در ادامه گفتگویش می‌گوید که در دوران دبیرستان گروهی تشکیل می‌دهد که ۵ نفره بوده و جمعی از پسران از خلاف هایی که کرده اند تا جالب ترین کاری که انجام داده‌اند گفت و گو می کردند و بعد از مدتی آهنگ های رپ خارجی و ایرانی را گوش می دهد و به سمت موسیقی کشیده می شود که این جزو قدم هایی  برای شروع حساب می شود که بعد از آن تصمیم به موسیقی ساختن می کند که در آن زمان موسیقی خانگی را برای اولین بار تجربه می کند، که با امکانات پایین و کیفیت خیلی پایین موزیک می‌سازد.

کودکی سخت نورایی

یکی از نکات جالب درباره بهرام این است که اطلاعات کافی درباره خانواده او نداریم اما در این مصاحبه از زندگی خود و زحماتی که پدرش برای او کشیده حرف می زند می‌گوید در فقر بزرگ شده اما به دلیل زحمات زیادی که پدرش برای او کشیده و با وانت میوه فروختن مشغول بوده و در سنین کودکی نیز باید کار می کردم تا بتوانیم خرج زندگیمان را متحمل شویم. بهرام در ادامه از وضعیت مالیشان می‌گوید که با کمک پدر و همت خودش از سطح فقیر به سطح متوسط جامعه رسیدند و بعد از انتشار آهنگ های زیبای خود وضعیت مالیشان هر روز رو به بهبود بود.

بهرام نورایی در چه گروهی فعالیت دارد؟

بهرام نورایی در چه گروهی فعالیت دارد؟

این رپر معروف تا الان با گروه دیوار همکاری داشته است. او برای متحد کردن خواننده های رپ با چند خواننده معروف و به نام این سبک همکاری داشته است. ترک هایی مانند ما باهمیم با همکاری رضا پیشرو و همچنین اینو بفهم، با همکاری عرفان  و بهرام منتشر شد که مصداقی برای این مدعاست. اتحاد شرکت دیوار با شرکت صامت یکی دیگر از اتفاقات مهم در تاریخ موسیقی رپ فارسی است که با آهنگ ما با همیم صورت گرفت.

انتشار سکوت و جنجالی دیگر

در اردیبهشت ماه ۱۳۹۰، بعد از نزدیک به سه سال سکوت، بهرام مجموعه دوم خود را با نام سکوت منتشر کرد. این مجموعه شامل چهارده اثر است که توسط دیوار منتشر شد. بعد از انتشار آلبوم سکوت، تشکل دیوار طی بیانیه‌ای پایان همکاری خود را با بهرام اعلام نمود

بهرام کجا زندگی می کند؟

بهرام در آذر سال ۱۳۹۰ و پس از انتشار دومین آلبوم رسمی خود که سکوت نام داشت، از ایران خارج شد و از آن زمان تاکنون در کشور سوئد ساکن است. وی دلیل این مهاجرت را افزایش فشارهای امنیتی طی ۳ سال پس از دستگیری‌ اش اعلام کرد. او در سال ۱۳۸۷ به علت فعالیت بدون مجوز در موسیقی و انتشار ترانه‌های سیاسی‌ مانند نامه‌ای به رئیس جمهور و اینجا ایرانه، در زندان اوین بازداشت و پس از یک هفته به قید وثیقه آزاد شد.

مستند بهرام نورایی

در 10 سپتامبر 2011 مستندی که فعالیت زیرزمینی بهرام را به تصویر می‌کشید با نام بهرام، یک رپر ایرانی در جشنواره فیلم‌های ایرانی سانفرانسیسکو به کارگردانی سام علی کاشانی به نمایش درآمد. در سال ۲۰۱۲ نام وی از سوی مجله آمریکایی هاف پست در فهرست ۵۰ چهرهٔ تأثیرگذار در فرهنگ خاور میانه قرار گرفت.

برادر بهرام نورایی چه کسی است؟

برادر بهرام نورایی چه کسی است؟

بهرام فرزند ارشد خانواده پنج نفره می باشد خواهر و برادرش برای ادامه تحصیل به خارج از کشور مهاجرت کرده اند. هم اکنون پدر و مادر بهرام نورایی نزد فرزندشان در سوئد زندگی می کنند. بردار او هم در کنار بهرام به کار موسیقی مشغول است.

حاشیه های بهرام نورایی در چه مورد است؟

تقریبا اکثر هنرمندان و خوانندگان حاشیه های فراوانی را در اطراف خود دارند و یا برای خود ایجاد می‌کنند. بهرام نورایی هم حاشیه های فراوانی را ایجاد کرده است که از حاشیه هایی که اخیراً برای او پیش آمده شایعه ازدواج او با یکی از دختران معروف است که او این خبر را رد کرده و گفته برای ارتباط داشتن نیازی به ازدواج ندارد.

علت به زندان افتادن نورایی چه بوده است؟

بهرام در روزهای آخر سال ۱۳۸۷ به علت فعالیت بدون مجوز در موسیقی زیر زمینی و انتشار ترانه‌های سیاسی‌ای مانند نامه‌ای به رئیس جمهور و اینجا ایرانه، بازداشت و پس از یک هفته به قید وثیقه آزاد شد.

دوست دختر بهرام چه کسی است؟

بهرام با دختران زیادی در ارتباط است ولی تا کنون عکس و یا فیلم از دوست دختر خود منتشر نکرده است. او اعتقادی به ازدواج رسمی ندارد و معتقد به ازدواج سفید است. او می گوید برای رابطه داشتن نیازی به ازدواج نیست.

سوالات متداول

سوالات متداول

بهترین آهنگ های بهرام از نظر خودش کدام آهنگ ها هستند؟

برقص با من و تشکر از مادرم که از آهنگ های مورد علاقه خودش هم می باشد.

بهرام با چه کسانی همکاری مشترک داشته است؟

نیموش، احسان آتور، گروه دیوار، رضا پیشرو، عرفان پایدار، مهدیار آقاجانی، ستاره ملک‌زاده و گروه پیله از کسانی هستند که بهرام با آنها همکاری داشته است.

بهرام تا کنون چند آلبوم از خود منتشر کرده است؟

از زمان شروع فعالیت حرفه‌ای وی، تا اکنون ۴ آلبوم استودیویی رسمی و تعدادی تک آهنگ از او منتشر شده‌ است.

اولین آلبوم بهرام چه نام داشت و چند ترک داشت؟

اولین آلبوم او آلبوم ۲۴ ساعت است که شامل ۹ قطعه بود و در سال ۱۳۸۷ منتشر شد.

5/5 - (2 امتیاز)
sara
sara
یکی از اعضا مجموعه ایرانیان سلبریتی و دنبال کننده اخبار و بیوگرافی سلبریتی ها در ایران.